Bludny balvan pro Honsovou

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.

Kdo by si podle vás zasloužil Bludný balvan v kategorii meteorologie?

D. Honsová
19
40%
Chemtrailisté a spol.
25
53%
Někdo jiný
3
6%

Celkem hlasů: 47
kojan

10 říj 2009 10:58

Tak me napadlo, ze to co vyklada ta slavna "meteorolozka" Ing. Dagmar Honsova Ph.D uz fakt nema obdoby. Bohuzel ale v dnesni dobe komerce si muze kde kdo vykladat kde co a nikdo mu to nemuze v soukromem mediu zakazat i kdyby to byl sebevetsi blabol.
Pojdme ji aspon nominovat na cenu Sysifa za mateni ceske verejnosit Bludny balvan (BLB), na ktery ma zcela jiste narok. Mozna nevyhraje, ale materialy sesbirane materialy o jejich perlach se urcite budou hodit a budeme ji aspon moct udelat "reklamu" a verejne ukazat co je to za "odbornici".
Takze bych chtel poprosit vsechny, co si mysli, ze to je dobry napad, aby do tohoto tematu vkladali odkazy na clanky, reportaze, interview atd. kde pani pi ejdž dý zaperlila. Novinove clanky prosim ofotit a poslat me na mejl kondziolkajan seznam cz. Nevim zda by bylo legalni je zde vystavovat...
Ja uz jsem guglil, ale bohuzel vetsina odkazu vede na clanky typu bude taka atak, teploty takove a takove... Proto vas zadam o pomoc se sberem podkladu pro nominaci...
Dik
Honza
krtecek

13 říj 2009 20:42

Dobrý večer,
naprosto s Vámi souhlasím.Jsem jen nadšenec pro výraznější projevy počasí a úplný amatér co se pozorování předpovědí počasí týče, ale paní Honsová mi velmi
často svou "přesnou předpovědí " zvedne tlak a to spolehlivě. Chápu, že je to způsobeno tím, že pracuje pro naprosto komerční medium :x , ale v tom případě by neměli před jejím jménem uvádět termín - meteoroložka. Dnes jsem si všimla nového jména na známém serveru - že by změna -paní Hebelková ??? Taky mně trošku zaráží, že toto téma už přečetlo dobu dost lidí ale nikdo nereagoval. Prostě, pro mně je termín " řekla Honsová z Meteopresu" jednoznačný. :P
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

14 říj 2009 21:02

já myslim, že se spousta lidí přidá, stačí jen poslat odkaz kde jí nominovat ;) určitě si to zaslouží, bo to jsou kolikrát dost velké bludy :lol:
kojan

15 říj 2009 17:11

No samozrejme, kdyz se nic nenasbira, tak to poslu aspon jen tak bez oduvodneni, ona je opravdu pojem sam o sobe...
Ale prece jen vypada lip, kdyz se posle - pani Honsova si zaslouzi cenu BLB protoze...
Matěj Grék

16 říj 2009 13:00

Včera probíhala diskuse s (ne)váženou paní pí ejč dý Honsovou na stránce www.tn.cz ... já měl trošku drzosti a zdvořile jsem se zeptal, jestli je možné stát se meteorologem, když nemá člověk vystudovanou matematicko-fyzikální fakultu. Ona má zemědělskou... příjde ji to spravedlivé ? Jak mi již psal kojan, koupí si nějakou meteostaničku z Kauflandu za 200 korun, každé ráno se na ní podívá a pak hodí na internet nějaký žblecht.

Je asi jasné, že dotazy, které do diskuse lidé psali šly nejdříve do ruk "cenzorů", coby adminů, kteří dotaz schválí nebo ne. Ptal jsem se minimálně čtyřikrát, a žádný dotaz mi "nevylezl" ven. Ovšem někdo jiný se paní pí ejč dý Honsové ptal, jaký má názor na amatérské meteorology. Odpověděla, že si s nimi ráda povídá a vyměňuje informace. Ano, to jsme viděli, když nedokázala odpovědět na jednoduchou otázku "Smím se zeptat, jak se dá obejít matematicko-fyzikální fakulta abych byl meteorologem ? Já sám se o meteorologii zajímám, a mat-fyz pro mě příjde těžká". A co ? No hovn*. Mám podezření, že paní Honsová má naděláno v gaťatách z toho, že by někdo odhalil její identitu. S takovýmto přístupem by mohl být meteorologem každý kdo má základy... a odvážím si říct, že větší základy má i cvičená opička, která si běhá po kleci a žere banány... ba i zdejší mekka amatérských meteorologů.

Tudíž chci, aby dostala cenu BLB, páč si to zaslouží.
Štěpán Krejsek

16 říj 2009 15:00

Par propadáků pí Honsové lze najít ve vedlejší diskuzy Mediální výroky.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

16 říj 2009 15:19

Podle mě žádnou bludnou skálu slečna Honsová nedostane. Veřejnost totiž hází všechny meteorology, vyskytující se občas v médiích, do jednoho pytle. Meteopress a ČHMÚ jedno jsou - nerozlišuje (a ani se o to nesnaží) profíky od amatérů.

Pozice meteorologa v Česku je stejně špatná (přímo posměšná) jako pozice poslance, kněze a nevím koho ještě. Stačí si přečíst názory lidí v diskuzích pod jakýmkoliv článkem o počasí...

Meteopress chytře využil neschopnosti ČHMÚ komunikovat s médii a proto se jim tolik daří. Bohužel ČHMÚ má teď úplně jiné starosti než promýšlet mediální strategii... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Matěj Grék

16 říj 2009 19:17

Problém je však v tom, že ona meteoroložka NENÍ! :). Na to by musela mít mat-fyz. Má zemedělskou.
krtecek

16 říj 2009 20:17

Hostem čtvrtečního on-line rozhovoru byla meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.
Dobrý večer paní Honsová, můžeme v Jižních čechách očekávat dnes nebo zítra vydatné sněhové srážky? Děkuji
Od středních poloh by v Jihomoravském kraji mohlo během noci a pátečního dne napadnout až kolem 10 cm sněhu :rofl:
Není co dodat :lol:
Štěpán Krejsek

17 říj 2009 09:20

Michal Geryk píše:Podle mě žádnou bludnou skálu slečna Honsová nedostane. Veřejnost totiž hází všechny meteorology, vyskytující se občas v médiích, do jednoho pytle. Meteopress a ČHMÚ jedno jsou - nerozlišuje (a ani se o to nesnaží) profíky od amatérů.

Pozice meteorologa v Česku je stejně špatná (přímo posměšná) jako pozice poslance, kněze a nevím koho ještě. Stačí si přečíst názory lidí v diskuzích pod jakýmkoliv článkem o počasí...

Meteopress chytře využil neschopnosti ČHMÚ komunikovat s médii a proto se jim tolik daří. Bohužel ČHMÚ má teď úplně jiné starosti než promýšlet mediální strategii... :(
Nedostane ji už jemom proto, že proti osudu.cz a jiným nemá sebemenší šanci. Zatímco ona je jen nevzdělaná ( a dost možná ještě docela hloupá), tito šmejdi jsou z jiného těsta. Blbí řekl bych nejsou, ale tu svoji inteligenci používají dost zrůdným způsobem.
Amerika

19 říj 2009 13:40

krtecek píše: Taky mně trošku zaráží, že toto téma už přečetlo dobu dost lidí ale nikdo nereagoval.
Určitě bych se hned vyjádřil, ale většinu svých názorů jsem už vyčerpal v tématu "Mediální výroky", které si beztak paní Honsová rezervuje pro sebe.
Jenom doplním, že svými amatérskými výroky, které zaštiťuje slovem "meteorolog", před národem degraduje celou českou meteorologii a zvlášť ČHMÚ za ní sklízí ostudu a vypadá jak neschopný.

Blíže k tématu: S nominací souhlasím, je ale otázka, jestli to opravdu stojí za tu práci s tím. Spíš bych navrhoval napsat takovej článek, ve kterym by se vypíchly ty největší "perly" co kdy prohlásila nebo napsala a následně by se v tomtéž článku uvedly na pravou míru.
V každém případě dost podkladů se najde ve zmíněném sousedním tématu a pak zbejvá projet celý tohle
http://www.novinky.cz/hledej?w=dagmar+honsov%C3%A1
a tohle
http://aktualne.centrum.cz/hledani.phtm ... t-q=HLEDAT
a ještě tady (pokud to není to samý)
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/d ... velist=129
a dost toho bude ve vstupech na nově.
Začínal bych na Novinkách. Ty otisknou každej kvák.
Dost kontroverzní byly například výroky v souvislosti s novým oblakem Asperatus a taky odvážné předpovědi měsíc do předu na to jestli Vánoce budou/nebudou na sněhu, které se do posledního dne neustále střídavě měnily.
Štěpán Krejsek

19 říj 2009 15:59

Mapa tornád musí být na 1. místě.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

21 říj 2009 10:26

http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/kl ... talii.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/kr ... gonit.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/no ... pruhy.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/po ... lneni.html

Proti tomuhle nemá Honsová myslím žádnou šanci! Navíc tahle ideologie už přechází i v útoky na lidi z ČHMÚ (a obecně na každého, kdo s jejich názory nesouhlasí). Pokud BLB, tak pouze a jedině pro chemtrailisty, haarpisty a orgonisty.

Edit: Přidáno hlasování
Qw3Rtzui0p

21 říj 2009 15:40

Tomáš Prouza píše:http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/kl ... talii.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/kr ... gonit.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/no ... pruhy.html
http://orgo-net.blogspot.com/2009/10/po ... lneni.html

Proti tomuhle nemá Honsová myslím žádnou šanci! Navíc tahle ideologie už přechází i v útoky na lidi z ČHMÚ (a obecně na každého, kdo s jejich názory nesouhlasí). Pokud BLB, tak pouze a jedině pro chemtrailisty, haarpisty a orgonisty.

Edit: Přidáno hlasování
to je fakt moc ta lidska demence..
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

22 říj 2009 18:24

Souhlasím s Tomášem. Nikdo jiný si to nezaslouží víc.
Paní Honsová sice možná něco neví, nezná a navíc má tu smůlu, že se jí na to každej ptá :) , ale chemtrailisté, haarpisté a orgonisté nejen že neví, ale navíc tomu věří. :lol:
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

25 říj 2009 16:53

Tomáš Prouza píše:Proti tomuhle nemá Honsová myslím žádnou šanci! Navíc tahle ideologie už přechází i v útoky na lidi z ČHMÚ (a obecně na každého, kdo s jejich názory nesouhlasí). Pokud BLB, tak pouze a jedině pro chemtrailisty, haarpisty a orgonisty.
No tohle opravdu snad ani nemůže mít konkurenci :lol: .
vecerapl

26 říj 2009 11:52

Kdyby alespon se me u toho clanku chtelo smat jako u clanku slecny Honsove. Jenze u techto blobu jak tu pise Tomas mam spise vztek :@

Jsou to hold lide s urcitou virou, ktera jim zalezla do mozkove kury a kdyby jim clovek nakecal, ze jejich dum pres noc lita do vesmiru kdyz spi, tak oni tomu budou jeste verit. :lol:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

26 říj 2009 13:11

vecerapl píše:...Jsou to hold lide s urcitou virou, ktera jim zalezla do mozkove kury a kdyby jim clovek nakecal, ze jejich dum pres noc lita do vesmiru kdyz spi, tak oni tomu budou jeste verit. :lol:
Já několik takových lidiček znám, ale neposmívám se jim, bo za to podle mě většinou nemůžou. Jeden známý, který se léčil kvůli depresím na psychině, mi vyprávěl o lidech postižených stihomamem (a dalšími psychickými poruchami - ležel s nimi na pokoji) a není to vůbec žádná sranda. Jsou mezi nimi i vysokoškoláci s titulem a nikdo z nás neví, jestli psychicky neonemocní. Stačí nějaký otřesný zážitek ze života.
Ale i zdravých, byť velmi naivních, lidí je dost, ale nikdo z nás je podle mě nemá právo odsuzovat.

Mně vadí "ti nahoře", kteří z toho mají kšeft a zažívají pocit moci ovládat druhé - většinou šéfové různých sekt a jiných podobných společenství :( .

kamera videa fotografie
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

26 říj 2009 14:03

Michal Geryk píše:Mně vadí "ti nahoře", kteří z toho mají kšeft a zažívají pocit moci ovládat druhé - většinou šéfové různých sekt a jiných podobných společenství :( .
Nejnebezpečnější skupinou těchto lidských parazitů jsou dnes ale docela jiné skupiny než vůdci sekt apod. Mám na mysli lidi s vyšším sociálním statusem, nezřídka velmi inteligentní jedince, kteří dokáží dobře skrývat psychopatické rysy své osobnosti a efektivně soustřeďovat moc. Nezřídka to jsou právě politici (Sarkozy, Rath), manažeři korporací (Kožený, Krejčíř), mediální magnáti (Berlusconi) a jiná morálně nepříčetná individua ...
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

26 říj 2009 14:16

Obecně vzato s Tomášem souhlasím, ale dovolil bych si málokoho jmenovat, protože nevidíme do nitra druhého člověka a nevíme, proč jedná tak či onak a zda-li ho k tomu někdo jiný nenutí atd. Na oko to často vypadá jinak než je skutečnost a svět (natož člověk) není pouze černý nebo bílý. Společnost velmi ráda soudí a odsuzuje.
Když mi hodně vadí chování nějakého člověka, tak raději říkám, že ho "nemusím" - do této kategorie bych zařadil všechna jména o příspěvek výše... ;)

To jsme se do toho nějak zamotali... :?

kamera videa fotografie
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

31 říj 2009 14:06

tak nějak souhlas s předchozími příspěvky, nicméně pokud někdo píše podobné nesmysly, tak těžko se člověk občas ubrání nějaké ostřejší poznámce :D zejména u lidí, kdy to lze brát vysloveně jako manipulaci s reálnými daty :evil:
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19 lis 2009 13:25

Tak tohle bude zjevně článek roku 2009:

http://orgo-net.blogspot.com/2009/11/za ... uji-i.html
djwiktor
Kontaktovat uživatele:

23 lis 2009 13:13

Pri ludoch ako Honsova a podobne alebo chemtrailmagori.. to sa proste neda povedat, ze premyslaju.. obcas mi to pripada, ze za kazdu cenu musia mat svoju pravdu, a ako viete.. aj zla reklama je reklama.. ;)
Stormchasing na slovensku > Stormchasers.sk
SanDaffo

27 bře 2010 15:12

Oni sú nejaká sekta či čo? :lol: .....a čo to je ten chemtrail? to sú kondenzačné pásy?
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“