Bouřky 16.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
David Rýva
Člen AMS
Příspěvky: 624
Registrován: 30 kvě 2007 15:40
Bydliště: Kolín-Zálabí/ Praha-Dejvice
Kontaktovat uživatele:

goldy píše: Ale ze zítřka jsem trochu jelen, skywarn nehlásí výskyt žádných bouřkových jevů, ale předpověď na http://www.chmi.cz hlásí bouřky místy a dokonce ojediněle silné s krupobitím. Tak a teď si vybrat. :D Já osobně bych spíš bral tu druhou předpověď ;)
Sorry, teď jak se blíží zkouškový tak nestíháme, jsme na to zatím jen tři lidi. Navíc to děláme dobrovolně a nikdo nás za to neplatí, takže nemůžeme jen 24 hodin denně sedět u PC, ale tyhle význačný situace se snažíme vystihnout a alespoň nejpozději v den D ráno sepsat předpověď.
Web je ale řešenej tak, že když není vydaná předpověď na dnešek ani zítra tak si sám přiřadí, že bouřky nečekáme - kvůli tomu jak stíháme, resp. nestíháme, se tohle ukazuje jako naštastné a musím to pozměnit aby to udělal až po potvrzení že nic nečekáme, ale to až bude víc času.

Každopádně upozorňuju že tyhle výpadky kdy nevydáme předpově´d jsou možný, je nás na to zatím málo a nemáme na to ani žádnej grant nebo sponzora.

Btw: ala Morava dneska: supercely ani ne, spíš to vypadá na MCSku nějak večer...
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tak to se omlouvám spíš já, kdybych toto věděl, skutečný důvod toho, že ve výstraze nic nebylo, tak bych samozřejmě mlčel. :) To vás teda obdivuju, že to všechno stíháte. 8-)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“