Úroveň příspěvků v tomto fóru

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

07 zář 2008 08:41

Štěpán Krejsek píše: Další záležitostí jsou opravy a komentáře naší stormchaserské elity, která toho o tématu zpravidla ví daleko více, než ostatní. Tyto příspěvky by se neměly brát jako nějaké shazování ostatních. Je třeba, aby se tu někdo staral o faktografickou úroveň a nepadli jsme do stavu dezinformační anarchie. Já osobně to považuji za velký přínos a myslím si, že je třeba za to být vděčný. Jsem přesvědčen, že autorům jde o uvádění věcí na pravou míru a ne o útoky na pisatele příspěvků a tak by to také mělo být bráno. Za chvíli bychom se přes diplomatický způsob vyjadřování asi opravdu dostali do mrtvého bodu, kdy by nikdo raději nevyjádřil názor.
Vím, že to asi vždy nemusí být příjemný, ale opravdu to nemá být nějaké shazování nebo dokazování si něčeho ale jen uvádění faktů na pravou míru. Ač asi si musíme dát větší pozor na to jak co formulujeme, protože někdy něco míněného dobře nebo jako neškodný žert může být některými lidmi vnímano nevhodně a nikdo jim jejich názor nemůže upírat. Myslím, že občas je takové nedorozumnění nevyhnutelné přitom kolik nás tu je a jak rychle tu přibývá lidí. Mně samotného ale mrzí, že tu naopak nepíší i opravdu zkušení profesionální meteorologové, od kterých bychom se měli i my co přiučit.
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

07 zář 2008 13:26

David Rýva píše:Mně samotného ale mrzí, že tu naopak nepíší i opravdu zkušení profesionální meteorologové, od kterých bychom se měli i my co přiučit.
No to asi trápí zejména ty, kteří v tom vidí možnost upravit si někdy mylné představy a doplnit znalosti. Osobně bych velmi rád takové lidi zde uvítal. Lze předpokládat, že o tomto fóru vědí :) . Ale co má vliv na to, že navštěvuje toto fórum asi jen zlomek profesionálů?

1. Nemají čas.
2. Nemají ani tušení, že by i mezi amatéry bylo dost lidí, se kterými by se dalo na nějaké "použitelné" úrovni diskutovat.
3. Nic je k otevřené "diskuzi s amatéry" nemotivuje a nic jim to nepřináší.
4. V množství příspěvků je pro ně obtížné najít něco, na co by měly zájem reagovat.
5. Profesionálů a znalců je opravdu málo. Naprostá většina dnešních "meteorologů" jsou totiž buď prostí uživatelé dat (TV, Rádio) nebo velmi úzce specializovaní odborníci.
Arnie

07 zář 2008 19:49

Ja bych to videl na moznost c.3. Ja se rad kouknu na fotky na tomhle webu, nicmene o bourky se profesionalne prilis nezajimam a k reakci me spis nuti potreba uvadet na pravou miru nektere nepresnosti nebo zcestne nazory. Ale protoze nechci vyvolavat konflikty, tak se k nekterym vecem radeji nevyjadruju :lol:
Tomáš Psika
Kontaktovat uživatele:

07 zář 2008 20:57

Arnie píše:Ja bych to videl na moznost c.3. Ja se rad kouknu na fotky na tomhle webu, nicmene o bourky se profesionalne prilis nezajimam a k reakci me spis nuti potreba uvadet na pravou miru nektere nepresnosti nebo zcestne nazory. Ale protoze nechci vyvolavat konflikty, tak se k nekterym vecem radeji nevyjadruju :lol:
Chápu :) . Nicméně by se úroveň budoucích příspěvků určitě zvýšila, kdyby se o některých věcech polemizovalo nebo prostě jen uváděly na pravou míru. Není dobré, když si právě z některých zcestných názorů pak ostatní berou příklad. Reakce by se hodily zejména na příspěvky těch, co tu plní roli názorových vůdců :) . Nebo tam, kde se diskutuje o ČHMÚ, protože tam logicky díky uzavřenosti organizace musíme být téměř všichni trochu mimo mísu :) . Kdo to bere věcně, ten to snad unese :D .

Já jsem tu velmi krátce, protože mi dříve připadalo divné přispívat do diskuze k tématu, kterému jsem se aktivně věnoval sotva dva roky a naposledy ještě na vysoké škole zcela jiného zaměření (asi tak 5-7 let nazpět). No a musím se taky přiznat, že jsem měl dříve pocit, že se tu beztak nic nového asi nedozvím. Můžu říct, je jsem se mýlil a teď rád sleduji, jak to tu žije :) . Doufám, že to tu zcela nechcípne s koncem bouřkové sezóny.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

07 zář 2008 23:53

Arnie píše:Ja bych to videl na moznost c.3. Ja se rad kouknu na fotky na tomhle webu, nicmene o bourky se profesionalne prilis nezajimam a k reakci me spis nuti potreba uvadet na pravou miru nektere nepresnosti nebo zcestne nazory. Ale protoze nechci vyvolavat konflikty, tak se k nekterym vecem radeji nevyjadruju :lol:
a to je právě ta chyby ... občas mně je vyčítáno, že se hádám, ale já jen "živě" diskutuju a stejně by to mělo být i tu každý má nějaký názor, od toho je diskuse, když se to podá v mezích slušnosti, tak neni důvod vyvolávání konfliktů ... viz. ten předchozí poměrně zbytečný ;)
hasi

08 zář 2008 07:17

Doufám, že to tu zcela nechcípne s koncem bouřkové sezóny.
Nechcípne, v zimě se tady taky dějí zajímavý věci, tlakové níže se totiž rozhodli, že se k severu stáčet nebudou a pěkně si to šinou přes evropu.
Štěpán Krejsek

08 zář 2008 16:23

Já tu v zimě určitě budu. A když už nebudou bouřky, můžeme diskutovat o suché teorii, ať je na další sezónu zase více znalostí.
marian007
Kontaktovat uživatele:

07 pro 2008 19:51

Štěpán Krejsek píše:Já tu v zimě určitě budu. A když už nebudou bouřky, můžeme diskutovat o suché teorii, ať je na další sezónu zase více znalostí.
Souhlasím, já nemám moc dobrý znalosti, co se bouřek a všeho kolem nich týká.
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

07 úno 2009 18:39

marian007 píše:
Štěpán Krejsek píše:Já tu v zimě určitě budu. A když už nebudou bouřky, můžeme diskutovat o suché teorii, ať je na další sezónu zase více znalostí.
Souhlasím, já nemám moc dobrý znalosti, co se bouřek a všeho kolem nich týká.
No ono tuhle mimořádně nudnou zimu nám toho moc jinak nezbejvá než ta suchá teorie. Pff takhle nudnej zimní půlrok už dloouhu nepamatuju. :(
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Nikki

10 dub 2009 09:48

Nešlo by něco udělat s tím jak je na každý den založené téma Bouřky v určitý den, když na ten den to třeba na bouřky vůbec nevypadá a žádné se nevyskytnou? Forum je pak plné bouřkových témat, kdy třeba bouřka téměř nikde nebyla. Chápu, že jsou všichni "nadržení" po té nudné zimě, ale myslím, že by bylo dobré - jak už někdo na foru navrhoval - zakládat téma až ve chvíli, co se někde bouřka vyskytne. Zbytek se může řešit v tématu ostatní předpovědi. Jinak se omlouvám, že se do toho pletu, jsem tu jen krátce, ale jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
dubnany 189
Kontaktovat uživatele:

10 dub 2009 14:55

Nikki píše:Nešlo by něco udělat s tím jak je na každý den založené téma Bouřky v určitý den, když na ten den to třeba na bouřky vůbec nevypadá a žádné se nevyskytnou? Forum je pak plné bouřkových témat, kdy třeba bouřka téměř nikde nebyla. Chápu, že jsou všichni "nadržení" po té nudné zimě, ale myslím, že by bylo dobré - jak už někdo na foru navrhoval - zakládat téma až ve chvíli, co se někde bouřka vyskytne. Zbytek se může řešit v tématu ostatní předpovědi. Jinak se omlouvám, že se do toho pletu, jsem tu jen krátce, ale jen jsem chtěla vyjádřit svůj názor.
Souhlasím s Nikky že by se téma bouřky mělo zakládat až tehdy kdy opravdu nějaké bouřky jsou na území ČR.Protože jinak by se takové téma mohlo zakládat každý den,a to bouřky každý zas nejsou. Klidně by stačilo jedno téma o bouřkách na celý týden!! To je jem můj názor. :oops:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Amerika

11 dub 2009 09:36

Nikki píše:Nešlo by něco udělat s tím jak je na každý den založené téma Bouřky v určitý den, když na ten den to třeba na bouřky vůbec nevypadá a žádné se nevyskytnou? Forum je pak plné bouřkových témat, kdy třeba bouřka téměř nikde nebyla.
Já osobně věřim, že naprostá většina lidí v tomto foru se tady chce slušně chovat, tak si myslim, že by určitý řešení bylo bejt vyvěsit tady někde takový desatero pravidel slušného chování, které by nebylo závazné, ale lidi co se chtej slušně chovat by to respaktovali. Jedním z bodů by bylo právě zmíněné - o zakládání tématu Bouřky.
Bohužel se tady ale vyskytuje několik lidí, kteří právě v opakovaném porušování těchto pravidel spatřují pravý smysl tohoto fora. Asi není třeba jmenovat o které se jedná. Můj návrh by řešil, že by pak lépe bylo vidět, kdo tady "prudí" a spamuje. A každý kdo to dělá by si toho byl vědom a nemohl dělat mrtvého brouka. ;) Je to taky pak důvod pro adminy k případnému smazání příspěvků, nebo jiných opatření.
Tak toť můj návrh :)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

11 dub 2009 11:20

Myslím, že se i bez pravidel shodneme, že téma o bouřkách v sekci Pozorování se bude zakládat až tehdy, pokud se vyskytne bouřka/y (ne pár náhodných výbojů) na území ČR nebo v blízkosti hranic (tj. bude z našeho území pozorovatelná nebo ho nějakým způsobem ovlivní).
Pokud chceme diskutovat o možném vývoji (tj. bouřky se zatím nevyskytují, ale je vydaná předpověď ESTOFEXu nebo SKYWARNu, je od toho téma zabývající se předpovědí vývoje. Pokud by k žádnému vývoji během dne i přesto nedošlo, témata by asi byla časem odstraněna.

A ještě jedna věc: pokud chcete dodat něco k vašemu postu a mezitím nereagoval další diskutující, používejte editaci příspěvku (a do textu napište Edit, Dodatek či Update. Je to lepší než 5 postů za sebou od jednoho člověka, které zabírají zbytečně prostor zobrazováním podpisů, avatarů atd. A samo o sobě se to lépe čte.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

12 dub 2009 18:18

ještě mě napadlo, ale je to spíš pro adminy .. v jedný hře máme vlastně stejné forum, ale + je tam i zabudovaný chat, tak jestli je to jen nějaká rozšířená verze. Při bouřových situacích by se to hodilo na popis aktuální situace a do fora by se napsal až celkový průběh ;)
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 11:03

Na některých fórech je také možnost hodnotit příspěvky a podle toho je hodnocen poté i uživatel, který tyto příspěvky píše. Jen nevím, jestli to v tomto systému je možné a taky si nejsem úplně jistý jestli by to něčemu až zas tak moc pomohlo :?
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 11:30

honza.cb píše:Na některých fórech je také možnost hodnotit příspěvky a podle toho je hodnocen poté i uživatel, který tyto příspěvky píše. Jen nevím, jestli to v tomto systému je možné a taky si nejsem úplně jistý jestli by to něčemu až zas tak moc pomohlo :?
Mně se to moc nezamlouvá. Udělal by se tady žebříček uživatelů od nejlepších po nejhorší a ti ve 2. polovině "tabulky" mohou cítit mindrák z neúspěchu (přitom může jít o začínající talentované stormchasery) a pak tu zbude jen pár přispěvatelů. Některé příspěvky o ničem mi dost vadí, stejně tak i nekázeň v zakládání témat, ale s hodnocením moc nesouhlasím. Tož tak... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 15:04

Informacny system Masarykovej Univerzity ma diskusne forum, ktore prave umoznuje hodnotit uroven prispevkov. Mne sa to zda ako blbost - pokial teda nenabehne na forum taky styl, ze prispievajucich clenov do jednej temy bude okolo sto, mnozstvo prispevkov niekolko stovak a clovek si bude chciet precitat fakt len to najhlavnejsie.
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 15:20

Jo, byl to jenom nápad. Myslím že máte pravdu.
Jak ale na neukázněné pisatele a zakladatele témat? Nějaké varování a pokud nebude zabírat, tak dočasný BAN, jako jinde na fórech :? Nebo to nechat tak jak to je a nevhodné příspěvky a témata promázávat. Jde o to, co dá adminům víc práce.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 19:08

asi bych souhlasil s Michalem G. ... spíš než hodnocením, by bylo lepší pročistit od spamu a různých dalších zbytečností ;) a popř. pak ten BAN třba 2 dny a pokud by to uživatel nepochopil tak příště i víc .. záleží ale co jak brát, na to by to chtělo nějaká pravidla alespoň nahrubo
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

13 dub 2009 19:22

storm_ice píše: by to chtělo nějaká pravidla alespoň nahrubo
To je určitě dobrý nápad, vymyslet alespoň nějaká pravidla a umístit je jako první thread na fóru, aby si je mohl každý přečíst (ve vlastním zájmu). A samozřejmě by se také mohly "fajfkovat" už při registraci uživatele.
Skier
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2009 18:32

Ešte mi povedz, že načo to prekladáš do češtiny?
My professional weather station-(Látky-Nový Svet, elevation: 825m)-(district: Detva)
Ak by som veril, že klimatické zmeny spôsobuje človek, nikdy by som sa o počasie nezaujímal.
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2009 19:37

Skier píše:Ešte mi povedz, že načo to prekladáš do češtiny?
A čo mám iné robiť? Ja svoju stránku pripravujem preložiť ešte aj do ďalších jazykov. Veď napr. moja stránka dnes má viac návštevníkov ako táto stránka. :lol: Jediné, čo ma se*ie, je to, že ľudia mi dávajú otázky týkajúce sa počasia na viac ako 7 dní dopredu, ale to nevadí, zvyknem si na to. :D
Buby

13 čer 2009 23:30

meteo.estranky.sk píše:
A čo mám iné robiť? Ja svoju stránku pripravujem preložiť ešte aj do ďalších jazykov. Veď napr. moja stránka dnes má viac návštevníkov ako táto stránka. :lol: Jediné, čo ma se*ie, je to, že ľudia mi dávajú otázky týkajúce sa počasia na viac ako 7 dní dopredu, ale to nevadí, zvyknem si na to. :D
překládat češtinu do slovenštiny a naopak mi příjde jako nošení dřeva do lesa, neřeknu do angličtiny, ale do češtiny??
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2009 23:38

meteo.estranky.sk píše:
Chcem dôkaz, že na bourky.com chodí menej ľudí ako na tvoju stránku.

Proste ďaľší tvoj výrok, ktorý je maximálne od veci. Zrejme ti heslo: dvakrát meraj a raz strihaj, nič nehovorí.
stormchaser
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 06:59

Tomas Pucik píše:
meteo.estranky.sk píše:
Chcem dôkaz, že na bourky.com chodí menej ľudí ako na tvoju stránku.

Proste ďaľší tvoj výrok, ktorý je maximálne od veci. Zrejme ti heslo: dvakrát meraj a raz strihaj, nič nehovorí.
Kľud... on to skopíroval s fóra meteo.tym :D ... všetky jeho príspevky sú odtiaľ :D A pokiaľ viem, A.S.S. (samotná stránka) má niekoľko násobne (asi 11-12 krát) väčšiu návštevnosť... ale zase ideme offtopic... :? takže k téme - u nás bola vzdialená búrka, ktorá prišla už len vo forme prehánky... ale štruktúra celkom pekná :)
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“