OFFTOPIC !!!!

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
dobrmanek

28 srp 2008 06:27

Za dobrotu na žebrotu.
Protože, máme kousek od sršního hnízda sud z vodou, tak někteří sršni si přes noc udělají nedobrovolnou koupel (netrfí se do hnízda), tak je po ránu vytahuju. Dnes jako každý jiný den jsem jednoho vytáhl a dal jsem ho ku hnízdu, ale nastala jedna drobná, ale dosti významná změna. Z hnízda na mne vyletěl druhý sršeň a bodnul. Fakt dobrá ťafka. Jsem ho ztřepal a pelášil pryč. Bodnul mě do hlavy, na pravou stranu nad čelo. Je zajímavé, že mne bolí i za uchem :!: .

Edit 7:38: nyní už cítím i pravé oko, fakt bomba !!!!!

Fakt je, že si za to můžu sám ..................... :evil:

Admini: Myslím, že by nebylo na škodu nechat tohle téma při životě. Můžeme v něm aspoň probírat různé ptákoviny apod.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

28 srp 2008 08:11

Vzhledem k tomu, že jsme doma taky měli sršně, tak jsem si o nich četl ve wikipedii. A tam se mimo jiné píše, že zabíjet/dráždit sršně v blízkosti hnízda je nebezpečné z toho důvodu, že napadený jedinec vypouští varovné feromony, které na útočníka poštvou klidně celé hnízdo, i když ostatní sršně nenapadl.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 09:54

hmm sršeň jsme měli zrovna včera v kuchyni ... snad vyletěla sama, bo sem neměl náladu jí vyhánět. Jinak sršně celkem nerad, bo mě stačilo s jednim spát a druhý den sem měl horečku přes 40°C naštěstí další den to bylo už v pohodě ... když to tak vezmu tak 4 bodnutí by někdo nemusel přežít :roll:
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 13:06

V jednom časopise jsem četl, že sršeň je nejméně agresivním bodavým hmyzem u nás. Ale tomu sršni co mě vletěl pod mikynu to bylo jedno. Ačkoliv nejsem alergický na bodnutí vosy, tak jsem po tom sršním bodnutí měl pořádně nafouklé předloktí a z počátku to tak nějak pálivě bolelo. Ale to bylo zatím jediné bodnutí od sršně, které jsem dostal.
dobrmanek

20 zář 2008 18:06

Když jsem byl o mnoho mladší, tak jsem dělal různé pokusy se střelným prachem a měl jsem ještě nějaký střelný prach v plechovce ve sklepě. Tak ten střelný prach už nemám, brácha šel dnes svařovat do sklepa .............. :lol:
Janek
Kontaktovat uživatele:

20 zář 2008 19:43

dobrmanek píše:Když jsem byl o mnoho mladší, tak jsem dělal různé pokusy se střelným prachem a měl jsem ještě nějaký střelný prach v plechovce ve sklepě. Tak ten střelný prach už nemám, brácha šel dnes svařovat do sklepa .............. :lol:
:tmi: Ale když vidím ten smajl na konci, tak doufám, že se mu nic nestalo?! :D
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
556036

21 zář 2008 15:25

Ajaj hoši, neda sa vam niekomu "nakuchtit" lepsie pocasie? Vratil som sa dnes zo zrazu daewoo - chevrolet v Maninskej tiesnave vymrznuty na kost a zmoknuty ako kura... este ze bol dostatok nemrznucej zmesi do zaludka... :envy:
556036

23 lis 2008 20:04

Zdravim, mam taky problem. Dnes mi totalka zafukalo snehom misky anemometra, takze ked fukal vietor cca 15-20 km/h masinka stala. Problem je ze je vo vyske cca 6m a nemozem sa k nemu teraz dostat. Existuje nejake riesenie? Ako to riesia napr na profi meracich miestach? Prosim o radu, ved meteostanicu som kupoval aj koli tomu, ze dokaze merat rychlost vetra a teraz je s tym takato patalia... :worried:
roman21
Kontaktovat uživatele:

24 lis 2008 05:45

556036 píše:Zdravim, mam taky problem. Dnes mi totalka zafukalo snehom misky anemometra, takze ked fukal vietor cca 15-20 km/h masinka stala. Problem je ze je vo vyske cca 6m a nemozem sa k nemu teraz dostat. Existuje nejake riesenie? Ako to riesia napr na profi meracich miestach? Prosim o radu, ved meteostanicu som kupoval aj koli tomu, ze dokaze merat rychlost vetra a teraz je s tym takato patalia... :worried:
pockaj az sa sneh roztopi
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

24 lis 2008 08:45

roman21 píše:
556036 píše:Zdravim, mam taky problem. Dnes mi totalka zafukalo snehom misky anemometra, takze ked fukal vietor cca 15-20 km/h masinka stala. Problem je ze je vo vyske cca 6m a nemozem sa k nemu teraz dostat. Existuje nejake riesenie? Ako to riesia napr na profi meracich miestach? Prosim o radu, ved meteostanicu som kupoval aj koli tomu, ze dokaze merat rychlost vetra a teraz je s tym takato patalia... :worried:
pockaj az sa sneh roztopi
jooo to se řekne, ale člověka to na*ere když tam pěkně fouká a ono to ukazuje 0 m/s Obrázek někde na foru, kdysi někdo psal, postříkat silkalem, že by se pak sníh neměl tolik chytat, ale nevím nezkoušel jsem to. Mně takhle loni jednou zmrzly misky a asi 4x směrovka Obrázek
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

24 lis 2008 09:01

Jednou bych si taky nějakou staničku chtěl pořídit, ale toto mě právě odrazuje - při mrazu a sněžení (aspoň podle zkušeností jiných) přístroje a čidla často stávkují. Nevěřím, že při silnějším sněžení a -10°C bude správně fungovat nejen anemometr, ale i srážkoměr. Jednou (leden 1987) tu hustě sněžilo při -19°C a k tomu byla vichřice a tipuji, že by všechny dnešní amatérské stanice zamrzly...

Není nad ruční měření srážek (klasický srážkoměr), ale to by musel mít člověk zase čas... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
roman21
Kontaktovat uživatele:

24 lis 2008 09:10

zamrzanie pristroj s tym ma kazdy problem aj profesionaly teda meteorologovia ,tomu sa neda vyhnut
horsie je to ked pada mrznuci dast
556036

24 lis 2008 11:05

Skusim to dnes ocistit a nastriekat silikonovym olejom.Potom napisem ci to pomohlo alebo nie. Diky moc za rady.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

26 lis 2008 12:59

gerykm píše:Jednou bych si taky nějakou staničku chtěl pořídit, ale toto mě právě odrazuje - při mrazu a sněžení (aspoň podle zkušeností jiných) přístroje a čidla často stávkují. Nevěřím, že při silnějším sněžení a -10°C bude správně fungovat nejen anemometr, ale i srážkoměr. Jednou (leden 1987) tu hustě sněžilo při -19°C a k tomu byla vichřice a tipuji, že by všechny dnešní amatérské stanice zamrzly...

Není nad ruční měření srážek (klasický srážkoměr), ale to by musel mít člověk zase čas... :?
právě o ten čas jde ... práce dovolená atd .. snanice krásně změří T7/14/21 ukáže průběh teploty, tlaku, srážky a vítr i když člověk nění doma. Není to úplně ideální, ale zejména proto jsem si jí pořídil. Je pravda, že je s tím určitá práce, ale ta za to stojí :P jinak ty podmínky jsou alespoň v posledních zimách málo, loni mně anemometr zamrzl asi 3x, a u srážkoměru se dá sníh rozpustit.
dobrmanek

23 dub 2009 19:43

seddy píše:tak pánové a dámy při včerejším výjezdu po střed.českém kraji jsem za Nymburkem trefil srnu. ;(Srna k.o
Nic si z toho nedělej, to mne se podařilo během jednoho týdne sestřelit srnku a člověka. Škoda na autě dohromady za cca 5000 kč. Srnka vyskočila z hluboké příkopy přímo přede mne. V ten moment jsem dupnul na brzdu, jenže se už nic nedalo dělat :?. Ten člověk si o to koledoval :roll:, respektive dodnes nevím kdo by byl odpovědný. Jel jsem z kopce asi 10 - 15 km/h za uplné tmy a začal jsem odbočovat (bez blinkru) pod úhlem 45 stupnů, ale do zrcátek jsem se podíval a tam jsem nic a nikoho neviděl. No a najednou rána a něco mne přeletělo přes kapotu. On jel z kopce za mnou a začal mne předjíždět. Já si myslím, že byl neosvětlený. Naštěstí se mu a jeho kolu nic nestalo, jen to odneslo zrcátko na autě, ale od té doby se zdravíme.
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

01 kvě 2009 20:33

Zdravím všechny,
Super téma! Konečně může člověk probrat i něco jiného než počasí!
Já sem dám jeden zážitek s vosama.Asi před 4 lety jsme měli na chatě ve střeše obrovské vosí hnízdo mohlo mít průměr i jeden metr a v tom hnízdu mohlo být i několik tisíc vos.Jednou jak jsem na tu chatu přijel tak se tam ty vosy nebezpečně rojily a bylo dost riskantní kolem toho chodit dokonce mě i nějaká vosa pichla.Já alergický na vosí bodnutí nejsem tak mě to nic nedělá jen jsem měl napuchlou ruku kde mě pichla ta vosa.Nevěděl jsem jak to zlikvidovat ty vosy tak jsem pak zašel do obchodu pro BIOLIT a říkal jsem si že to zkusím s tím.Jak jsem došel na zpátky na chatu tak jsem vlezl do podkroví a ve zdi jsou takové dvířka,ty jsem otevřel a rychle začal stříkat ten Biolit do vnitř a asi po minutě jsem přestal a dvířka znovu zavřel.V tom okamžiku se za těmi dvířky doslova roztrhl pytel jak ty vosy začaly silně bzučet.To byl chvíli taký bzukot že jsem měl i strach aby se ty dvířka neotevřely a ty vosy nenalétaly do chaty.Bylo to jak v hororovém filmu. Po cca 20 minutách bzukot ustal ale ještě tam některé vosy žily tak jsem tam stříkl novou dávku Biolitu a za další hodinu jsem pak vytáhl to již pošramocené hnízdo a vymetl ty mrtvé vosy.Od té doby tanm zatím žádné vosy nejsou.To je jen dobře. :) ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
dobrmanek

14 čer 2009 12:32

Přeberte si to jak chcete :lol:. Převzato z internetu

Lidská blbost prý je nekonečná. Dejme tomu, ale s nekonečnem se v konečném světě blbě pracuje, a tak bude lépe předpokládat, že v daném okamžiku existuje na planetě konečný počet blbců a že je lze i vhodně roztřídit.

Klasické dělení duševně zaostalých na debily, imbecily, kretény a idioty vynecháme. Nejde nám o blbost jako nemoc, ale jako nejrozšířenější společenský jev. V zásadě lze blbce, pitomce, čili nemoudré jedince, rozdělit na absolutní a relativní. Absolutním blbcem se člověk rodí a pak už se s tím nedá prakticky nic významného udělat. Relativním blbcem se člověk stává. Jednoduše tak, že je za něj někým označen. Není blbcem zpravidla pro to, co říká, ale komu to říká. Právě tak ne pro to, co činí, ale komu tím neprospívá nebo přímo škodí. Blbcem se může bez jakékoliv zásluhy stát každý, a to opakovaně. Recidivující blbouni jsou prostě všude. A nevyskytuje-li se momentálně žádný v dosahu, což se stává pouze vzácně, není problém si jednoho či více vyrobit.

Velmi často slýcháme i sebedestruktivní prohlášení typu: Já jsem ale blbec! Ve skutečnosti tím dotyčný chce naznačit, že je roztomilý popleta. Také se ujalo rčení: Nejsem žádnej malej blbec. Autor výroku tím naléhavě demonstruje, že blbcem není vůbec, protože jenom opravdoví blbci nikdy nepřipustí, že by jimi mohli být. Tolik úvodem. Jak už jsem uvedl, absolutní blbci nás zatím nezajímají, zkusme se blíže podívat na ty relativní, tj. ostatní zbytek populace. Třídit lze opět z mnoha různých hledisek. Podotýkám, že se jedná o nadsázku a ne vážně míněnou analýzu. Text je vlastně pouhým nosičem pro sdělení podprahových informací a má nejméně dvě vrstvy. Je na vás, které z nich dáte přednost.

Z hlediska dosahu či profláknutosti rozeznáváme blbce mezinárodní, národní a lokální. Asi nejznámějším žijícím blbcem vůbec je toho času nejmocnější tvor planety, Forrest Gump přelomu tisíciletí. Legrační přežblebty a zoufalá neznalost souvislostí musí štáb jeho poradců přivádět k zoufalství. Věhlas národních blbců zpravidla nepřekročí hranice dané země. Jako příklad mě pro naše konkrétní souřadnice napadá prznič hudební kultury, co chce žít nonstop, krásně a nonstop a s tím co přijde má chuť se rvát. Nebo rozšafný bavič, příležitostný kovboj a politický prostitut, jenž tutově ví, že nikdo není dokonalý. Mezi samotnými politiky je jich rovněž habaděj a první jméno, které vás napadne, je zaručeně správně. Pro lokální, čili místní blbce není opravdu kam šlápnout. Každé město, obec, ulice, pracovní kolektiv či jiná skupina má svého favorita. Pokud ne, něco je špatně anebo se jedná pouze o dočasnou záležitost, případně anomálii.

Z hlediska formy projevu rozeznáváme blbce mluvící, píšící a jednající. Mluvkové a psavci neúnavně produkují důkazy své blbosti a usilují o co největší publicitu a nejširší obecenstvo. Akční blbci mohou být nebezpeční právě tím, že své činy tají a pokud jsou odhaleni, mlží a lžou. Jiní se naopak svými činy chlubí a žádají uznání, v krajním případě státní vyznamenání, Nobelovu cenu nebo obojí.

Z hlediska intenzity projevu známe agresivní blbce extroverty a mírumilovné introverty. Hlučný blb může být velmi zábavný, pokud intenzita hluku, který vytváří tím, že se hurónsky směje svým podařeným taškařicím a usiluje o maximální akční rádius, nepřesáhne únosnou míru. Tiší blbové nás mohou přivádět až k zoufalství. Zejména pak tehdy, nerozpoznáme-li včas, že se v daném případě jedná o projev blbosti a vykazuje-li tento blb sklony k sebelítosti, urážlivosti, sebepodceňování, sebepřeceňování případně k čemukoliv jinému.

Z hlediska důsledků blbosti jsou blbci neškodní, škodní a osudoví. Neškodný blbec ubližuje nejvíce sám sobě, škodný každému, kdo mu k tomu dá příležitost a je tudíž jako oběť blbce také regulérním blbcem. Říkalo se, že horlivý blb je horší než třídní nepřítel. A to platí stále. Osudoví blbci mohou zničit život nejenom těm, které mají v dosahu, ale celým generacím. V historii bychom nalezli mnoho takových jmen. Pokud jsou zároveň mezinárodními blbci, učíme se o nich v dějepise. O národních rovněž. Jistě sami naleznete mnoho příkladů, já si právě teď vzpomněl na jednoho totálně zparchantělého krejčího, který se proslavil tzv. „Zvacím dopisem". To bol naozaj všetkých blbcov futrál. Ale „Čo bolo, to bolo..."

Všímáme-li si zacílení blbosti, můžeme identifikovat blbce intenzivní a extenzivní. Ti první soustředí svou energii do jednoho bodu nebo na jeden cíl. Neustanou, dokud objekt svého zájmu nezničí, nerozklíží a neznehodnotí. Druhá skupina je velkorysejší a řádí na velké ploše, nezdržujíc se příliš detaily. Intenzivním blbcem bývá často náš životní partner, jako příklad extenzivního blba mě napadá ten, jenž se stal premiérem následkem úleku svého předchůdce, byl jím za úleku všech, kteří jako blbci spoléhali na zdravý rozum a chce se jím stát opět s využitím blbosti svého nástupce, blbého volebního systému a neméně blbého přístupu neustálým houpáním v sociální síti zpitomělých občanů.

Z hlediska účinků existují blbci konstruktivní, destruktivní a indiferentní. Konstruktivní blbci vymyslí například nějaký složitý systém a uvedou ho do praxe. Pak zjistí, že vycházeli z částečně nebo zcela mylných předpokladů a že systém nebude funkční. A tak namísto aby ho zrušili a vymysleli ještě složitější a ještě blbější, přidávají k původnímu produktu jejich zvráceného myšlení další prvky a trvají na dodržování pravidel, která dodržet nelze, aniž bychom si nepřipadali jako totální blbci. Destruktivní blbec se od konstruktivního často liší pouze záměrem, důsledky jejich činnosti jsou mnohdy podobné. Destruktoblb chce škodit a přemýšlí nad tím, jak by v co nejkratším čase uškodil co nejvíce, pokud možno všem vyjma sebe a svých blízkých. Netečný blb nemá ambice budovat ani ničit. Chce mít svůj klid. Jde a koupí si hamburger, sleduje pilně televizní seriály i reality show. Kouká kolem sebe, někdy něco vidí, jindy nevidí vůbec nic a je mu to celkem šumák. Jeho příležitost nastává u voleb. Pokud se jich zúčastní, rozhodne se standardně – jako blbec...

Podle vztahu k ostatním blbcům lze rozlišit blbce přátelské, podmíněně přátelské, neutrální, podmíněně nepřátelské a nepřátelské. Není třeba blíže popisovat přátelské, neutrální a nepřátelské blby. Každý je přece důvěrně zná. Podmíněnost přístupu spatřuji především v tom, jestli jedinec hodnotí, zda projevy a skutky ostatních jsou v souladu či v rozporu s jeho individuálními zájmy.

Z hlediska nerovnosti šancí máme blbce privilegované a prosté. Ti první jsou často privilegováni z vůle obyčejných, neprivilegovaných blbců. Na to ale nikdy ani nepomyslí, jsou to přece jenom blbci, že? Chovají se tak, jako kdyby jejich privilegia jim byla dána shůry a na věčné časy. Začnou-li s vážnou tváří blábolit o vyšším poslání, prozřetelnosti a podobných „transcendentnech", jsou zralí na odstřel.

A tak se dostáváme oklikou znovu k institucionalizované blbosti, kterou je obecně politika a její nástroj – byrokracie. Institucionalizovaný blbec, tj. politik či úředník, je vyšší, elitní, privilegovanou formou blbce, ovládající nás ostatní. Koloběh blbosti se nám uzavírá. Je opravdu všudypřítomná a to je nutno považovat za dobrou zprávu. Blbost je totiž jedním ze základních principů fungování všech individuálních i společenských procesů. Zvykněte si na ni, chvalte ji, podporujte ji. Zlikvidujte blbost a zničíte civilizaci. Nic z ní totiž nezbude. Nebo přesněji – nezbude z ní nic, co by bylo životaschopné...
bleskosvod

15 čer 2009 13:27

Zdravím,
mám jeden dotaz, možná nápad na zlepšení.

Moc rád se dívám na vaše fotky, někdy tam jsou opravdu zajímavé jevy-při dobrém případě dobře čitelné.
Problém ale nastává, když u některé fotky popíšete jev, (př: v pravo Cb, se nalézá útvar podobný trombě atd...) a já si mohu oči vykoukat a nic tam nevidím.To samé platí i u jiných pojmech- jsem samouk, rád se podívám, když mi to čas dovolí ale občas se mi stává, že prostě nevidím to, co popisuje autor...

Proto by nebylo možné, kdyby nějaký popisovaný jev ve fotogalerii, když není přímo patrný, třeba trochu zvýraznit???

Myslím si, že pomůžete i spoustě zájemcům, kteří teprve začínají(a není jich evidentně málo).

Děkuji,
a prosím, neberte to jako nějakou buzeraci, to rozhodně ne ;)
Tom
Kontaktovat uživatele:

30 črc 2009 20:15

Složka off topic tu je tak ji využiji :D našel jsem jeden web z jižní Ameriky Venezuela který se mě teda hodně líbí pokud tam třeba cestujete navštivte ji pěkně uděláný alespoň podle mýho názoru http://www.yv5fih.org.ve/cvm.htm co dodat pěkný moc http://www.yv5fih.org.ve/index.html
dobrmanek

02 zář 2009 19:14

Jistě všichni znáte to plazivé slizké co Vám na zahradě okusuje Vaše výpěstky :D. Což takhle dát si večeři.

Recepty: http://kuchar.mojerecepty.sk/tag/recepty-zo-slimakov/ Obrázek Obrázek Obrázek
dobrmanek

03 zář 2009 19:19

http://aktualne.centrum.cz/domaci/foto.phtml?gid=11847

Obrázek, ale skvělé komentáře pod fotkama
dobrmanek

04 pro 2009 20:07

Tohle musíte vidět (dobře sledujte už od začátku a všimněte si i toho sloupu uprostřed cesty hned na začátku)
:shock: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=Ohek-Ods3Kg :lol: :shock: naprostý unikát, tomu nebudete věřit :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
DukE

05 pro 2009 21:55

dobrmanek píše:Tohle musíte vidět (dobře sledujte už od začátku a všimněte si i toho sloupu uprostřed cesty hned na začátku)
:shock: :lol: http://www.youtube.com/watch?v=Ohek-Ods3Kg :lol: :shock: naprostý unikát, tomu nebudete věřit :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Tak to mě dostalo. :D :shock:
Qw3Rtzui0p

08 pro 2009 17:05

dobrmanek píše:Tohle musíte vidět (dobře sledujte už od začátku a všimněte si i toho sloupu uprostřed cesty hned na začátku)
no to je moc sloup v ceste a v baraku kabel :-D
Too

26 kvě 2010 18:58

Poznáte Laca Meliška? :rofl:
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“