Úroveň příspěvků v tomto fóru

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 10:54

Prečo potom píše do tohto fóra - každý si to môže prečítať na meteo.tym. Zbytočne robiť ctrl-c, ctrl-v, ak dokonca to je aj mimo kontext...
roman21
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 11:04

nerieste to uz, zas to tu bude na 10 stran zbytocneho
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 12:53

Tomas Pucik píše:Prečo potom píše do tohto fóra - každý si to môže prečítať na meteo.tym. Zbytočne robiť ctrl-c, ctrl-v, ak dokonca to je aj mimo kontext...
Ja som napísal, že včera bolo viac ľudí na mojej stránke ako na tejto. Nemyslel som za celý rok. Najviac tu bolo tuším okolo 72 užívateľov za deň v máji, čo bolo to derecho v Nemecku. A ja som mal 300 ľudí za jeden deň, myslím, že to bolo 15. mája.
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 12:57

meteo.estranky.sk píše:
Tomas Pucik píše:Prečo potom píše do tohto fóra - každý si to môže prečítať na meteo.tym. Zbytočne robiť ctrl-c, ctrl-v, ak dokonca to je aj mimo kontext...
Ja som napísal, že včera bolo viac ľudí na mojej stránke ako na tejto. Nemyslel som za celý rok. Najviac tu bolo tuším 57 užívateľov za deň v máji, čo bolo to derecho v Nemecku. A ja som mal 300 ľudí za jeden deň, myslím, že to bolo 15. mája.
Opravdu netuším, kde tyhle čísla bereš? Stačí se podívat na Toplist a zjistíš že včera jsi měl 108 návštěv a když nebudu počítat fórum a meteogalerii, tak jsme tu měli 586 lidí (tj hl. stránka a články).
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 12:59

Lukáš Ronge píše:Opravdu netuším, kde tyhle čísla bereš? Stačí se podívat na Toplist a zjistíš že včera jsi měl 108 návštěv a když nebudu počítat fórum a meteogalerii, tak jsme tu měli 586 lidí (tj hl. stránka a články).
Tých 72 užívateľov som myslel za toto forum, čiže Vaša celá stránka má viac ľudí, to je pravda, ja som porovnával toto forum s mojou stránkou.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:05

Miro, rozmýšľaj trochu - to je rekord, koľko najviac užívateľov ( REGISTROVANÝCH) bolo na fóre v JEDEN MOMENT. Nezabúdaj, že návštevnosť fóra je aj o neregistrovaných užívateľoch a v jednom momente ich bolo síce nejakých "len" 72 prihlásených ale cez deň to mohlo byť ľahko aj cez 1000 návštev spolu.
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:07

meteo.estranky.sk píše:
Lukáš Ronge píše:Opravdu netuším, kde tyhle čísla bereš? Stačí se podívat na Toplist a zjistíš že včera jsi měl 108 návštěv a když nebudu počítat fórum a meteogalerii, tak jsme tu měli 586 lidí (tj hl. stránka a články).
Tých 72 užívateľov som myslel za toto forum, čiže Vaša celá stránka má viac ľudí, to je pravda, ja som porovnával toto forum s mojou stránkou.
Opravdu hodně pochybuji, že jsi měl na stránkach v jednu chvíli 300 lidí... Ano, 11.5. jsi tam měl 329 návštěvníků, ale za 24 hodin, ne současně...
roman21
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:08

ked uz sme u toho , kde sa tu da pozret navstevnost webu?
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:11

Miro, budem veľmi zlý ale mal by si silne prehodnotiť pôsobenie na fóre. Čo príspevok, to proste nemá logiku. Kým niečo napíšeš, naozaj by si mal rozmýšľať.
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:14

Tomas Pucik píše:Miro, budem veľmi zlý ale mal by si silne prehodnotiť pôsobenie na fóre. Čo príspevok, to proste nemá logiku. Kým niečo napíšeš, naozaj by si mal rozmýšľať.
OK, nemienim v tejto téme ďalej diskutovať. :x Opäť to tu treba premazať.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:28

Tento príspevok je viac menej neplatný, lebo Miro stihol vymazať ten, na ktorý som reagoval:

LOOOOOOOOOOOOL :-D :-D :-D :-D

Je to tak, bez teba by tu bola nuda. Je paráda, že vždycky sa k niečomu fundovane vyjadríš a nakoniec napíšeš, že to vlastne nevieš. Tak to bolo s oblakmi, s búrkami, teraz s netom. Čo tak sa dačo naučiť a potom vypisovať?
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:32

Ešte chcem oznámiť Lukášovi, že toto fórum sa mi už zobrazuje dobre. Už sa mi zobrazuje aj "priloha". Takže už je to OK. :D

Odkaz pre kritizujúcich: Takéto problémy nemienim tu riešiť. Ak máte nejaký problém, prosím, navštívte http://www.meteo.estranky.sk/stranka/chat ! Tam to vyriešim. Opäť som zbytočne túto diskusiu pokazil. :x Na najbližšie príspevky už nebudem ani reagovať, ktoré ma budú "zlostiť". :x
Naposledy upravil(a) meteo.estranky.sk dne 14 čer 2009 13:52, celkem upraveno 1 x.
meteo.estranky.sk
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:33

Tomas Pucik píše:Tento príspevok je viac menej neplatný, lebo Miro stihol vymazať ten, na ktorý som reagoval:

LOOOOOOOOOOOOL :-D :-D :-D :-D

Je to tak, bez teba by tu bola nuda. Je paráda, že vždycky sa k niečomu fundovane vyjadríš a nakoniec napíšeš, že to vlastne nevieš. Tak to bolo s oblakmi, s búrkami, teraz s netom. Čo tak sa dačo naučiť a potom vypisovať?
Prosím, navštív ten odkaz v predchadz. príspevku, tu to riešiť nebudem!
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 13:43

meteo.estranky.sk píše:Ešte chcem oznámiť Rongovi, že toto fórum sa mi už zobrazuje dobre. Už sa mi zobrazuje aj "priloha". Takže už je to OK. :D

Odkaz pre kritizujúcich: Takéto problémy nemienim tu riešiť. Ak máte nejaký problém, prosím, navštívte http://www.meteo.estranky.sk/stranka/chat ! Tam to vyriešim. Opäť som zbytočne túto diskusiu pokazil. :x Na najbližšie príspevky už nebudem ani reagovať, ktoré ma budú "zlostiť". :x

Po slovensky napísané:

Ešte chcem oznámiť (Lukášovi - ja ťa oslovujem tiež menom a nie priezviskom) Rongemu, že sa mi už zobrazuje dobre fórum a aj príloha.....Takéto problémy tu nemienim riešiť. Ak máte nejaký problém, navštívte prosím..... Na najbližšie príspevky, ktoré ma budú zlostiť, už nebudem ani reagovať.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 16:51

No vidim, ze som zjavne asi jediny z fora, ktory sa k tomuto akosi vyjadruje viacej - ostatnych to nehneva? :?
Tom
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 17:04

Tomas Pucik píše:No vidim, ze som zjavne asi jediny z fora, ktory sa k tomuto akosi vyjadruje viacej - ostatnych to nehneva? :?
Můj názor má se cenu vyjadřovat?Nebudu jmenovat ale s jedním uživatelem jsem se i na AMČr dostal nejedenkrát do křížku kvůli přehnaným hodnotám ať už jde o srážky, vítr atd. viz. tento příspěvěk :" prudká průtrž mračen trvající cca 10 minut za tu dobu spadlo 6mm srážek "ale k ničemu to beztak nevede.Pokud to člověk nepochopí 1,2x je lepší nad tím mávnout rukou a on sám zjistí časem, že jeho články nebude nikdo brát vážně a defakto se vytrestá sám.Člověk někdy napíše nesmysl ale je potřeba si z toho vzít ponaučení a dávat si větší pozor co napíši zda to má hlavu a patu a o tom to je :D
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 17:22

Tomáši,

on je velký problém co dělat s "rebely" na fóru - pár jich tu bylo a stále tu jsou a budou... :? Vyloučit? Dočasně zablokovat? Oni mohou argumentovat cenzurou... Jsem zvědavý na názory všech.

Myslím, že některým tady chybí klasický "chat".
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
556036

14 čer 2009 17:30

Mňa serie to, keď má niekto pod čiarou fotky a kopec textu, ktorý ide s každým jeho príspevkom. Tuším to je to pán sawyer... toto obmedzete nejako.. text to budiž, ale rolovať stále tie fotky je o h.vne. A ešte mi poradte, ako sa vkladá fotka do príspevku. Párkrát som Vás o to prosil a vykašlali ste sa na mňa. Fňuk. :rofl:
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 17:46

Problém je, že časom by sme chceli toto fórum zobrať ako jedno z hlavných zdrojov pre hlásenia do databázy ESWD. Lenže s pribúdaním x členov a všetci vieme, koho sa to týka, mi nepríde, že je fórum na dostatočnej úrovni, aby sa to naozaj dalo použiť rutinne. Viem, že je tu dosť ľudí, ktorí majú fakt úroveň a ich hlásenia možno brať doslovne. Ale proste narastá počet ľudí, ktorí píšu odveci. A tu nejde o rebelanstvo ale o to, že proste načmárajú do fóra len tak niečo. Aspoň základná znalosť meteorológie by sa zišla.
dobrmanek

14 čer 2009 18:11

Tomáši: souhlasím s tebou
Problém ovšem nastane, když tomu dotyčnému doporučíš, aby se to naučil, ale ten si stejně myslí, že vše již ví. Kdysi dávno jsem radil jednomu zdejšímu uživateli, aby se aspoň podíval na nějaké texty o meteorologii. Mělo to smysl? Rok s rokem se sešel a tento člověk se zaregistroval na AMČR a posléze i zde, ale bohužel nebylo moc poznat, že by se poučil. Já už jsem na něj neměl nervy, tak jsem to nechal na druhých, aby ho poučili, ale moc si nejsem jist, zda to pomohlo. Kdyby tito lidé chtěli, tak zdrojů o meteorologii je na internetu dost. Co mne stále dost žere, je fakt, že spousta příspěvků je spam, i proto jsem na toto forum dal http://bourky.com/forum/viewtopic.php?f ... 92&start=0.

Ps: Já už snad patřím mezi ty trošičku zkušenější :lol:.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 18:22

Vyberám z úrovne jedného prispievajúceho:

UPOZORNENIE! BÚRKY! 0. STUPEŇ! ZÁPAD A SEVER SLOVENSKA!

Dnes (14.6.) je na celom území slnečno. V priebehu noci sa nič nezmení, ostane jasno. Zajtra bude slnečno, ale popoludní a večer na západnom a severnom Slovensku už môže byť oblačno a OJEDINELE sa môžu vyskytnúť slabé búrky, ktoré môže doprevádzať slabé krupobitie, prívalový dážď či nárazy vetra. Búrky a ich sprievodné javy budú až také slabé, že nie je nutné vydávať výstrahu 1. stupňa. Silnejšie búrky by sa mali objaviť až v utorok ale to upresním až zajtra.

Vidíme, že dotyčný dokonca vydáva aj výstrahy. Čo si o tom máme myslieť? Nebolo by prospešnejšie založiť novú, internú sekciu fóra, kde by prebiehala fakt seriózna diskusia a hlásili by sa tam javy od skúsených pozorovateľov?
Tom
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 19:46

A co založit téma které bude zamčené a klíč dát jen opravdu seriozním uživatelům určitě výběr z jednotlivých krajů tu je.Do ostatních témat at si přispívá kdo chce to nejduležitější nejvěcnější jako je předpověď a aktuální stav by bylo oficiální a zamčené.Já osobně se mám co učit a do zkušených se zdaleka nezařazuji ale doufám, že se i podle toho chovám a snažím se vždy podat férové informace z našeho kraje nenám důvod něco nadhodnocovat a psát o tom co nemá hlavu a patu meteorologii se věnuji cca 1,5 roku a to je ještě krátká doba snažím se i v rámci možností vyjet ven a něco zdokumentovat a podělit se s ostatními uživateli a né jak bylo psáno sedět jen u pc a hlásit podle radaru a okna. :D Myslím si ,že na tento počet nových uživatelů je to asi potřeba časem v určitém směru omezit připadá mě to už torchu jako na e.počasí diskuze kde 1 člověk 10x do hodiny v nadsázce něco napíše a ještě k tomu o ničem.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 20:46

Myslím, že některým tady chybí klasický "chat".[/quote]

já ten chat zminuju pořád ... minimálně na pokec, ale při zajímavější bouřkové situaci se to hodí k okamžité možnosti to napsat popř. diskutovat aktuální dojmy aniž by se tím zaspamovalo forum ;) ... přemýšlel jsem o místnosti na xchatu, ale než by byla ustálená, muselo by tam pár lidí chodit .. pak v jedné hře máme na foru takový pidichat, něco kolem 10 řádků, což na pročítání moc není ale lepší než nic. Otázkou by bylo jak to bude zatěžovat server, kolik místa atd (ono je možné že tam jde nastavit více, ale pak to bude nejspíše zabírat i více místa) jinak k té cenzuře, jsou určitá "pravidla" a když se poruší tak musí následova trest (pokud předchozí domluva nepomáhá) jinak to bude čím dál horší.

4 556036 dole jak píšeš máš pod výběrem odeslat apod záložky a tam je vložit příloha ... ale jak už jsem psal, myslim že fotky apod by si každý mohl hodit na web, popř rajče apod (je toho už dost aby si to každý našel) a ti hodil jen odkaz, je to mnohem přehlednější a líp se i na to kouká ;)
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2009 21:07

Takže...
všechny výše zmíněné náměty... chat, uzamčení částí fóra, se budou diskutovat s těmi, kteří jedou do Radostovic. Nicméně je jasné, že něco takového vzniknout musí, jinak se tu z toho zblázníme. Jen prosím o čas strpení. Není na to momentálně moc čas, takže výhledově bych to viděl na nějaké drobné změny snad do dvou týdnů. Ale nic neslibuji. Čas ukáže, jak moc času to zabere a kolik ho na to vůbec bude k dispozici ;) .
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

15 čer 2009 06:41

Zhruba souhlasím s tím, co bylo napsáno výše a asi bude opravdu lepší probrat to naživo v Radostovicích ;)
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“