Bouřky 9.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
traplican

Ahoj, dnes možná bouřky nebudou, ale nad Bílými Karpatami in nad Buchlovem se to už trošku kumulí. Asi fouká főhn, který vrcholy kumulů vysušuje a tvoří blokující inverzi. Takže uvidíme. S deštěm moc nepočítám, ten sušák je fakt pořádný. Včera to večer vypadalo na déšť a nic, akorát slimáci na salátu :evil: .
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Dnes to vypadá bouřkově spíše jen pro hory a okolí, bo instabilita není moc velká a střih téměř nulový. Zítra bude bouřka asi jen ojediněle, ale středa ZATÍM vypadá pro JV polovinu ČR docela zajímavě - slušná instabilita a nějaký ten střih větru také bude a na JV bude také tepleji než v Čechách (kolem +27°C) - uvidíme, co přinesou další modely.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
traplican

gerykm píše:Dnes to vypadá bouřkově spíše jen pro hory a okolí, bo instabilita není moc velká a střih téměř nulový. Zítra bude bouřka asi jen ojediněle, ale středa ZATÍM vypadá pro JV polovinu ČR docela zajímavě - slušná instabilita a nějaký ten střih větru také bude a na JV bude také tepleji než v Čechách (kolem +27°C) - uvidíme, co přinesou další modely.
To, co jde od Vizovických vrchů, vypadá slibně. Jdu fotit.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tu zatím nic moc i když jeden Cb na SZ od nás ... tak čekám kdy zahřmí :P ale sem to stejně nejde :cry:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

traplican píše:...To, co jde od Vizovických vrchů, vypadá slibně. Jdu fotit.
Jak to děláš? Já jsem buď v práci nebo přebaluju a krmím děti :D . Čas na focení teď nemám vůbec, ale vše je otázkou priorit...

Jinak u Holešova a Fryštáku už bouří a tajně doufám, že se do večera něco bude dít i tady.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

storm_ice píše:tu zatím nic moc i když jeden Cb na SZ od nás ... tak čekám kdy zahřmí :P ale sem to stejně nejde :cry:
Hlásim se z Práglu. Na severu jsou vidět nějaké cébéčka. Ten nejbližší je docela pohledný incus, jen kdyby tam nepřekážely ty nízké mraky. Dál na sever jsou další. Od nás je to moc daleko ale z větší blízkosti to bude dost fotogenické. Žádná balastní oblačnost a dobrý kontrast vůči obloze. Slabou intenzitu protentokrát promineme.
traplican

gerykm píše:
traplican píše:...To, co jde od Vizovických vrchů, vypadá slibně. Jdu fotit.
Jak to děláš? Já jsem buď v práci nebo přebaluju a krmím děti :D . Čas na focení teď nemám vůbec, ale vše je otázkou priorit...

Jinak u Holešova a Fryštáku už bouří a tajně doufám, že se do večera něco bude dít i tady.
Udělám si přestávku (pracuju doma). Cb nad Zlínem se pěkně rozvinul, slyšel jsem z něj i hřmění. Buňka zůstává na místě, ale vedle ní (spíš jižně) se vyvíjejí další. Bílé Karpaty zklamaly, co tam vznikne, se hned vypaří.
Fotky: http://traplican.rajce.idnes.cz/Bourka_9.6.2008/
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

V Olomouci docela bouří, zespod mrak vypadá malý, tak to asi žádný zázrak nebude. Radar se nějak opožďuje, detekce blesků taky...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak jsme v tradiční mezeře mezi bouřkami nad Olomoucí a Hostýnskými vrchy :twisted: a je tu slunečno...
Tady letos ještě nebyl ani jeden blízký blesk CG a tak nevím, co je to pořádné zahřmění.

Cb-čko nad Olomoucí je impozantní a škoda, že nemám foťák.
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 09 čer 2008 13:08, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak západně od Olomouce pěkné blesky. Velmi dobře pozorovatelné. Většinou mrak-zem.
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

No jo, bouřka z ničeho nic. 2 blesky za minutu. Blesky jsou z mého pohledu viditelné. Blesky - mrak/zem, a mrak/mrak, zhruba půl na půl. Před hodinou se vůbec nezdálo že by tady nějaká bouřka mohla být.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

V olomouci slušný hřmění, chvíli malé kroupy, ale nijak intenzivní. Škoda že sedím v práci. Z okna slabej výhled...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

A ejha, tak se to sem od Olomouce a okolí sune a už je slyšet hřmění. A já jsem v práci... :( Je totální dusno a +28°C.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
storm_ice píše:tu zatím nic moc i když jeden Cb na SZ od nás ... tak čekám kdy zahřmí :P ale sem to stejně nejde :cry:
Hlásim se z Práglu. Na severu jsou vidět nějaké cébéčka. Ten nejbližší je docela pohledný incus, jen kdyby tam nepřekážely ty nízké mraky. Dál na sever jsou další. Od nás je to moc daleko ale z větší blízkosti to bude dost fotogenické. Žádná balastní oblačnost a dobrý kontrast vůči obloze. Slabou intenzitu protentokrát promineme.
no stojí to za dvě věci zas :lol: já vidim sice základny téměř nad sebou ale co z toho když tu jen pokapává
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Tak jsme v tradiční mezeře mezi bouřkami nad Olomoucí a Hostýnskými vrchy :twisted: a je tu slunečno...
Tady letos ještě nebyl ani jeden blízký blesk CG a tak nevím, co je to pořádné zahřmění.

Cb-čko nad Olomoucí je impozantní a škoda, že nemám foťák.
hmmm já mám na výběr Krušné hory a náběh na České středohoří :lol: :lol: :lol: kdo se má líp :lol: :lol: ale tomu se řiká štěstí ne? na V zanikne jedna bouřka , aby se nad náma vytvořila další, ale pršelo z ní až na západ od nás :evil:
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 09 čer 2008 13:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

V mém výhledu mám celkem přes 10 Cb, jsou ve všech směrech, ale zatím žádný není v doslechu, což se doufám změní.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Kurňa, bouřka svůj postup zastavila a asi nic nebude. No nic, aspoň jdu domů ;) .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Kurňa, bouřka svůj postup zastavila a asi nic nebude. No nic, aspoň jdu domů ;) .
tak maximální zákon schválnosti by byl, kdyb za cca 30min až pojedu domů, začlo pršet, já zmoknul ale u baráku, by jako obvykle končila srážková hranice a bylo sucho :lol: teď to na nějaké srážky na V od nás vypadá uvidíme co dojde nebo ne .. ale konečně by mohlo něco ... něco víc ně 0,5 popř 1 mm :D
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Kurňa, bouřka svůj postup zastavila a asi nic nebude. No nic, aspoň jdu domů ;) .
Já jdu domů až za hodinu... Naštěstí mám foťák sebou, tak snad něco chytím. Nevypadá že by chcípla, spíš tak různě obchází okolo.
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Bouřka 4 km ode mě. Zhruba nad obcí Pohořany. Úžasné bleskové šou. Každých 10 sekund jeden blesk. Všechny krásně viditelné. Bohužel nemám foťák. V soboru jsem byl fotit bouřku - a to bylo naposled co jsem ten foťák viděl. Jen doufám že jsem ho v tu sobotu nezapoměl na střeše od auta.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Gerykm: Z mého pohledu tato bouřka už chcípe, ale zdá se že se rodí nové jádro, ale blíže ke mne.

Chtěl bych se zeptat, zda i při dnešních podmínkách je možný vznik tornáda. :?:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

V podkrkonoší občas už zabouřilo.Roustouci Cbéčka nejsou kompaktní,dorostou,jednou,dvakrát zahřmí a je konec.
No je to zkrátka a dobře o ničem. ;)
traplican

gerykm píše:A ejha, tak se to sem od Olomouce a okolí sune a už je slyšet hřmění. A já jsem v práci... :( Je totální dusno a +28°C.
Tu lajnu na severu vidím, ale dělí mne od ní škola a hřeben kopce. Nad Chřiby je to slabé, rozpouští se to. Bílé Karpaty se pořád o cosi pokoušejí, chvíli to vypadá slibně, pak se to zas vypaří.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“