Bouřky 4.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Dnešní den nezačínám bouřkou,ale přívalovým deštěm. V Praze - Hlubočepech již od cca 7:00 prší (déšť mě v 7:05 vzbudil), nejintenzivěnji pršelo od 7:05(možná i dřív) do 7:20 s maximální intenzitou 2,6 mm/min (dohlednost jen 250 - 300m). Od 7:20 již prší jen slabě.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Krucinál, bouřka se zformovala přímo nad Bohuňovicema a já tam zase nejsem :(
Snad se projeví i tady v Olomouci, něco je slyšet...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ne že by bylo velké sucho, ale tady od 22. května nespadla ani kapka deště :!: !!!

Ale právě tu kolem rostou Cb a tak doufám, že dnes se to povede. :)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska se mi povedlo udělat par pěknejch fotek bouřka je asi 2km od tud už asu 45 minut. Sranda byla, že ve 12:00 byla zkouška sirén, ale před tou bouřkou to vypadalo, jako by se na nás hnalo tornádo :D
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak východ už zase začíná bublat. U nás si srážek užíváme, ale je to jen déšť. Vpodstatě od tý noční bouřky ani pořádně nepřestalo pršet.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Nad Přerovem konečně bouřka, radarová odrazivost 50-100 mm/h, ale přesto vůbec neprší, pouze blesky většinou CC...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:Tak východ už zase začíná bublat. U nás si srážek užíváme, ale je to jen déšť. Vpodstatě od tý noční bouřky ani pořádně nepřestalo pršet.
Slaný u Prahy?Tam bydlíš?Jáká byla ta bouřka?
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

To co, se formuje kolem Pardubic, vypadá velmi zajímavě. Jsme v jakémsi oku, kolem dokola jsou bouřky, už je slyšet i hřmění, tak snad to dorazí až sem. Je tu zataženo, takže ty Cb nejsou moc dobře patrné na vlastní oči.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tu většinou zataženo, občas něco ukápne, ale žádná sláva ... spíše se to tu rozpadá
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Tak dneska se mi povedlo udělat par pěknejch fotek bouřka je asi 2km od tud už asu 45 minut. Sranda byla, že ve 12:00 byla zkouška sirén, ale před tou bouřkou to vypadalo, jako by se na nás hnalo tornádo :D
Nojo, letos nejsilnější bouřka u nás a já u toho nejsem :( (hodinu odrazivost min 52 dBz) tak počítám že tam tak 60-80mm napadlo (odhaduju i podle telefonátu manželky že už víc jak půl hodiny leje že to kanály neberou)
Tereska

Včéra se Praze uplně vše vyhnulo, tak doufám, že budu mít štěstí aspoň dnes...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak. Bouřka s parádní odrazivostí právě opouští Přerov a je sucho (pár kapek) - aspoň na východě města :( . Zvláštní...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

bleskosvod píše:
Amerika píše:Tak východ už zase začíná bublat. U nás si srážek užíváme, ale je to jen déšť. Vpodstatě od tý noční bouřky ani pořádně nepřestalo pršet.
Slaný u Prahy?Tam bydlíš?Jáká byla ta bouřka?
Bohužel v týdle bouřkový díře bydlim. O tý bouřce jsem psal ve včerejšim tématu, moc víc se k tomu říct nedá. Snad jen že to byla běžná bouřka, ale pršelo z ní dost. Na radaru se to ani tak nezdá, centru oranžová až červená, ale byla to tatáž bouřka o který psal Drahoš, takže to bylo docela silný. U nás ale plnej zásah nebyl. Blesky byly jen 3, ale ten s tou zelenou září, to fakt za ten pohled z okna stálo. Zajímavě by to muselo vypadat na fotce.
souckova

Tak to vypadá, že v Praze bude zas jenom pršet bez pořádný bouřky :(
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Teď se pokusím popsat bouřku u nás v Bělkovicích. V 10:00 jsem šel hrát tenis. V 10:30 jsem si všimnul jednoho malého mráčku nad hlavou a při hře jsem ho občas sledoval. V 11:00 už to byl pěkný "krasavec". Bylo otázkou času než z něho začnou šlehat blesky. Přitom vznikaly kumuly i severevýchodně a po další čtvrt hodince se už kumuly spojily v jeden velký mrak. V 11:25 : první slyšitelný hrom. V 11:30 : První ohlušujicí hrom - 300 mestrů daleko. V 11:31 : Tenis jsme z bezpečnostních důvodů přerušili, bouřka byla přímo nad námi. V 11:32 začalo kapat. V 11:33 začalo hustě pršet. V dalších minutách přišly ještě 3 blesky, které byly maximálně 300 metrů daleko. Pak bouřka pomalu odcházela, ještě teď tady trochu hřmí. äž na těch pár ohlušujicích hromů a trochu silnějšího deště to nebyla nijak vyjímečná bouřka.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Dnes to vyzera rovnako ako vcera- chaoticke izolovane burky. Neviem preco CHMU uz stvrty den drzi vystrahu pre Vysoké nebezpečí. Burky nebezpecne nevyzeraju a ak sa nieco vyskytne, tak maximalne silnejsi dazd alebo ojedinele krupy.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:Dnes to vyzera rovnako ako vcera- chaoticke izolovane burky. Neviem preco CHMU uz stvrty den drzi vystrahu pre Vysoké nebezpečí. Burky nebezpecne nevyzeraju a ak sa nieco vyskytne, tak maximalne silnejsi dazd alebo ojedinele krupy.
No včera při bouřkách spadlo lokálně i nad 50 mm/24h a tak budiž. Když už se chce ČHMÚ jistit "kdyby náhodou něco", tak bych na jejich místě dal u výstrah barvu žlutou - tu používají ale dost málo...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Tak i v Brně jsme se konečně dočkali. Bouřka přišla dost rychle a nenápadně. Jedno aktivní jádro teď mám ale přímo nad hlavou, nejbližší úder tak 200m do vedlejšího bloku, radši jsem zalezl a zavřel okno :p
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

gerykm píše:
Tomas Pucik píše:Dnes to vyzera rovnako ako vcera- chaoticke izolovane burky. Neviem preco CHMU uz stvrty den drzi vystrahu pre Vysoké nebezpečí. Burky nebezpecne nevyzeraju a ak sa nieco vyskytne, tak maximalne silnejsi dazd alebo ojedinele krupy.
No včera při bouřkách spadlo lokálně i nad 50 mm/24h a tak budiž. Když už se chce ČHMÚ jistit "kdyby náhodou něco", tak bych na jejich místě dal u výstrah barvu žlutou - tu používají ale dost málo...
CHMU na tadyty mapky podle mně dost dlabe. Neni to tak dlouho, co na střední čechy byla červená a zbytek republiky snad dokonce zelenej nebo co. Bylo to kvůli několika bouřkám co se objevily v noci, za hodinu odešly a výstraha tam visela ještě 12 hodin poté! Předpovídat počasí je těžký, ale tohle už je jenom věc lajdáctví.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tak dneska je to teda hnus neskutečnej! :|
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Brno: :o :o
Toto som necakal.
Lokalna burka sice, to je pravda ale: Velmi prudky dazd, viditelnost spadla na 100/200 metrov v najhorsom plus sa pridal pomerne silny narazovy vietor k tomu. Na cestach stoja obrovske mlaky vody a zo strmsich ciest su doslova potoky :-D.
Co sa tyka bleskov, burka spociatku vyzerala chudobne a blesky boli CC, tak 1-2 do minuty, potom zacala CG salva a 10 ran udrelo pod 300 metrov ( blesk a hrom zaroven), jeden blesk udrel do 100 m vzdialenej bytovky a moje usi dostali zabrat. Podstatna vacsina bleskov bola prave CG v druhej polke burky. Na juh od Brna stale postupuje burka ale bleskova aktivita je uz velmi nizka.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tomas Pucik píše:Brno: :o :o
Toto som necakal.
Lokalna burka sice, to je pravda ale: Velmi prudky dazd, viditelnost spadla na 100/200 metrov v najhorsom plus sa pridal pomerne silny narazovy vietor k tomu. Na cestach stoja obrovske mlaky vody a zo strmsich ciest su doslova potoky :-D.
Co sa tyka bleskov, burka spociatku vyzerala chudobne a blesky boli CC, tak 1-2 do minuty, potom zacala CG salva a 10 ran udrelo pod 300 metrov ( blesk a hrom zaroven), jeden blesk udrel do 100 m vzdialenej bytovky a moje usi dostali zabrat. Podstatna vacsina bleskov bola prave CG v druhej polke burky. Na juh od Brna stale postupuje burka ale bleskova aktivita je uz velmi nizka.
Tady se někdo má! O tom si můžeme v Čechách nechat zdát... U nás přiblblej Nimbostratus a slabý déšť, o bouřkách nemůže být řeč. :cry: :cry: :cry:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Tak. Bouřka s parádní odrazivostí právě opouští Přerov a je sucho (pár kapek) - aspoň na východě města :( . Zvláštní...
hmm asi jako u nás, po 13h bouřka se silným deštěm, alespoň dle radaru, muselo to jít ale jižně, bo tu nespadlo ani 0,5 mm :cry:
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Já tady skřípu zubama. Již více než tři hodiny nepřetržitě hřmí na jih a jihovýchod od nás. Velmi pozvolna se tato bouřková oblačnost přibližovala a když už se zdálo, že se dočkám, tak nastal prudký rozpad :evil:. Stále hřmí, ale opět zvětší dálky. Řekl bych, že se dnes opět nedočkám nějakých srážek.

Tak i to poslední bouřkové hovínko co šlo od východu se rozpadlo. A stačil už jen kousek, abych se dočkal. :evil: :evil: :evil:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

dobrmanek píše:Já tady skřípu zubama. Již více než tři hodiny nepřetržitě hřmí na jih a jihovýchod od nás. Velmi pozvolna se tato bouřková oblačnost přibližovala a když už se zdálo, že se dočkám, tak nastal prudký rozpad :evil:. Stále hřmí, ale opět zvětší dálky. Řekl bych, že se dnes opět nedočkám nějakých srážek.

Tak i to poslední bouřkové hovínko co šlo od východu se rozpadlo. A stačil už jen kousek, abych se dočkal. :evil: :evil: :evil:
tak celkově severní a severovýchodní části ČR to už celkem balej, srážky ustávají snad ještě lokální přeháňka nebo bouřka ... co mohlo se dnes vyhlo takže jmse na nule :roll: ještě že včera slušně sprchlo .. aktuálně skoro zataženo, As Ac nad tím to někde vypadá i na Cs .. ale zas by mohlo být příjemně na kolo :P T 20,8°C
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“