13.7.2012-Mohutný wall cloud ("tornádo"-F4-F5)

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

S-ChaserMR píše:Pucik: Pokud to vyvolalo diskusi, tak o to jsem přesně stál, ale věřte tomu, nechci si tím dělat jméno, nebo reklamu, ale o opaku vás přesvědčovat nebudu, nejspíš jsem třeba nezvolil dobrý postup, ale jak jsem napsal, vše zkompletuji, od počátku do konce a podíváme se na to tedy zcela reálně bez emocí, to si myslím, že bude pro vědu nejlepší, prázdné výrazy a nadávky nám nepomohou, možná si ulevíme, ale nepomůže přesně uršit o co šlo, tak či tak, fotky jsou to myslím zajímavé, za to se pochválím sám :D Rozhodně to byla krásná ukázka toho jak mocná někdy dnyamika je. A pokud to tu je tedy tak časté jak to tak alespon může "působit" tak logicky se to s časem ukáže, jen mě vadí to, jak všechno hned otáčíte a vidíte na tom jen ty nejhorší úmysly, kdyby jste byl skutečně věděc, tak by jste se nad tím pousmál, něco napsal, ale tu aroganci, jste si mohl odpustit, jak jsem si mohl povšimnout, jste zde jediný, do se zde neumí chovat a píše zde jako zhrzený vědec co je naštvaný, že zajímavější kousek ulovil někdo jiný, takže pokud vám skutečně jde o tu vědu, tak to tak tedy začněme brát a když si myslíte, že jsem takový magor, tak to vám brát nebudu, v tom případě se ani nemusíte ničeho obávat a můžeme tedy někdy probrat danou situaci, mile rád vám to zkompletuji bez nadpisů typu-"Huge tornado" apod pošlu v PDF a vy sám můžete říci jaký názor na dané jevy máte, pokdu vám jde o vědu, tak tedy pomozte objasnit co se tu děje a dokážete se přenést, přez "nesnášenlivost" vůči mě, páč pokud ve vás ten věděc dřímá, jakože doufám že ano, tak by vás měla i přez 99% pochybností nahlodávat zvědavost, stejně tak jako nahlodává mě každou sezonu co tu vidím některé věci.
Aroganciu používam na to, aby som poukázal, aké arogantné a patetické sú Vaše príspevky. Ja považujem z Vašej strany za nesmierme arogantné predovšetkým to, že naschvál zavádzate a pridávate na vážnosti situáciám a popisom, len aby ste získali pozornosť.

Za vedca sa nepovažujem, na to som urobil pre tento obor zatiaľ príliš málo. Snažím sa však o niečo.

To, že má prehánka zníženú základňu, ktorá rotuje, nie je ničím výnimočné. Už naviac v situácii, ktorá panovala. Išlo len o to, že zrážkové jadro bolo zrejme vysunuté smerom do trasy pohybu prehánky, čiže vzduch sa nasýtil. Veľká relatívna vlhkosť spôsobila, že vzduch, ktorý stúpal do updraftu kondenzoval oveľa skôr, než okolitý vzduch v základni. Nevylučujem, že tam bola nejaká rotácia, určitý strih vetra v spodných hladinách troposféry bol, aj keď, upozorňujem, že nešlo o nič výnimočné a naviac strih bol "jednosmerný". Nechápem teda, čo tým myslíte, že čo dokáže "dynamika".

Nie som žiadny "zhrzený vědec" a pokojne Vám doprajem všetky tie supercely a tornáda, ktoré fingujete, že máte. Vy sa však vehementne snažíte o to, aby Vaša oblasť vyzerala, že dostáva týchto javov nepomerne viac ako iné oblasti.

Vyzývam Vás teda, aby ste napísali odbornú publikáciu v nejakom recenzovanom časopise (napr. Meteorologické zprávy alebo Journal of Atmosperhic research a pod.) a skúsili sa s ňou dostať cez recenzentov. Ak Vaše prípady a Váš štýl dokazovania prípadov prejde, sklapnem a na Vašu adresu nepoviem ani slovo.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Pucik: Ok, to beru ten poslední odstavec, mám tu už toho celkem dost sepsaného, vše mile rád zkompletuji a pokusím se to někam poslat, sám budu zvědavý na diskusi, neberu to jako nějakou soutěž, ale je to myslím celkem dobrý nápad, pokud jsem tedy tak skálopevně přesvědčený o své pravdě, tak proč to tedy neskusit, pokud se mýlím, nic se neděje a klidně veřejně přiznám, že tomu tak není, ale dokud nemám zcela jasný důkaz proti, tak do té doby nelze říct ani ano, ani ne, jestli tu toho je více či méně, klidně se sem někdy přijedte podívat a pobudte zde tak 3 týdny, doporučuji tak začátek srpna, první dva-tři týdny.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Pucik:

Každý kdo mě více zná moc dobře ví, že už delší dobu šetřím hodně peněz, abych právě tak v horizontu roku, dvou mohl rozjet výzkum na vlastní pěst ve spolupráci s pár lidmi, právě je mi jasné, že potřebuji nějaké relevatní důkazy a abych je dostal, nestačí k tomu jen běhat po poli, chce to i nějaká ta "nudná" data, čísla.Když jsem na to peníze nedostal, tak mě to od mého snažení neodradilo a peníze si na to sám vydělám, věřte tomu nebo ne, ale je to můj život a podřizuji tomu takřka celé dny a budu to tak dělat i v budoucnu, těsím se na moment, kdy budu mít vyděláno dost, abych mohl začít dělat skutečný výzkum, data, důkazy, kterým se lidé už nebudou moci smát, klidně o tom pochybujte, ale co já řeknu, to taky udělám. A pokud během výzkumu zjistím, že zde není nic anomálního, že jsem se nejspíše mýlil, tak v pořádku, ale alepson jsem něco dělal, skusil jsem to a udělal pro to maximum, pak budu moct s klidmým svědomím přiznat, že jste třeba vy měl pravdu a že tu skutečně není nic zvláštního.
dobrmanek

Tohle jsou stovky hodin práce vyhledávání. V podstaťě jediná ucelená databáze o výskytu tornád na našem území. Jak přesná to nechám na jiných. Téměř každý případ jsem zveřejnil a je dostupný. Část případů stále není zaevidována.

Mapa výskytu tornád v ČR
http://goo.gl/maps/VmCT

Z mého pohledu nejsou Říčany nijak vyjimečnou lokalitou. Z fotek a informací, které mám, je na tom rozhodně lépe Morava. Velmi mnoho zdokumentovaných tromb, které jsou velmi zřetelně vykreslené a rotující, nikoliv nějakých rotujících cancourů na základně oblačnosti např. http://www.youtube.com/watch?v=psBdLx2YGic (můj úlovek).

Říčany maji dobrou polohu na zajimavé bouře a je dobře, že je tam někdo fotí. Smůla je, že pan Roháček hledá za každým mrakem senzaci.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Dobrmanek a ostatní: Dobře, jsem blázen :D a za každým mrakem vidím tornádo a supercelu, ještě tu chybí video ze 24.5.2010 pod stromem, divím se, že to tu na mě nikdo nevytáhnul. Doporučuji vám se sem přestěhovat, pokud budete chtít lovit dobré bouře, fotogenické s nečeknými úkazy, které alespon velmi připomínají tornáda, funnely, pak možná změníte názor na mě a na toto místo, jinak co se týče té mapky s tornády, tak samozřejmě, že pokud každý můj případ tornáda, funnelu schodíte ze stolu, tak to pak vypadá, jakože tu nic není, znáte to ohledně statistiky, že je to věda o přesném nakládání s nepřesnými čísly, kdyby se někdo alespon na pár sekund těmy "tornády" apod zabýval a okamžitě je nespochybnil, tak by se ona statistika jistě změnila, ale upřímě řečeno nestojím o uznání některých lidí, chtěl jsem zde rozvést diskusi na úrovni, abychom se pobavili o této problematice, ale pokud je všem dopředu jasné, jak to tu je, aniž by tu kdy byli, tak v tom případě už není co dál řešit...Mě je to jedno, alespon mě nikdo "neleze" do rajonu, :D :D To nemyslím uplně vážně....
dobrmanek

K mapce. Jsou tam případy, kdy skutečně došlo ke škodam na majetku. Neříkám, že je 100 %, ani být nemůže. U několika případů si říkám, že šlo nejspíše o downburst. Ke konci 19 století až do počátku 2. světové války je velmi mnoho kvalitních zdrojů. Navíc toto období přálo tornádům. Nevěřím, že za tu dobu by si někdo nevšimnul, tak významnáho jevu jako tornádo a v mapě by se to určitě projevilo. V mapě není ani jeden funnel, ale může to být zajimavé, pokud by se udělala mapka s prokázaným výskytem funnelu řekněmě 10 let zpátky, jak by vypadala v porovnání s mapou tornád.

K tvým pozorováním: máš dobrou lokalitu, to je prostě fakt. Já se těším na tvé fotky, protože je obvykle na co se těšit, ale tvé komentáře k nim beru s rezervou. Dřív jsem nebyl jiný, taky jsem viděl za každým cancourem trombu. Mimochodem včera těch rotujících cancourů mnohdy sahajících skoro k zemi bylo nečekaně dost, ale nefotil jsem je, proč taky....
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

No včera se to pěkně motalo i v mém okolí. Lepší situace byla ale v neděli, kdy kolem procházelo pár hezkých přeháněk a večer to ukončila pásová bouřka s turbulentní základnou na jihu a masivní dvojitá duha. Včera vznikla přeháňka přímo nad náma.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

Roháček:

Toto som si dneska našiel v správach na Facebooku:

"Hi, I'm from Germany, i heard a lot of Negative Things about you, and wanna ask, are you Seriously a Storm Chaser? If you would be, you must CONFIRM the F4 Tornadoe that Mila Chased few days ago! And Now, don't Tell me Storys about Meteorlogy! I Knew EVERYTHING about it! [:)] And Now, Well Org. Wallcloud in TOP of the Tornadoe, Tornadoe on the Ground "Video + Pic's" No Tornadoe? Tornadoes can be on the Ground, without Damage! Before the Tornadoe hit the Ground, he stops to Spinn! funnel can Rotate to, but no Damage. Such a LOW Hanging Wallcloud, who is on the Ground? You gonna be kidding me! Supercells + Tornadoes are not your Power Side? I Tell you Something, a REAL Storm Chaser, Feel the Power of Mother Nature! Even the Storm Doesn't Hit you! If you are afraid to drive into a Storm, or Intercepting a Tornadoe, isn't a Storm Chaser. So Stop Talking Bullshit! [;)] Can't wait for your Answer! BTW: Stop your Ego Tour! And Stop Talking Bullshit about Mila! He's suic a Great Storm Chaser!"

Tak netušil som, že niekoho úbohosť môže dôjsť až tak ďaleko :lol: ... úprimne sa bavím, poštvávať proti mne nemeckú teensku ;). Teším sa na tvoje ďalšie kroky voči mne. Vyzerá, že si vytváraš svoj fan-club, tak len tak ďalej :-).
kapr

hezké no :-).. to je asi všechno o věku, a nebo ne ?.. ;) pane Roháčku, vy by jste se mohl živit psaním..a to myslím uplně vážně. Mě je to uplně jedno, klidně si lovte bouřky a na web si dávejte fotky kdoví odkud :) , to je mě taky upřímně jedno, brečení, že jste přestal vydávat předpovědi a že ze to může vlastně čhmú a všichni kolem, že ti dobří jsou jenom ve vašem "týmu"... to je jedno, pěkné fotky.. jinak přeju úspěšný výzkum a rád si někdy přečtu o vašich výzkumech v těch Meteorologických zprávách...už se těším, a nebo budou pak špatní recenzenti ? :lol:
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Pucik: Toto vzkutku není moje prace napsala to známá jmenuje se Angelina Krauß, tak to tu neprezentujte, jakože je to moje práce,už je to trapné, jak se snažíte všechno otočit tak, jakože jáá jsem to největší zlo, je to ubohé, ale vy alespon neblokujete diskusi, což je na jednu stranu dobré, znám takové, kteří už neví co říct, tak prostě bloknou diskusi na FB a je to...
Jinak věřte, že tahle mladá dívka, není jediná, která si povšimla tohoto povyku, ví o tom více lidí ze světa, než jsem si sám myslel..
Naposledy upravil(a) S-ChaserMR dne 19 črc 2012 10:54, celkem upraveno 1 x.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

A jestli si myslíte, že proti vám někoho štvu, to ani dělat nemusím, ostudy má vaše společnost dost, ani nevíte, kolik lidí mě potají, jak někde za totáče píšou, "jsem s tebou, ale veřejně to říct nemůžu, páč nechci mít s ASS problémy."
To to teda vedete opravdu dobře, když se lidi bojí říct veřejně názor, ale už jsem se o úrovni českého stormchasingu přesvědčil v nynějším týdnu dost a dost, už jen chybí zpečetění, že smažete celou tuhle diskusi, už to mám projistotu zazálohované, aby se pak netvrdilo, že jsem tu psal něco jiného, než jsem tu psal. Vy si asi ve svojí pýše a namyšlenosti myslíte, že jste vyhráli, nebo tak něco, ale tím co tady veřejně předvádíme "společně" jen ostatním ukazujeme určité věci a lidé nejsou tak hloupí a podle toho co mě píší, umí číst mezi řádky, nemáte tak pevnou základnu jak jste mysleli, klidně vám mile rád ukážu správy co mě chodí od lidí do kterých by jste jistě neřekli, že by mohli "zradit"...Mě je to spíš líto, když mě napíšou, že se mě nemůžou zastat, nebo něco říct, protože se bojí "hněvu" ASS, to je opravdu smutné a hlavně to ukazuje na onu úroven.
Matěj Grék

Právě lidi jako Vy, pane Roháčku, dělají ostudu českému stormchasingu.
Zkušených a praxí vycvičených stormchaserů je v Česku dost. A valná většina patří zde.
Bojím se, že vaše argumenty jakožto pseudo-stormchaser stojící pod stromem(ano, zase jsem to vytáhl, potom, co jste mě na Vašem YT účtu zablokoval)moc neobstojí, stejně jako Vaše neskutečně naivní představy o úžasném průkopovém výzkumu. :clap:
novotny
Kontaktovat uživatele:

To už se fakt nedá číst, co tady pan Roháček píše. Celé to začlo, že jste pozoroval něco podezřelého, vaše první věta byla : "V nadpisu je napsáno tornádo F4, F5, ale to z důvodu toho, jak celá podívaná působila ...Ostatně posudte pak sami.." Fotky jsme zkoukli, všichni jsme ten název "tornádo F4-F5 brali spíše s úsměvem (ostatně jako Vy, dle smajlíku), napsali nějaké názory co by to mohlo být, reps. spíše vyloučili to tornádo. To vás zřejmě naštvalo a nahlásil jste tento jev jako tornádo F4 na ESWD, ačkoliv jste neměl žádný důkaz, že došlo ke kontaktu se zemí nebo byly nějaké škody. Pokud se podíváte na svůj první příspěvek, tak píšete že to místo projedete...fotky škod máme tedy kde? Mohl jste nám ukázat nějaké video, nebo timelapse, abychom viděli alespoň rotaci toho útvaru (která sama o sobě ještě nemusí nic říkat)...taky nic. Umíte si představit jak by dopadlo, kdyby všichni přispívali do ESWD vaším stylem?

Chcete udělat výzkum na tromby ve vaší oblasti a vrazit do toho vaše peníze? a k čemu bude výsledek? ano, tromb je tu více, nebo ne, tromb je tu normálně. k čemu to bude? pro cestovní kanceláře? nebo pro pojišťovny?
Nebude to (zvýšený výskyt podezřelých útvarů) náhodou tím, že jak píšete, pozorujete 24 hodin denně? Já se vsadím, že kdybych takto často koukal na oblohu tak toho mám taky dost, ale bohužel někteří z nás mají práci, školu, rodinu a jiné povinnosti, tak se nemůžete divit že to všichni nesledujou 24 hodin denně.

S tou německou "kolegyní" mě teda rozesmálo, no coment.

hněv A.S.S.? :lol: :lol: jako že někomu pak kolegové zakážou radar, web, fórum? nebo si na něho počkají za rohem? :lol: to jste mě rozesmál.

Abych řekl pravdu tak jsem si zhruba od loňského roku říkal, že už jste se s tím pozorováním bouřek trochu uklidnil (resp. s honěním se za senzací) a začínalo to brát už určitou kvalitu, ale po tom co jste tu předvedl poslední týden, se mi zdá že je to ještě mnohem horší než to bylo. A jestli někdo dělá ostudu tak jste to Vy, protože to co vy prezentujete na YT a jinde je hrozné, každý cancour = tornádo, každý zakulacený mrak = mezocyklóna. Co si pak ostatní (dejme tomu v zahraničí) pomyslí o stormchaserech v Česku.. že se museli zbláznit. Myslím že nemá smysl hledat konspirační teorie o tom jak to chodí ve stormchasingu v česku, kde vládne monopol A.S.S. a snaží se zlikvidovat ostatní pozorovatele. Možná byste se chytnul lépe u orgonetu, tam jsou lidé zvyklí na kdejaké teorie.

Celá tato diskuze "o ničem" vznikla hlavně kvuli tomu, že jste prokazoval zmíněný útvar za F4 aniž byste měl k tomu důkazy a hájil jste to zuby nehty, a nemůžete se divit, že vzhledem k vaší historii to bral každý s velkou rezervou a kritikou. Zkuste být příště více kritický ke svým fotkám, k tomu co jste viděl, ostatně jako každý tady.
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

S-ChaserMR píše:A jestli si myslíte, že proti vám někoho štvu, to ani dělat nemusím, ostudy má vaše společnost dost, ani nevíte, kolik lidí mě potají, jak někde za totáče píšou, "jsem s tebou, ale veřejně to říct nemůžu, páč nechci mít s ASS problémy."
To to teda vedete opravdu dobře, když se lidi bojí říct veřejně názor, ale už jsem se o úrovni českého stormchasingu přesvědčil v nynějším týdnu dost a dost, už jen chybí zpečetění, že smažete celou tuhle diskusi, už to mám projistotu zazálohované, aby se pak netvrdilo, že jsem tu psal něco jiného, než jsem tu psal. Vy si asi ve svojí pýše a namyšlenosti myslíte, že jste vyhráli, nebo tak něco, ale tím co tady veřejně předvádíme "společně" jen ostatním ukazujeme určité věci a lidé nejsou tak hloupí a podle toho co mě píší, umí číst mezi řádky, nemáte tak pevnou základnu jak jste mysleli, klidně vám mile rád ukážu správy co mě chodí od lidí do kterých by jste jistě neřekli, že by mohli "zradit"...Mě je to spíš líto, když mě napíšou, že se mě nemůžou zastat, nebo něco říct, protože se bojí "hněvu" ASS, to je opravdu smutné a hlavně to ukazuje na onu úroven.
Do debaty jsem nehodlal zasahovat, ale přeci jen by mě zajímalo, jakým způsobem může A.S.S., potažmo AMSos někomu působit jakékoliv problémy. Nevšiml jsem si, že by kdokoliv z našeho sdružení někoho napadal, urážel či nedejbože mu dokonce vyhrožoval. A jaké bychom k tomu vůbec měli prostředky?
Cenzuru tady nevedeme - kromě příspěvků vulgárních, totálního offtopicu a spamu, případně příspěvků porušujících zákony ČR nebo autorská práva. Za ta léta, co jsem tu adminem, jsem smazal možná 5 příspěvků (nepočítám pročištění témat o bouřkách od offtopicu).
Zprávy klidně ukázat můžete, my je uneseme. A proč hovořit o nějaké zradě? Každý má svoje priority, a je jeho věcí jak se k nim postaví.
Michal Koupý
Kontaktovat uživatele:

Pane Roháčku, když jste tak přesvědčen, že jste vyfotil tornádo a přitom trváte na výzkumu konvektivních jevů v oblasti kolem Říčan, předpokládal bych, že jako seriózní výzkumník nebudete otálet a co nejrychleji po pozorovaném jevu se vydáte na místo doteku se zemí a kvalitně zdokumentujete vzniklé škody. Času máte evidentně dost, takže pokud jste ten průzkum dosud neprovedl, je to zásadní chyba a celé Vaše hlášení a obhajování je mírně řečeno nedůvěryhodné. Je přece ve Vašem zájmu prokázat Vaše tvrzení. Osobně si nedělám iluze, že byste nějaké tornádo prokázal, protože jste zřejmě vyfotil pouze oblačný vír, který se při přeháňkách a bouřkách někdy vyskytuje při velké vlhkosti a na zemi žádné škody nepůsobí, tyto víry jsem pozoroval i při vznikající zimní bouřce. Pomalá rotace z toho ještě nedělá tornádo.
Jestli jste chtěl upoutat na sebe pozornost, tak se Vám to povedlo. Všichni seriózní stormchaseři už Vás znají jako paranoidního člověka, který za vším vidí strašnou senzaci, a v případě, že Vám někdo oponuje, považujete to vždy za spiknutí, vymýšlíte si i falešné příspěvky na Vaši vlastní podporu atd., což opravdu není normální (nezlobte se na mě).
Pokud chcete začít dělat seriózní průzkum nebezpečných konvektivních jevů, nedá se to dělat Vaším hurá-stylem typu "podívejte se, co jsem úžasného vyfotil a kolik toho u nás je" a přitom se ani nepodíváte na místo dotyku se zemí. K tomu by bylo potřeba srovnání s ostatními oblastmi a delší doba pozorování (samozřejmě doložené i měřeními, nebo alespoň radarovými snímky) a zřejmě by se i tak nic moc nezjistilo, možná jen to, že východně od Prahy je těchto jevů o trochu víc (což by možná šlo vysvětlit vlivem tepelného ostrova Prahy). K čemu by potom výsledky takového výzkumu vlastně byly? Vždyť i tak tornádo většina lidí u nás uvidí průměrně tak jednou za život. Jestli se chcete stát seriózním stormchaserem, bohužel si asi budete muset doplnit vzdělání a také se naučit výrazně mírnit Vaši bujnou fantazii i nepřiměřeně vysoké sebevědomí, jinak Vás v seriózních diskusích opravdu nikdo nebude brát vážně. Záleží to na Vás. Osobně se ale obávám, že vůbec nejste schopen zdravého úsudku.
Štěpán Krejsek

Obávám se, že pan Roháček si spletl povolání. Spíše než vědecký výzkum bych to s jeho vyjadřováním, vědomostmi a sebevědomím viděl na spolupracovníka Novy a vážnou konkurenci pí Honsové. Už by si ho v Meteopressu mohli všimnout a dát jeho životu nový směr.
Pokud by ale chtěl skutečně dělat vědu, doporučoval bych spíše důsledné oddělení sběru hodnověrných dat a honby za senzací či publicitou, trvalé vzdělávání se a jistou sebereflexi. Že se Tomáš naštval se vůbec nedivím, posbírat hodnověrná data na ESWD dá dost práce i bez toho, aby si tam někdo jen tak hodil tornádo F4. Tohle do vědy nepatří, pokud člověk nedbá (nebo nemá) na získání kvalitních dat a jejich interpretaci (správné určení jevu etc.), nemůže se divit podobným reakcím.
TrncakPatrik
Kontaktovat uživatele:

Nechtěl jsem, ale musel jsem. Já beru ASS jako jedinou profi skupinu lidí, zabývající se bouřkami a podobnými jevy u nás v ČR. Sám pozoruji bouřky (a počasí celkově) už cca 12 let, ale neviděl jsem ani jeden WallCloud, ani jedno tornádo. Za ty dlouhé roky jsem viděl nekonečný počet různých "podezřelých" oblaků, ale VŽDY jsem určení nechal na větších profících než jsem já. J.Drahokoupil, D.Rýva, T.Púčik jsou u mě ti TOP, kteří mě vždy pomohli s určením jevu, pokud šlo opravdu o něco zajímavého z oblasti bouřek. Já si prostě nehraju na profi stormchasera. Proč? Nemůžu znát všechno. Vím co fotit a když to vyfotím, pošlu k posouzení. A když to je opravdu to co má být, tak se to teprve zveřejní. Raději si počkám, než ze sebe udělat ostudu (jak někdo, že...ehm, ehm) a pak vyjde třeba článek nebo to bude jen v galerii. V posledních řekněme 4 - 5 letech, se z ničeho nic vyklubalo plno rádoby bouřkařů, kteří pozorují jednu, dvě sezóny a už mají na kontě 20 WallCloudů a ShelfCloudy ani sami nespočítají... Takový se poznají snadno, jako přezdívku si dají něco, co obsahuje "Chaser", "Storm" a nebo jejich kombinaci. Jak vidím nějaké fotky či senzace chtiví nadpis od takového autora, vím, že to bude blamáž. Doufám, že jsem se nikoho nedotknul, kdo bere bouřky vážně a jen prostě z prvního nadšení si dal jako nick "něco stormchaser něco". K výše uvedeným příspěvkům pana "the best stormchasera v ČR" můžu říct jen to, že ho to za pár let přestane bavit, jako 99% ostatních mu podobných. ASS vždy pro mě znamenalo (a jak doufám i nadále znamenat bude) tu nejvyšší serióznost v ČR. Takové lidi, co mají nespočet "tornád" a "WallCloudů", se musí ignorovat, ale (bohužel) se s nimi musí i počítat. Vždyť je to v každém oboru. Třeba jednou pan S-ChaserMR dostane Bludný balvan a s radostí si jej vystaví na poličku - než mu dojde, co že to vlastně dostal :lol:
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Trnčák+ někteří odsud:

Koukám, že pár lidí je tu tak traoných takže, pokud já jsem namyšlený, tak co jste tedy vy? Vaše namyšlenost nejspíš sahá až někam k Marsu, protože to co tu píšete jsou naprosté bláboly, sledovat 12 let počasí a nevidět ani jediný wall cloud též o nečem vypovídá, to co jsem tu všechno za ty dny napsal, bylo mlácení prázdné slámy, evidentně tu nidko nepochopil co tu píšu, mimochodem o počasí se zajímám cca dohromady asi 7 let, aktivně-tedy s výjezdy tak 4-5 let, z čehož upřímě počítám spíše jako ty lepší až tak ty poslední 2-3 sezony max, spíše 2, to je pravda.Wall cloudy možná jsou sporné, ale pokud zpochybnujete i shelf cloudy, tak to už je celkem vtipné, páč ten se moc zfalšovat nedá, pokud vím, jeho doprovodné jevy-vzhled jsou naprosto patrné, doby, kdy jsem za vším viděl tornádo mám již úspěšně za sebou, nemíním zde nadále strácet čas s lidmi co nechápou vůbec nic, co zde píšu, místo toho se budu nadále věnovat budování svého výzkumu, tedy nejprve peněz, které jak jsem psal investuji do techniky, která mě pomůže ony jevy lépe prozkoumat, tím opravdu nemyslím fotáky a kamery....A můžete si být jistí, že tím co jste zde předvedli, respektive, někteří z vás jste mě jenom utvrdili v přesvědčení, že moje snažení má smysl, protože jestli se mají lidé z ČR spoléhat jen na některé lidi odsud, opakuji, některé, tak v tom případě je to velmi tristní a je načase s tím něco udělat.Na závěr použiji jedno příslový, které zní-Pýcha předchází pád...To by si měli, někteří zapamatovat, já si na nic nehraju, jen jsem se snažil jak jsem psal už asi 100x rozvést diskusi na úrovni o co tu šlo, to se nekonalo, ve svojí asertivitě jsem nepolevil a ani nepolevím, ale v této diskusi už se nemíním nijak zapojovat, přeju všem, sktečným lovcům i z bourek.com, třeba Rývovi, panu Drahokoupilovi apod hodně úspěchů, během lovů a doufám, že tito, které považuji za ty rozumné, že jednou dokážou přiznat, stejně jako já dokážu přiznat, že některé věci z minula byly přehnané, třeba jako video 24.5.2012 a jiné, že jsem chyboval apod, takže i oni budou nakonec schopni jisté sebereflexe, nebo jak to říci v případě a to se stane, že svůj výzkum zkutečně započnu, že jsem alespon někdo, kdo se snaží něco dělat i přez to, že mu většina nevěří a to je základ úspěchu, nevzdávat se i přez velmi tvrdé překážky, doufám, že s některými se nakonec sejdu na závěr u výzkumu, protože všichni inteligentní lidé, přístupní diskusi budou pak vítáni, klidně se smějte a nevěřte tomu, ale vnitřně vím, že vás to žere už ted, hlavně to, že vidíte, že je mi to opravdu jedno, ty vaše kecy, takže si házejte špínu, znáte to...Psy štěkají, karavana jede dál, takže s hlupáky se neloučím s těmi rouzumnými se rád někdy třeba v budoucnu až nám všem dojde, jak se věci skutečně mají a ted nemyslím jen výzkum, sejdeme a těmto diskusím se budeme smát, jak jsme byli hloupí a stráceli čas, který jsem mohli už tehdy věnovat výzkumu a učení se nových věcí o počasí, protože každý den je se co učit a to ví každý správný stormachser, že žádná bouřka, není stejná a vždycky nás něčím překvapí...

Sbohem
Naposledy upravil(a) S-ChaserMR dne 20 črc 2012 02:53, celkem upraveno 1 x.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Poslední sloh :D
....Ted jsem si všiml, že je tu toho více, jak je noc, už nedávám pozor, takže poslední doplnění, naučtese číst, psal jsem, že na místě jsem se byl podívat, dokonce jsem mluvil s místními obyvately...Nikdo logicky nic neviděl, jak to tak bývá, co se doytku se zemským povrchem týče-Výsledek-NEbyl prokázán. Jinak hlášení na ESWD jsem dal dříve, než jsem to napsal sem, tam jsem uvedl at mě s tím oni nějak pomohou, nebo aby řekli co to tedy bylo, to už jsem tu psal.Co se týče "hněvu" bourek.com to už není na mě, jen říkám, co si někteří lidé myslí, takže závěr je, že jsou lidé, kteří třeba ne ve všem se mnou souhlasí, ale rozhodně nemají tak radikální postoj vůči mě a nelíbí se jim váš možná až miliatní-odpor vůči všemu co přidám.Jinak co se vzdělávání týče, nemějte obavy, mám doma celkem dost publikací, třeba od Ch.Doswella a dalších, takže v tomto směru, nemějte péči. Jinak vysvětlení jevu by šlo i objasnit takto:

"Tornádo"-Oblačný vír, v tomto případě se nedotkl zemského povrchu (funnel) popř nezpůsobil žádné viditelné škody se mohl i vyskytnout, což je patrné zejména na prvních fotkách, kde je i patrné ona rotace, což ještě nepotvrzuje dotyk se zemským povrchem, vzhledem k celkem vysoké rel. vlhkosti, dají se ony cáry, vysící od tététo "tuby" vysvětlit právě tím, takže, žádné "trosky aut apod ve vzduchu". Během postupu se mohl onen útvar SNAŽIT se dotknout zemského povrchu, helicita i střih byl dobrý, takže tu i podmínky na tornáda slabší intenzity byly, takže celá podívaná působí takto-Útvar nám rotuje a vlivem vlhkosti, jak se dostává nad lesy, ze kterých se už před tím pářilo, si přehánka "přicucne" trošku vlhkosti, k tomu tu máme možný rotující funnel, který ovšem ve spojení s tou mohutnící částí, která se táhla při zemi, vytvořil dojem, že celý objekt rotuje a hlavně, že se nachází u zemského povrchu, nakonec se vše rozpadlo do asi 15 min. Takže závěr-V lese, jsem nenašel jediný polom, tedy důkaz dotkyku se zemským povrchem, ani lidé nic nepozorovali, takže se s největší pravděpodobností v "nejlepším" případě jednalo o funnel cloud, a to zejména na prvních fotkách, kde je asi lépe patrný, než ona "wedge" verze.

Je mi líto, jak jste to všichni pobrali a že to vyznělo špatně, nejspíš je to tak, že jeden obor a každý má jiný náhled na věc, to mě jednou řekl, pan Drahokoupil-"Když dělají dva to samé, není to to samé." Ale to ještě neznamená, že bychom se nemohli, alespon snažit, se nějak respektovat. Bylo tu toho řečeno velmi mnoho a možná, bychom si měli všichni v klidu sednout a zamyslet se nad tím, co tu psal ten druhý, věřte tomu, nebo ne, zamyslel, jsem se nad vašimi slovy a jistě v něčem pravdu máte, ale vy mě neznáte osobně, ani já vás, takže nemíním přímo říkat, že někdo je konkrétně amatér, nebo že ničemu nerozumí v rámci nějaké emotivní diskuse, se napíše lecos, ale vždycky se podle mě dá nějak dohodnout, tady jsem předložil výsledek prakticky po týdnu. To co kolem toho vzniklo je věc druhá, přístě, pokud budu mít tedy opět "nezdolný" pocit, že se stalo něco velikého a věřte mi, velká část z vás, by byla zmatená, stejně jako já, jen by jste vymysleli jiný postup, tak se pokusím krotit své emoce a nahlédnout na to jinak, ale prosím, nedělejte ze mě blázna, to je jediná věc, která se mě dotýká, ostatní věci jsou vedlejší, co se vědy týče, to sám bud dokážu nebo ne, každý nějak začal a rozjet nějaký velký výzkum nechci sám a naopak VZÁJEMNÁ spolupráce by nám v budoucnu mohla pomoci, každý je dobrý na něco jiného a pokud se budeme jen hádat a házet si klacky pod nohy, nebude z toho nic, věřte tomu nebo ne, nechci dělat nový meteopress, ale budu mít k dispozici poměrně velkou částku peněz, kterou hodlám dát do výzkumu nebezpečných jevů, do podpory mladých, začínajících lovců, meteorologů a myslím si, že to není nic špatného, vy máte někteří delší praxi, někdo má zase více znalostí, já zase rád podnikám ony nebezpečnější akce a též se rád vzdělávám, takže pokud bychom tohle všechno spojili a dokázali se přenést, přez různé odlišné názory na stejnou věc, tak by to ve výsledku mohlo prospět všem, mluví tu k vám člověk, kterého můžete nemít rádi a otravuje vás svými slohovými pracemi, ale je to člověk co miluje počasí, bouře jako nic jiného na světě a jsem rád, že se jim věnuju a hodlám to tak dělat dál, jsem někdo, kdo opravdu je ochotný do výzkumu a podpory stormchasingu "vrážet" nemalé částky, to není úplatek nebo něco, to mě ani neříkejte, je to opravdový návrh do budoucna, pokud se to někomu nelíbí, pochybuje, jeho věc, ale vy rozumní a těch tu je hodně se nad tím alespon zamyslete.

Tot vše
TrncakPatrik
Kontaktovat uživatele:

Teď jste se hezky vybarvil. Když jsem neviděl 12 let WallCloud tak to nemusí být z důvodu, že špatně pozoruji, ale že tu prostě nebyl. Nejsem totiž z těch, co vidí za každým nízkým oblakem pod Cb WallCloud jako vy. A to že si vymýšlíte jevy, to se vám jednou vrátí, prostě váš vyšoupnou z databáze a hotovo. On už si na to někdo dá pozor. A když se vám nelíbí bourkyCom, tak nevidím jediný důvod, proč zde chodíte? Jen se zviditelnit? To můžete více a lépe někde na novinkách na různých serverech, tam vás rádi přivítají s pí Honsovou v čele. Ovšem chápu, v každém oboru a vždy se najde někdo jako vy, kdo kazí práci ostatním. Bohužel to tak je. Ale jak říkám, za dva roky po vás ani pes neštěkne.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Trncak: Víte a vás nenapadalo, že člověk co má hodně pozorování, takže to může být tím, že prostě nečeká jenom zásadně v místě svého bydliště až to k němu přijde? To nedělají ani lidé z bourek.com, někteří a bouřce jedou na proti, tomu se totiž alespon co vím říka "lov bouřek". Po tolika letech by to byla hloupost přestat a takovou radost lidem jako jste vy neudělám, abych toho nechal, pokud nečtete moje přízpěvky do konce, nebo to prostě nechápete co píšu, třeba v tom posledním přízpěvku, tak potom už nevím, v tom případě nemám slov a zatím jsem se s takovou ignorací nesetkal, ale pořád věřím, že tu jsou lidé co alespon přečtou co jsem napsal a zamyslí se nad něčím, jak jsem psal, stejně jako to dělám já. A proč sem chodím? No přece proto, že je to největší a nejlepší, nejserioznější server, který sjednocuje všechny bouřkaře z ČR? Ne už tu nechci být nijak ironický apod na adresu bourek.com, v tom "posledním" slohu jsem naznačil jak se situace má, je to myšleno zcela vážně a pokud jste opravdu všichni tady tak zablokovaní, tak v tom případě si poradím i bez vás, jen jsem si říkal, že až svůj projekt brzy rozjedu, nebylo by špatné, respektive, bylo by odemě slušné a to i přez to, že se tu ke mě většina slušně nechová, vám nabídnout spolupráci, těm rozumným co mají také v hlavě něco víc než jen zášt vůči mě, ale osobně je mi to ve výsledku jedno jak to bude, pokud mě opravdu tak nesnášíte, tak v tom případě je to smutné a musíme jít každý svou cestou, ale rozhodně co se počasí týče, nevzdám to a výzkum zaplatím i případné odborníky co mě pomohou, když vy ve svojí pýše tu budete sedět a koukat, prosím, tohle všechno jak jsem řekl mě totálně nakoplo k tomu, že to musím udělat, jen abych nedal a pravdu těm co o mě pochybují...
Matěj Grék

Pane Roháčku,

myslím že můžu hovořit za všechny, když řeknu, že zde se Vám od nikoho spolupráce nedostane. Ani když se snažíte být tak "hodný" a nabízíte ji každému. Myslím, že právě to svědčí o tom, že od toho moc neočekáváte.
Mně osobně je těžko pomyslet, že by se k Vám jakýkoli odborník vůbec přidal. Fantazmagorie - když to tak řeknu - která provází téměř každé Vaše pozorování je věc první. Způsob Vašeho projevu je zase věc druhá. Myslím si, že právě každý, kdo je zkušený a myslí mu to, by se k Vám dobrovolně nepřidal, to prostě není logicky možné.
Nicméně sleduji, že jste tady rozjel slušnou flame war. Gratuluji.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

Matěj Grék: V pořádku, právěže bez spolupráce to možné není, sám jeden člověk toho zmůže jen málo, nabídka zde padla, jak jsem psal, poradím si sám, tím jsem splnil onu slušnou povinnost a to, že je to všem zde jedno, je mi ve výsledku sice třeba líto, ale je mi to jedno, poradím si i tak, jen říkám, že společně se toho dá dokázat více, právě proto nabízím spolupráci, tedy i váš střízlivý pohled na věc, který bude během výzkumu zapotřebí, nechete, vaše volba, mám i jiné lidi odjinud a neříkejte mi, že jsou to jenom pomýlení pubertáci, jsou to i celkem seriozní lidé, jen mě napadlo, že by spolupráce pak v budoucnu moha být přínosná, ale mírová dohda s vámi nejspíš není možná, válčit s vámi nehodlám, protože by to bylo naprosté mrhání časem, který rád věnuji, třeba dalšímu vzdělávání v oblasti meteorologie.
S-ChaserMR
Kontaktovat uživatele:

A mimochodem "flame war" jsem nerozjel já, vše začalo na počátku útočnou notou pana Pucika, jinak já tu nepoužil za celou dobu jediné vulgární slovo, ani nerozjíždím žádnou válku, takže, "flame war" tu dělají někteří z vás a za celou dobu jsem tu nenašel jedinou rozumnou větu o tom co se to tu toho 13.7 stalo, to jsem si musel zjistit sám a prokonzultovat s lidma z USA, takže spíš ten povyk byl proto, protože se tu nikdo neměl k objasnění toho co se tu děje, nejspíš proto, že to sami nevíte, tak je snazší to popřít, já to též nevím, právě proto chci započnout onen výzkum a podporu začínajících, což podle mě není nic špatného a ten komu se to nezdá, tak nevím kolik si získáte příznivců takovýmhle postojem, škoda že tahle diskuse není více vidět i mezi ostatními, obyčejnými lidmi, jen čekám, opravdu, kdy tohle radši smažete.
Matěj Grék

Tom tady nezačal nic. Flame war jste začal Vy svým přehnaným nadpisem tématu.
Ale tohle nemá smysl, trollové na internetu právě tohle vyhledávají a hádat se s nimi nemá cenu, protože to by člověk musel klesnout na jejich úroveň, aby argumentování s nimi bylo možné.
Takže tak.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“