Mediální výroky

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
kixick
Kontaktovat uživatele:

25 čer 2009 11:18

David Rýva píše:Takhle to ale dál nepujde, bohužel ČR je natvrdlou zemí, kde se bohužel musí něco vážného stát aby se začaly změny k lepšímu, nebo jen náprava nedostatků. Nevím jeslti by pomohlo podobné dění jako 15. v Polsku, protože pražákům je to většinou ukradené pokud to není přímo v Práglu :evil: . Takže dokud se neprožene pořádný tornádo přímo přes parlament tak asi změny nebudou. :(
Nic proti, ale v parlamentu nesedí jenom Pražáci a tuhle maloměstskou zakomplexovanost si vyprošuju.......
Tom
Kontaktovat uživatele:

28 čer 2009 19:47

kixick píše:
David Rýva píše:Takhle to ale dál nepujde, bohužel ČR je natvrdlou zemí, kde se bohužel musí něco vážného stát aby se začaly změny k lepšímu, nebo jen náprava nedostatků. Nevím jeslti by pomohlo podobné dění jako 15. v Polsku, protože pražákům je to většinou ukradené pokud to není přímo v Práglu :evil: . Takže dokud se neprožene pořádný tornádo přímo přes parlament tak asi změny nebudou. :(
Nic proti, ale v parlamentu nesedí jenom Pražáci a tuhle maloměstskou zakomplexovanost si vyprošuju.......
Bohužel ale ono to tak opravdu je.Vždyt co to bylo za zpravodajství v prvních dnech?To bylo něco otřesnýho.Pokud by to bylo v Praze je to do půl hodiny v televizi a věnují se tomu sakra obsáhle přitom přeci zpravodajové jsou po celé ČR a není zas takový problém to přenést dnes je úplně jiná doba svět internetu datových přenosů atd proč tomu tak tedy je????? Není to věcné téma o CHMú ale musel jsem taky reagovat proti Pražákům nic nemám jen proti informovanosti o závažných věcech hlavně tedy v prvních dnech to už musí být jooo haloooo aby se o to začalo zajímat více
Štěpán Krejsek

28 čer 2009 21:47

Jak voda v Praze zaplavila pár sklepů, tak to hned bylo ve zprávách. A to za situace, kdy na Moravě voda podemílala domy a silnice.
Qw3Rtzui0p

28 čer 2009 21:55

ty media sou strasny chce se me z nich blit co rikaji ve zpravach a tak a s tou prahou mate pravdu,kdyz se neco v praglu stane tak hned je z toho nejvetsi katastrofa a ja nevim co,ale kdyz se neco deje tady na morave tak nic,jeste ze mame ten jihomoravskej denik v 6:)
JirkaXDU
Kontaktovat uživatele:

28 čer 2009 22:07

Nohavica : "a u Muzea 4." :D
Jirka, Ondratice, okr. Prostějov.
http://www.ok2xdu.cz
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

29 čer 2009 05:58

Nemám vůbec nic proti Pražanům a mám tam dost příbuzných a známých, ale je pravda, že zejména pražská média informují z regionů nepřesně a obvykle pozdě (čím dál od Prahy tím hůř). To byl opravdu i případ letošních bleskových povodní na novojičínsku, přerovsku a vsetínsku a vlastně i na jesenicku.

Vzpomínám si na začátek povodní v SV pol. ČR v roce 1997 - 7.července už většina území plavala, ale z Radiožurnálu (nebo jak se stanice jmenovala) jsem neslyšel téměř nic o povodních a stále se tam probírala vysoká politika... Až den poté média (zejména pražská) pochopila co se vlastně děje. Já jsem tehdy z tranďáku (nešla elektřina a pojem internet a mobil znal tehdy málokdo) stále doufal v nějakou podstatnou informaci o tom, kdy přestane pršet, kdy bude kulminace atd., ale nic, nic, nic... :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

01 srp 2009 13:05

Dneska počasí vévodí prvním stranám e-deníků: Jednak se tam řeší zítřejší bouřky, ale taky http://www.novinky.cz/koktejl/175255-br ... luvit.html - nad tímto článekem jsem se vcelku zasmál :twisted:
Jardis

02 srp 2009 15:33

"Chcete vidět, jak postupuje bouřka do Česka? Podívejte se na záběry z družice, které mají zhruba dvouhodinové zpoždění."
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/na-jihu ... upuje.html
Ach jo, kolikrát ještě uslyším a nebo uvidím, že někdo nechápe, co je to UTC. :(
Jardis

20 srp 2009 15:09

Proboha, už někdo četl tohle? A ta fotka k tomu a dokonce i mapa výskytu tornád a ještě ujištění, že tornádo nepřinese moc deště... :o
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/varovan ... hezke.html
Amerika

20 srp 2009 16:42

Tornádo prý nepřinese přívalové povodně... Hned za tím zmíňka že srážky až 30 mm...
Od kdy tornádo nosí povodně a ještě k tomu "přívalové" :?:
Štěpán Krejsek

20 srp 2009 17:09

Hydrák napíše do výstrahy, že bouřky může doprovázet nárazový vítr, Honsová to papouškuje pro Novu a oni z toho udělali tornáda. A ještě se tam ohánějí případem z Albrechtic, který není ani potvrzený. Před pár lety lidi o výskytu tornád takřka nevěděli a za několik let je tu budeme mít každý den. Alespoň podle médií. Začínám mít pocit, že do médií a hlavně Novy jdou všichni ti, co už ce jinde uplatnit nemůžou. Jak se tento stát má posunovat dopředu, když je obyvatelstvo neustále krmeno takovými nesmysly ?
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

21 srp 2009 19:19

... jak jsem psal vedle, tohle už neni ani k smíchu max jí nechat zažalovat za lži .. 18:45 Srážky v Čechách pomalu ustávají, ale od severozápadu se blíží další fronta. "Bouřky, silný déšť a kroupy jsou nad Drážďany. Do Česka dorazí asi za dvě hodiny," řekla meteoroložka Dagmar Honsová. nevim co tam kde v tuhle dobu vidí .. asi spoléhá na to, že si to nikdo neumí najít ... 19:40 Bouřkové pásmo se táhne mezi Drážďany a Berlínem, kde narušilo program mistrovství světa v atletice. Jižním okrajem by fronta měla zasáhnout sever Čech. tady taky mohla místo Drážďan hodit spíš na Štutgart, bo ta lajna neni rozhodně sever-jih a v Drážďanech si na ní ještě chvilku počkaj ... alespoň se dá jít na kolo že neni tak vedro a až se vrátim, tak snad bude ta lajna kompaktnější a bude budit větší respekt 8-)
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

21 srp 2009 20:31

storm_ice píše:... jak jsem psal vedle, tohle už neni ani k smíchu max jí nechat zažalovat za lži .. 18:45 Srážky v Čechách pomalu ustávají, ale od severozápadu se blíží další fronta. "Bouřky, silný déšť a kroupy jsou nad Drážďany. Do Česka dorazí asi za dvě hodiny," řekla meteoroložka Dagmar Honsová. nevim co tam kde v tuhle dobu vidí .. asi spoléhá na to, že si to nikdo neumí najít ... 19:40 Bouřkové pásmo se táhne mezi Drážďany a Berlínem, kde narušilo program mistrovství světa v atletice. Jižním okrajem by fronta měla zasáhnout sever Čech. tady taky mohla místo Drážďan hodit spíš na Štutgart, bo ta lajna neni rozhodně sever-jih a v Drážďanech si na ní ještě chvilku počkaj ... alespoň se dá jít na kolo že neni tak vedro a až se vrátim, tak snad bude ta lajna kompaktnější a bude budit větší respekt 8-)
...tak žádná další fronta není, bo samotná fronta ani nepřešla... tu se motaj akorát prefrontální lajny konvergence a na jedné z nich se včil tvoří taká menší SQL.. a Honsovou bych neřešil, to nemá cenu už ;)
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
dobrmanek

22 srp 2009 06:43

Chtělo by to aspoň kýbl opravdu ledové vody na slečnu Honsovou, ale nevím jestli by to pomohlo :) .
Jinač včera TV NOVA opět neskutečně perlila. Jednak ve sportovních novinách rozhovor s hráči Slovanu Liberec, ale titulek se jménem hráče patřil Sigmě Olomouc a poté v počasí upozornění na silné bouřky, které zasáhnou východ ČR !!!!!!
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Amerika

22 srp 2009 21:05

3,14ranha píše:
Amerika píše:Úplně nejvíc komicky vypadá ale dneska předpověď Dagmar Honsové a její mapa tornád... Ani do ní nekoukám, ale klidně se vsadim, že těch pár dnešních bouřek bylo určitě v jinym kraji, než ty předpovídaný tornáda.
:rofl: trochu to zveličujete (pokud narážíte na aktuálně.cz) prostě i mistr tesař... a s těmi tornády pouze zmínila že tornáda se vyskytují v supercelách které byly (byly ;( ) předpovídány... imho jí její mediální projevy vůbec nezávidím, protože prý bývá dotazována a vystupuje hlavně při výskytu bouřek, povodní a jiných "jednoznačných" situacích ;)
Takže Já jsem tady nakonec ten, kdo něco zveličuje :?
Mapu tornád z tohoto článku
http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/varovan ... hezke.html
jsem si nevymyslel, to že byl nakonec problém aby byly vůbec nějaké bouřky je taky pravda - viz radar.
Takže mám pocit že nic nezveličuji.

Za to co mluvíme jsme odpovědní každý sám, bez ohledu na co se nás kdo ptá. Každý novinář si může sám vybrat, jestli bude říkat nesmysly, nebo jestli nebude raději mlčet.

Mistr tesař?? - To spíš jenom ten "tesař" :D
Možná je paní Honsová opravdu jen vyučený tesař. Podle toho jak předpovídá počasí to tak aspoň vypadá. Respektive TV Nova se možná s otázkou "Jaké bude počasí?" mohla raději obrátit na nějakého tesaře. Snad by se dočkala i přesnější předpovědi. :D

Mimochodem dejte nám sem prosím odkaz na ten její článek(?) o tornádech a supercelách. Myslím že nejsem sám, kdo by se na to rád podíval. Zařaďte to kdyžtak rovnou do tématu "mediální výroky". Předpokládám tedy že bude spadat do tohoto soudku. ;)
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2009 10:20

dobrmanek píše:Chtělo by to aspoň kýbl opravdu ledové vody na slečnu Honsovou, ale nevím jestli by to pomohlo :)
já myslim že ne ... to by nestačila an cisterna :lol:
David Rýva píše:...tak žádná další fronta není, bo samotná fronta ani nepřešla... tu se motaj akorát prefrontální lajny konvergence a na jedné z nich se včil tvoří taká menší SQL.. a Honsovou bych neřešil, to nemá cenu už
ano nemá cenu řešit, jen nepochopim, kde bere to aktuální počasí ... jinak u nás večer na SZ k vidění Cb, ale v noci zůstalo spíše oblačno a ani vítr nebo srážky už nepřišly ...
3,14ranha píše: trochu to zveličujete (pokud narážíte na aktuálně.cz) prostě i mistr tesař... a s těmi tornády pouze zmínila že tornáda se vyskytují v supercelách které byly (byly ) předpovídány... imho jí její mediální projevy vůbec nezávidím, protože prý bývá dotazována a vystupuje hlavně při výskytu bouřek, povodní a jiných "jednoznačných" situacích
já bych neřekl, že se pouze zmínila .. spolu s novou atd. doslova strašila lidi ;) .. mediální projevy jí taktéž nezávidim, bo po tom pátku, co předvedla (a nejen za pátek) to aby chodila kanálama .. je zajímavý, že se ptaj zejména jí a nejdou do hydráku .. u novy je to dost čitelné, bo její extrémistické nebo dlouhodobé předpovědi, jsou pro bulvár mnohem lákavější, než "suchá" výstraha od ČHMÚ.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

04 zář 2009 19:58

Ještě že se tohle nedostalo Honsové do rukou... :lol:

Obrázek
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

05 zář 2009 14:22

Tomáš Prouza píše:Ještě že se tohle nedostalo Honsové do rukou... :lol:
Fíha!!! ....takovej vítr bych si dal líbit 8-) Dneska tu je celkem nuda a jak sem čekal, tak nárazy do 20m/s takže ani na jednotkovou výstrahu to není.
Kolín-Zálabí
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

09 zář 2009 19:11

Dámy a pánové, tak tu máme další "chuťovky" :lol:

http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/silene- ... rnada.html

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/zah ... apila.html

Raději to moc komentovat nebudu, snad jen upozoním jedince, kteří jsou již alergičtí na paní Honsovou, aby to raději nečetli. Fakt by to nebyl dobrej nápad. ;)

Jen bych dodal, že ten jejich záhadný cirkumzenitální oblouk (CZO) nepatří ani mezi vzácné halové jevy. Je to poměrně běžný jev. Stačí se jen časteji dívat na oblohu. Sám jsem ho podle uložených statistik na halo.astronomie.cz viděl letos 8x a od začátku (asi rok 2006) vedení mých statistik už 39x. A to se považuji za opravdu průměrného pozorovatele halových jevů. ;)
Amerika

09 zář 2009 19:43

Jé, tys mně předběhl :D

Jenom vypíchnu citace, co mně nejvíc pobavily. Opravdu jen pro silný žaludek!

Cirkumzenitální oblouk je prý "Podružná duha, která vzniká vždy v souvislosti s normální duhou, ke které vznikne na druhou stranu duha přehozená"
"...stratocumulus mamma, tedy vizuálně velice zajímavé mraky, které přinášejí trvalý déšť."
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

09 zář 2009 20:00

Amerika píše:Jé, tys mně předběhl :D

Jenom vypíchnu citace, co mně nejvíc pobavily. Opravdu jen pro silný žaludek!

Cirkumzenitální oblouk je prý "Podružná duha, která vzniká vždy v souvislosti s normální duhou, ke které vznikne na druhou stranu duha přehozená"
"...stratocumulus mamma, tedy vizuálně velice zajímavé mraky, které přinášejí trvalý déšť."
Omlouvám se ;) ,

normálně bych si toho asi nevšiml, protože na stránky tn.cz rozhodně běžně nechodím, ale "CZOčku" věnovali i reportáž v televizních novinách. Tak jsem si to sem musel jít přečíst ještě jednou, jestli to fakt myslí vážně... no a tady je to ještě horší :) . V televizi mě nejvíc dostal nějaký meteorolog pozorovatel, který to prý za svých snad 25 let pozorování viděl poprvé. Hele, co je to za lidi ?? On dělá pravidelné meteo pozorování 25 let a neviděl CZO? Není to trochu divný? Jedině že by snad jen koukal na přístroje, ale hlavu směrem k obloze asi nezvedne :shock: . Jinak si to vysvětlit nedokážu.
Amerika

09 zář 2009 21:41

Jan Drahokoupil píše:V televizi mě nejvíc dostal nějaký meteorolog pozorovatel, který to prý za svých snad 25 let pozorování viděl poprvé. Hele, co je to za lidi ?? On dělá pravidelné meteo pozorování 25 let a neviděl CZO? Není to trochu divný? Jedině že by snad jen koukal na přístroje, ale hlavu směrem k obloze asi nezvedne :shock: . Jinak si to vysvětlit nedokážu.
Máma mi to vyprávěla, že to bylo v televizi a já jsem jí na to řekl úplně totéž - nějaký meteorolog, kterej na oblohu kouká akorát nanejvýš před družici :D
Druhá věc je, že se vždycky takovejdle "okrajovej případ" dostane Nově před kameru. :D Buď maj takovou smůlu na dotazovaný lidi, nebo, což je u týhle televize daleko pravděpodobnější, se ptaj lidí tak dlouho, dokud někdo neřekne nějakou blbost - a to pak daj do televize! Vždycky mně dostane, jak každá reportáž tohodle typu je zakončený výpovědí nějaké staré paní se slovy "Tohle tady za celej život nepamatuju".
Takže kdo se chcete dostat do Novy, tak tohle je heslo ;)
vecerapl

10 zář 2009 12:16

Honsova sakra zase radi na kosteti a vypustila tohle http://www.novinky.cz/domaci/178625-bab ... rijna.html

Vzdyt tohle je porad Marianske leto, ne? Babi leto byva spise az na konci zari, zacatkem rijna, nebo-li taky se tomu rika leto svateho Vaclava, kdy se slavi 28.zari.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

10 zář 2009 16:57

Zdravíčko, aby toho nebylo málo tak naši známí chemtrails-idioti tomu říkají haarpový polokroužek :D

http://orgo-net.blogspot.com/2009/09/ha ... bloha.html
Kolín-Zálabí
Štěpán Krejsek

16 říj 2009 14:59

Tomáš Prouza píše:Ještě že se tohle nedostalo Honsové do rukou... :lol:

Obrázek
Ta by vůbec nevěděla, na co čumí.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“