radar**** - radar CR+SR+DE+PL

Odkazy na nové zajímavé stránky nebo události na internetu.
Odpovědět
fiber
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2012 09:49

Dost slusne zpracovany radar slouceny ze 4 zemi:
[url]http://www.radar****[/url]
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Nemám zde problém s podporováním dobrých projektů, ale to co jsi vytvořil, jako dobrý projekt neberu ani z daleka.

Říká ti vůbec něco slušnost anebo Creative Commons licence?
Nemluvím o modifikaci dat ČHMÚ, to dělá kde kdo, včetně Meteopressu a jiných, ale kompletně vykrást kód INCA Nowcasting portálu ČHMÚ, který vytvořil Petr Novák, smazat v tom pár věcí a vydávat to za svůj produkt, a to ještě tak blbě, že si ten „tvůj projekt“ hledá stále předpovědní data (extrapolační předpověď) která je na INCA portálu k dispozici? Více okatě to snad už ani udělat nešlo.

http://ruzne.bourky.cz/radareu.png

No, a když se mrkneme na javascriptový kód:
„Tvůj kód“ - http://ruzne.bourky.cz/radareu3.png
INCA portál - http://ruzne.bourky.cz/radareu4.png

Zajímavé, názvy proměnných úplně stejné, jen na INCA portálu to je pro větší nečitelnost v jednom řádku.
Myslím si, že takováto prasečina asi nebude splňovat CC licenci „Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla“, že?

Dále se dostáváme k samotným datům, skutečně máš s jednotlivými meteorologickými institucemi dohodnuté přebírání dat?
U SHMÚ dat konkrétně u radaru Kojšovská hoľa je textík „Modifikaciou bez suhlasu SHMU porusujem autorsky zakon!“, zajímavé, u tebe to ve snímku chybí… No není to „Modifikacia“? U dat z polské radarové sítě taky není logo IMGW.

No a dostáváme se nakonec k samotnému umístění jednotlivých radarových map do Google mapy. U ČHMÚ dat není problém, ty jsou brány z INCA portálu a jsou připraveny do mapové projekce Google map, u Polských dat z pogodynky to bude obdobné, ale SHMÚ data mají projekci jinou, tj. že ti mapa nesedí o desítky kilometrů sis nevšiml?
http://ruzne.bourky.cz/radareu2.png

Takže tímto to uzavírám, reklamu na takovýto projekt tady trpět nechci, až vymyslíš něco vlastního a nebudeš kopírovat cizí práci tak napiš, klidně a rád to uvítám.
Matej55
Příspěvky: 9
Registrován: 15 říj 2010 20:12

Fakt o ničom ten radareu.cz: Naviac tam nemáž ani všetky údaje o zdroji. Na Figu máš ako Lukáš povedal tú transformáciu.
Pracujem v oblasti kartografii a každý štát má svoj vlastný geografický systém. Napr ČR+SR má Křováka ako základný systém a Nemecko má uplne iný zobrazovací systém. ČHMÚ to transformovalo na Google maps a od tiaľ to ťahaš to sa ešte dá, ale SHMÚ to čo má na webe má v úplne inej kartografickej projekcii, takže ti to niektorej hranici lieta aj o desiatky kilometrov.
Zle máš aj tú farebnosť reflexivity. Napr. nad Írskom ako keby stále boli búrky. Mal by si to zladiť a naviac keď prebreš obrázok, tak by si to mal previesť cez nejakú transformačnú maticu, aby ti tie obrázky potom na Google Maps sedeli.
Najlepšie radarové spracovania na Google Maps sú jednoznačne: http://radar.bourky.cz/ a http://imeteo.sk/iradar.php . Oboje sú presné. To znamená, že princíp Google Máp je u teba zbytočný, keď si človek nazoomoju svoju dedinu, tak to nevystihuje skutočnosť. Habaďúri ako Meteopress ani nekomentujem. Tam im to tiež lieta o kilometre, podobne ako tebe.
Uživatelský avatar
petrcervinka
Příspěvky: 52
Registrován: 21 úno 2008 20:05
Bydliště: Olomouc (228 m n. m.)

Vidím, že se tu objevila podobná zmatlanina jako radarový prohlížeč Meteopressu. Škoda. O tomto projektu jsem se dověděl až dnes a když jsem poprvé uviděl ten sloučený snímek, myslel jsem, že je vše řádně přeprojektované. Ukazuje se, že zdání klame. :-(
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Nebyl bych až tak přísný. Naopak jsem velmi rád, že podobné projekty vznikají. A pedantské lpění na některých pravidlech mi připadne poněkud neproduktivní. Zjevně sice slušnost "autorovi" moc neříká, ale za to bych ho ještě neodsuzoval k věčnému pokání na loži vyvrhelově :-)

Nehodnotím technickou stránku, necítím se být povolaným. Reprojekce se sice mohou zdát na první pohled slabé a kompozitní zpracování odrazivosti také, ale přesnost není zde asi tou hlavní přidanou hodnotou.

Zastavil bych se ale u nejvíce kritizovaného "opisování". Použít zdrojový kód Petra Nováka ze stránek ČHMÚ (jak uvedl Lukáš Ronge) mi naopak přijde jako opravdu hrubé porušení pravidel. Pokud k němu ovšem nebyl dán souhlas. Na stránkách ČHMÚ je jasně uvedena příslušná Creative Commons licence, zejména pak povinnost uvést autora a zákaz zasahování do díla. "Autor" opravdu může být rád, že takové chování tvůrce původního díla strpěl. Je to totiž zcela zjevné porušení autorského zákona (k počítačovému programu) a může být tak vnímáno i soudem.

K tomu "dolování" dat. Nemyslím si, že by pro jejich použití v aplikaci bylo nutné žádat nějaké zvláštní povolení. Nicméně v tomto konkrétním případě asi bylo vhodné se na názor daných organizací zeptat a podle jejich názoru a případných podmínek se zařídit. A to i s přihlédnutím ke skutečnosti, že organizace zveřejňující data nemá v případě nekomerčního projektu zřejmě žádný legální nástroj jak takovému užití zabránit. Radarové snímky nejsou autorským dílem, a zřejmě ani v těch nejbujnějších snech hladového právníka by se nedalo mluvit o vytěžování databáze ;-)
Odpovědět

Zpět na „Novinky na internetu“