Stránka 1 z 1

Rozdíl

Napsal: 18 dub 2013 19:56
od misa12
Ahoj všem, mám takový menší dotaz: Často tady čtu o tvz. CG+ a CG- blescích, tak se chci zeptat, jaký je v tom rozdíl. Mezi CC a CG rozdíl už vím, ale tahle poslední drobnost by mě jenom zajímala. Dík

Re: Rozdíl

Napsal: 18 dub 2013 20:58
od Michal Jeřábek
Ahoj, tak co já jsem zjistil nebo nastudoval tak CG- blesk jde ze základny oblaku do země a nese záporný náboj, kdežto CG+ blesk jde z vršku oblaku ( z kovadliny ) do země a nese si kladný náboj. Tím že musí překonav větší vzdálenost a odpor vzduchu , je taky potřeba více energie a proto je tento typ blesku víc elektricky nabitý než CG-. Toto je takové spíš laické popsání určitě ti zde napíší ostatní členové něco eště více odborného :)

Re: Rozdíl

Napsal: 18 dub 2013 21:43
od Amerika
Tohle už je druhé zbytečně založené téma ve Volné diskuzi. Proč nepíšeš do tématu Blesky Tam máš i odpověď...

Re: Rozdíl

Napsal: 19 dub 2013 05:54
od misa12
Michal Jeřábek píše:Ahoj, tak co já jsem zjistil nebo nastudoval tak CG- blesk jde ze základny oblaku do země a nese záporný náboj, kdežto CG+ blesk jde z vršku oblaku ( z kovadliny ) do země a nese si kladný náboj. Tím že musí překonav větší vzdálenost a odpor vzduchu , je taky potřeba více energie a proto je tento typ blesku víc elektricky nabitý než CG-. Toto je takové spíš laické popsání určitě ti zde napíší ostatní členové něco eště více odborného :)
Díky za odpověď, to mi stačí. ;-)