Úroveň příspěvků v tomto fóru

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 11:25

Zatím jsem jen sjednotil některé názvy příspěvkům případně editoval aby bylo na první poheld jasné, o co se dále jedná + promazal nejmasivnější spamy u bouřkových pozorování letošního roku.
Pokud se čistí průběžně, není to zase takový problém.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 12:08

Tomáš Prouza píše:Zatím jsem jen sjednotil některé názvy příspěvkům případně editoval aby bylo na první poheld jasné, o co se dále jedná + promazal nejmasivnější spamy u bouřkových pozorování letošního roku.
Pokud se čistí průběžně, není to zase takový problém.
no právě to by se to muselo dělat průběžně :D pak to určitě problém nebude ... hlavně ať se nějak dodržuje co a kam psát. Jen ještě k tomu třídění nešlo by jednotlivé dny (měsíce) dát do složky 2007 popř 2008 ať je to ještě o něco přehlednější. klidně rok :arrow: měsíc :arrow: a pak jednotlivé dny .. to už by zas záleželo jak je to pro koho přehlednější ;)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 15:48

Tak, pročistil jsem a sjednotil všechna témata v sekcích pozorování 2007 a 2008 a ostatní předpovědi uživatelů. Chtěl bych tímto požádat, aby jst(m)e zakládali nová témata v podobném stylu a začali oddělovat debatu o modelech (plus spekulace o vývoji) od přímého popisu skutečných pozorovaných a měřených jevů. Pozorování psát do pozorování a ostatní do předpovědí. Klidně můžete založit simultánní téma v obou sekcích, nedojde tak k situaci, kdy u nějaké významné bouřky vznikne 28 stránkový topic, z něhož bude 5 stran samotného popisu projevů bouřky (nebo jiného jevu) a 23 stran dohadování se jestli už to chcíplo, kam se stáčí atd ;)

Další fáze mých akcí na fóru bude postupné "odspamování" existujících topiců, případně jejich rozdělení.
dobrmanek

26 srp 2008 16:08

To chce pro Tomáše pořádnou pochvalu ;). Teď, aby každý, včetně mne, toto skutečně dodržoval.

Někdo s administrátorů by mohl vytvořit nějaká závazná pravidla pro psaní příspěvků na tomto fóru, tak, aby tyto pravidla byly výrazně viditelné.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 16:16

dobrmanek píše:To chce pro Tomáše pořádnou pochvalu ;). Teď, aby každý, včetně mne, toto skutečně dodržoval.

Někdo by s administrátorů by mohl vytvořit nějaká závazná pravidla pro psaní příspěvků na tomto fóru, tak, aby tyto pravidla byly výrazně viditelné.
Také Tomáše moc chválím! :clap:

Možná by Tomášem vytvořená pravidla mohla být někde v záhlaví tohoto fóra. Jinak pokud to někdo poruší či poplete, tak nás adminů je víc na případnou opravu...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 16:31

Tomáš Prouza píše:...Klidně můžete založit simultánní téma v obou sekcích, nedojde tak k situaci, kdy u nějaké významné bouřky vznikne 28 stránkový topic, z něhož bude 5 stran samotného popisu projevů bouřky (nebo jiného jevu) a 23 stran dohadování se jestli už to chcíplo, kam se stáčí atd ;) ...
Někdy je ale těžké psát do dvou sekcí zvlášť. Např. věta "Na Přerov se žene slušná bouřka, ale podle všeho se zřejmě rozpadne." se obtížně rozděluje. Ale myslím, že i když to nebude na 100%, tak výše uvedená pravidla jsou dobrá. ;)

kamera videa fotografie
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 16:33

Tak nemyslel jsem to zase tak doslova, ale aspoň zhruba, když si zpětně přečteme některé pasáže, tak se tam řeší občas řádný offtopic - např. oblíbené rvačky o bouřky Čechy vs. Morava :lol:
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 21:59

Tak tady se udělalo tolik práce, že mám strach vůbec něco psát abych zbytečně nepřidělával další práci a nezapsal se na černou listinu. Na ty rvačky o bouřky čechy vs. morava by mělo být založeno zvláštní téma.
dobrmanek

27 srp 2008 06:32

Já myslím, že žádné další téma se už zakládat nemusí. Vše co se těchto rvaček týče by se mohlo objevit zde.

http://bourky.com/forum/viewtopic.php?f=31&t=135" onclick="window.open(this.href);return false; :P
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

27 srp 2008 20:43

Dobrý den, už jsem tu. Admini mě vyhodili z tohohle fora na dva dny abych si uvědomil jak se má chovat a nepsal tu blbosti atd... Já se za to všem omlouvám, prý na mě byli i stížnosti, tak doufám, že tomu od této doby bude už konec. Těším se na rozumnou diskuzi a skvělou spolupráci při další bouřkové situaci. Děkuji, že ste mě vyslechli a zatím :D
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

28 srp 2008 11:44

gerykm píše:
Tomáš Prouza píše:...Klidně můžete založit simultánní téma v obou sekcích, nedojde tak k situaci, kdy u nějaké významné bouřky vznikne 28 stránkový topic, z něhož bude 5 stran samotného popisu projevů bouřky (nebo jiného jevu) a 23 stran dohadování se jestli už to chcíplo, kam se stáčí atd ;) ...
Někdy je ale těžké psát do dvou sekcí zvlášť. Např. věta "Na Přerov se žene slušná bouřka, ale podle všeho se zřejmě rozpadne." se obtížně rozděluje. Ale myslím, že i když to nebude na 100%, tak výše uvedená pravidla jsou dobrá. ;)
no tohle bych zařadil asi do aktuálního popisu počasí. Je tam popis toho jak se bouřka chová, její aktuální vývoj - nebo zánik + odhad k následujícímu vývoji .. pokud to nebude každých 5 min tak se asi nic nestane ;)
mokso

28 srp 2008 20:11

Myslím si, že som jeden z najlojalnejších čitateľov tohto fóra. Do dnešného dňa som prispel síce jedným jediným príspevkom, ale verte, alebo nie, patrím k ľuďom, ktorí strpčujú život svojím najbližším kvôli neustálemu sledovaniu počasia v našom najbližšom okolí, resp. na nete. A to či už výjazdami so synom a foťákom za búrkami , ktorý je tiež počasím posadnutý alebo spoločným surfovaním po stránkach o počasí. Doteraz som bol rád, že existuje toto fórum. Nemalo zatiaľ konkurenciu. Nemám nič proti tomu, že sa na tomto fóre, čím ďalej, tým viac, zvyšuje počet príspevkov. Samozrejme, príspevky by aspoň čiastočne mali súvisieť s danou témou, ale to, o čo sa tu snažíte teraz, sa mi vôbec nepáči. Ak chcete mať fórum len pre vyvolených (je vás asi 10) , tak si toto fórum rovno ukončite a posielajte si svoje názory a pozorovania medzi sebou e-mailami. Ak sa mýlim, opravte ma, ale fóra sa zakladajú najmä kvôli rozšíreniu základne prispievateľov k danej téme. Mohli by ste byť radi, že sa o toto fórum zaujíma takí počet ľudí. Mne osobne nevadí, že nie každý prispievateľ ovláda všetky pojmy o počasí. Aj tak ich je minimum. Bola by veľká škoda, keby ste novými pravidlami odlákali kopec jeho nadšencov vrátane mňa. Je to môj názor a práve takéto názory robia fórum tým, čím má byť.
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

28 srp 2008 20:51

Nemyslím si, že bychom se pokoušeli upravit fórum jen pro pár vyvolených. Fórum je otevřené každému, kdo chce slušnou formou vést diskuzi a vůbec nemusí být kdovíjaký znalec v oboru. Nicméně stejně jako všude jinde v životě, tak i tady by měla platit určitá pravidla. Anarchii opravdu nepodporujeme. A věřím, že dokud budeme zakladateli a správci tohoto diskuzního fóra, tak máme právo určit, podle jakých pravidel to tu bude fungovat. To co se tu začalo odehrávat poslední dobou, jsme zhodnotili jako dost výrazný pokles úrovně řady příspěvků a prostě bylo určitými kroky nutné zasáhnout. Chápu, že se to někomu nemusí líbit, ale věřte mi, že naší jedinou snahou je udržet toto fórum na dosavadní úrovni. Pochopitelně jsme rádi, že tu máme více a více přispěvatelů. To ovšem neznamená, že s množstvím nutně roste kvalita. Na rovinu říkám, že o "rebely" zájem nemáme, ikdyby jsme kvůli nim měli mít menší základnu diskutérů. To ale opravdu nepovažuji za selekci na "vyvolené" a ty ostatní. Jestli to tak někdo cítí, tak je mi líto, ale já to tak nevidím.

Nicméně věřím, že se situace zlepší. Delegování více adminů pomohlo dočasný "chaos" hbitě zvládnout, za což jim tímto velmi děkuji i já. Bez jejich pomoci bychom to zvládali jen těžko.
Myslím si, že se tak fórum stalo daleko přehlednějším než kdykoliv předtím a to by mělo motivovat ostatní k udržování diskuzní i lidské etiky. Myslím, že to stojí za to.
mokso

28 srp 2008 21:53

Tak, ako som písal, aj Ja súhlasím s tým, aby sa príspevky aspoň čiastočne pridržiavali danej téme. Poniektorí samozrejme odbočia, ale nebolo to tak hrozné. V porovnaní s inými fórami to tu funguje aj tak veľmi dobre. Tí, ktorí zabezpečujú jej prehľadnosť, to vidia trochu inak. Ja som skôr reagoval na doporučenia vstupu do fóra, resp. zániku registrovaného. Návrh o vstupných testoch by fakt diskriminoval tých, ktorí sa chcú len podeliť so svojimi pozorovaniami, resp. názormi. Ďalej zrušenie registrácie užívateľa, ktorý bol neaktívny v určitom období. Nerozumiem, aký máte s tým problém. Znižuje sa nebodaj zvýšením počtu registrovaných, aj neaktívnych, rýchlosť otvorenia fóra? Inak si to vysvetliť neviem a iný rozumný dôvod ma nenapadá.
Asi toľko som chcel k mojej obhajobe.
Pozn. Tom522 je podľa všetkého zanietený stormchaser (viď jeho web stránku) a nemali by ste byť k nemu až tak krutý. Vyradiť ho na 2 dni z fóra, to je sila. Sem tam aj mňa vyvedie z mieri s tou nekompromisnou kritikou, ale verím, že časom, ak mu nestúpne sláva do hlavy, sa budeme na jeho príspevky tešiť. Už len za spracovanie web stránky mu skladám dole klobúk. ;)
Michal Koupý
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 01:54

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 04 zář 2008 02:43, celkem upraveno 2 x.
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 07:09

mokso píše:Tak, ako som písal, aj Ja súhlasím s tým, aby sa príspevky aspoň čiastočne pridržiavali danej téme. Poniektorí samozrejme odbočia, ale nebolo to tak hrozné. V porovnaní s inými fórami to tu funguje aj tak veľmi dobre. Tí, ktorí zabezpečujú jej prehľadnosť, to vidia trochu inak. Ja som skôr reagoval na doporučenia vstupu do fóra, resp. zániku registrovaného. Návrh o vstupných testoch by fakt diskriminoval tých, ktorí sa chcú len podeliť so svojimi pozorovaniami, resp. názormi. Ďalej zrušenie registrácie užívateľa, ktorý bol neaktívny v určitom období. Nerozumiem, aký máte s tým problém. Znižuje sa nebodaj zvýšením počtu registrovaných, aj neaktívnych, rýchlosť otvorenia fóra? Inak si to vysvetliť neviem a iný rozumný dôvod ma nenapadá.
Asi toľko som chcel k mojej obhajobe.
Pozn. Tom522 je podľa všetkého zanietený stormchaser (viď jeho web stránku) a nemali by ste byť k nemu až tak krutý. Vyradiť ho na 2 dni z fóra, to je sila. Sem tam aj mňa vyvedie z mieri s tou nekompromisnou kritikou, ale verím, že časom, ak mu nestúpne sláva do hlavy, sa budeme na jeho príspevky tešiť. Už len za spracovanie web stránky mu skladám dole klobúk. ;)
Po pravdě, taky se mi moc nezamlouvá, že by se měli mazat ti uživatelé, kteří jsou delší dobu neaktivní. Co když si po roce vzpomenou, že chtějí něco napsat a zjistí, že jejich profil už neexistuje? Na jejich místě bych se o další registraci už nepokoušel a šel bych jinam. Vstupní test je taky blbost. Jak jsem již psal, fórum není určené jen pro lidi, kteří tomu aspoň trochu rozumí, ale i těm, kteří zatím neznají nic a chtěli by se něco přiučit.
Michal Koupý píše:
Jan Drahokoupil píše:Na rovinu říkám, že o "rebely" zájem nemáme, ikdyby jsme kvůli nim měli mít menší základnu diskutérů.
U této věty jsem trochu znejistěl. Myslím, že to s těmi "rebely" snad není myšlené až tak doslova, protože i vyjádření nesouhlasu v diskusi by mělo být povolené, pokud se tak děje slušnou formou a text dává smysl. Úplný zákaz jakéhokoliv nesouhlasu by ani nedával moc smysl, pak už by to vlastně ani nebyla diskuse. Samozřejmě nemám v úmyslu se tady nějak moc hádat, dříve jsem tady neměl problém, až v poslední době, ale to už je snad vyřešené.
Vysvětlím to... pojmem "rebel" jsem rozhodně neměl na mysli někoho kdo vyjadřuje nějaký nesouhlas k něčemu. O to tu přeci vůbec nejde. Nesouhlas i negativní ale objektivní kritika jsou přeci běžnou formou diskuze a to tu nikdo potírat nechce. Jde tu o to, že se tu poslední dobou někteří (nebudu jmenovat, koho se to týká, najde se sám) chovali jako mistři světa, jako by byli na fóru sami, všude byli, všechno znali a tak. Věřím, že mi dáte za pravdu, že toto opravdu není dobré. Kroky, které následovaly ze strany adminů proto byly takové, jaké byly a jen doufám, že to pomohlo a situace se urovná a do budoucna tu bude panovat klid a mír. ;)
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 11:25

I já s formou vstupních testů zásadně nesouhlasím, fórum má být otevřené pro všechny - jak píše Honza.
Ohledně mazání uživatelů v tuto chvili je na foru registrovano asi 7 lidí, kteří si ještě ani neaktivovali od Června svůj účet, samozřejmě nějaké velké mazání neaktivních lidí v plánu není...
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 11:50

Lukáš Ronge píše:I já s formou vstupních testů zásadně nesouhlasím, fórum má být otevřené pro všechny - jak píše Honza.
Ohledně mazání uživatelů v tuto chvili je na foru registrovano asi 7 lidí, kteří si ještě ani neaktivovali od Června svůj účet, samozřejmě nějaké velké mazání neaktivních lidí v plánu není...
tak hlavně u těch testů, při představě třeba 5-10 otázek, u kterých by se opravdu muselo přemýšlet, by i člověk který by to zvládnul, byl asi odrazen sem psát něco o bouřce, kterou pozoruje, ale nemá na to dostatek času, bo se zatěžuje s testem. Alespoň u mě je v tu chvíli hlavní napsat zhruba co a jak popř nějaký vývoj a myslet v tu chvíli na test, by mi asi moc nešlo :lol: 8-) u toho mazání uživatelů jsem pro u těch déle neaktivních s 0. Jeden dva příspěvky za rok sem lze napsat i jako guest, nebo je to už zakázáno?
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 12:59

Vstupní test byl jen můj první zoufalý nápad jak udržet úroveň fóra a nemyslel jsem to moc vážně. :|

kamera videa fotografie
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

29 srp 2008 22:27

gerykm píše:Vstupní test byl jen můj první zoufalý nápad jak udržet úroveň fóra a nemyslel jsem to moc vážně. :|
Tak vstupní test není zas tak nejhorší myšlenka, možná by mohl být nejaký lehký všeobecný meteotestík, ale takovou formou, že začatečník by si ho zkusil a i kdyby u něj nedopadl moc dobře, mohl by si přečíst vyhodnocení a dále se bezproblémů zaregistrovat. Zjistil by jak na tom je se znalostmi meteo a případně to zdělit i ostatním. Ikdyž pravda, že při pohledu na nějaký vstupní test, by některé zájemce o vstup do fora, to mohlo odradit. Nevím, já bych něco takového ani úplně nezamítal . Časem by to možná mohlo být proveditelné :) ....
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

30 srp 2008 19:36

Test je absolutne neobjektivna vec.
Ako by mal vobec fungovat? Kolko otazok by bolo? Z akej oblasti? :-). Lebo mozeme zmontovat taky test, ze by nepresiel nikto z fora :-D. Naviac mohlo by sa stat, ze niekto by mohol dostat akorat otazky, co mu nesedia alebo tie tazsie...

Ak chcete urobit naozaj nejake sito, nech kazdy zaujemca napise kratky prispevok do specialnej sekcie na to vyhradenej, kde sa predstavi, povie preco chce vstup do fora, co ho viaze s pocasim a pod. Admini potom rozhodnu ci ano alebo nie. Respektive, kazdy kto prispevok napise, bude prijaty. Ludom ktori nebudu mysliet clenstvo vazne, sa podla mna ten prispevok pisat nebude chciet.
tom522
Kontaktovat uživatele:

31 srp 2008 14:28

Tomas Pucik píše:Test je absolutne neobjektivna vec.
Ako by mal vobec fungovat? Kolko otazok by bolo? Z akej oblasti? :-). Lebo mozeme zmontovat taky test, ze by nepresiel nikto z fora :-D. Naviac mohlo by sa stat, ze niekto by mohol dostat akorat otazky, co mu nesedia alebo tie tazsie...

Ak chcete urobit naozaj nejake sito, nech kazdy zaujemca napise kratky prispevok do specialnej sekcie na to vyhradenej, kde sa predstavi, povie preco chce vstup do fora, co ho viaze s pocasim a pod. Admini potom rozhodnu ci ano alebo nie. Respektive, kazdy kto prispevok napise, bude prijaty. Ludom ktori nebudu mysliet clenstvo vazne, sa podla mna ten prispevok pisat nebude chciet.
Zdravím, tohle také není špatný nápad, ostatně nápadů je tu plno, ale všechno to závisí na čase, vývoji fora a hlavně na postupech či rozhodnutí adminů. Ja do toho třeba nemůžu také moc mluvit nebot jsem nebyl zrovna nejvzornější člen fora nedavno a admini mě na chvíli dokonce vyhostili, ovšem to už jsem vysvětlil a bude vše jinak. Zatím a hodně zdaru :D
honza.cb
Kontaktovat uživatele:

01 zář 2008 08:18

Hmm, když to tak sleduju, tak si Tomáš asi moc neoddychne viz. sekce Pozorování v roce 2008 - bouřky 1.9.2008 :arrow: zatím jasný offtopic, který by měl podle všeho patřit do sekce ostatní předpovědi uživatelů(o žádném pozorovaném jevu tam není ani slovo).Práskat se nemá, ale hlásit se to musí :geek: . Už aby byla nějaká ta pravidla a každý si je musel povinně přečíst. No, admini fandím Vám a děkuji, že tu děláte pořádek pro dobro nás všech.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

01 zář 2008 09:16

Téma rozděleno ;)
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

01 zář 2008 09:34

honza.cb píše:Hmm, když to tak sleduju, tak si Tomáš asi moc neoddychne...
No ale v tématu "Ostatní předpovědi uživatelů" http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 7688#p7688" onclick="window.open(this.href);return false; tam sám máš (a nejen ty) aktuální popis počasí a ne předpověď :? . Děláme zmatky...

EDIT 11:15: Příspěvky jsem přesunul do tématu "Bouřky 1.9.2008".

kamera videa fotografie
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“