RADAR SKALKY

Odkazy na nové zajímavé stránky nebo události na internetu.
Matej55
Příspěvky: 9
Registrován: 15 říj 2010 20:12

Zaujimalo by ma, predovsetkym aj autora radaru na bourky.cz ze ci naozaj presne sedi radiolokacna odrazivost s mapami.

Totizto Google Mapy sú tušim v Merkartovom zobrazení a odrazivost vkladá CHMU podla inej projekcie? Viete akej?
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Ano, na radar.bourky.cz jsou radarove snimky reprojektovane z originalni gnomonicke projekce do Mercatora.
Snimky jsou reprojektovane primo pocetne pomoci spocitane reprojekcni matice ihned po prijmu novych rad. dat tj. neni to ruzna deformace snimku s gnomonickou projekci jako u ostatnich webu.

Dle testu by mela maximalni odchylka byt cca 1km, coz je rozliseni radaru, tj zanedbatelne.
Matej55 píše:Zaujimalo by ma, predovsetkym aj autora radaru na bourky.cz ze ci naozaj presne sedi radiolokacna odrazivost s mapami.

Totizto Google Mapy sú tušim v Merkartovom zobrazení a odrazivost vkladá CHMU podla inej projekcie? Viete akej?
Matej55
Příspěvky: 9
Registrován: 15 říj 2010 20:12

OK Mercartor je WGS-84
Predpokladam ze napr radar vyuziva narodnu projekciu Cesko-slovenska teda S-JTSK / krovaka.

Moja úloja bola pretrnasformovat priestorove suradnice S-JTSK do pravouhlych. To mam teraz potrebujem skonvertovat a) 20,64°/51,81° b) 10,47°/47,16° zem-dlzka a zem/sirka. do WGS-84 Nevies mi pomoct :clap:
Odpovědět

Zpět na „Novinky na internetu“