Úroveň příspěvků v tomto fóru

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 06:20

Ne každý hned ví o bouřkách všechno (ani já zdaleka ne), ale přesto zakládám toto téma. Jak už tu někdo psal - často u příspěvků převládá kvantita nad kvalitou a někdy se téma kvůli množství zbytečností nedá číst. Určitě neuškodí občas zažertovat a téma zlehčit, ale opravdu v poslední době jsou diskuze zahlceny podle mě zcela zbytečnými příspěvky a někteří si to pletou s chatem...

Dalším nešvarem je kecání o úplně jiném problému než je titulek fóra...

Možná by stálo za úvahu povolit diskuzi jen registrovaným a při vyplňování přihlašovacího formuláře se zeptat na několik základních a mírně rafinovaných otázek ohledně konvekce, ale ono zase lze všechno zkopírovat z jiných stránek a tak to asi neuspěje... Jiný nápad nemám. :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
dobrmanek

25 srp 2008 06:44

Michal Koupý píše:No, řekl bych to asi takhle: Ty diskuse jsou v poslední době už dost dlouhé. Pokud někdo občas přidá vložku k normálnímu příspěvku k tématu, určitě to nevadí. Pokud ale někdo přidává jen ty vložky, protože se asi nudí, tak to není příliš vhodné, v takové diskusi se potom stále více těžko orientuje.
V tomto směru plně souhlasím s Michalem Koupým. Opravdu, mnohá témata by se dala smrknout z osmi stránek na jenom dvě stránky příspěvků, které by byly skutečně k věci. Mnohokrát, bych chtěl něco napsat, ale potom si to rozmyslím, než psát příspěvek, který bude o ničem a bude zabírat jen místo. Možná by bylo řešení, kdyby šlo udělat nějaký online chat v rámci tématu a do samotného tématu dávat jen příspěvky které se tomuto tématu věnují. Bohužel jsem takový druh fóra ještě neviděl, tak nevím jestli je proveditelné.
Doufám, že jsem nikomu nezamotal hlavu. :)

Bohužel, tím jak roste počet uživatelů, bude tento problém stále akutnější. Měli bychom si vzít příklad třeba s Tomáše Prouzy (samozřejmě jsou i další, je mě Tomáš utkvěl v hlavě jako první), ten zde dává skutečně příspěvky, které mají hlavu a patu a neodchází od tématu.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
PrantlD
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 08:22

gerykm píše:Možná by stálo za úvahu povolit diskuzi jen registrovaným a při vyplňování přihlašovacího formuláře se zeptat na několik základních a mírně rafinovaných otázek ohledně konvekce, ale ono zase lze všechno zkopírovat z jiných stránek a tak to asi neuspěje... Jiný nápad nemám. :?
Tak testík špatný nápad není - funguje to na CSFD (pokud chceš psát komentáře, musíš udělat krátký test). Aby to lidi nemohli hledat na internetu je časově omezen, podobný testík mám tady http://www.in-pocasi.eu/testy/oblaka/" onclick="window.open(this.href);return false; a ještě jeden, který není veřejně přístupný: http://www.in-pocasi.eu/testy/vseobecny/" onclick="window.open(this.href);return false;. Nedokážu si ovšem představit, jak by to šlo zabudovat do téhle diskuze phpBB.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 08:49

Já se ale sám přiznávám, že někdy píšu o blbostech :oops: ...

Diskuze asi nebude nikdy na "znalostní" úrovni Davida Rývy, Tomáše Púčika a jiných, ale jakousi úroveň by mít měla.

kamera videa fotografie
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 08:56

Nastavil jsem tedy, že anonymní (neregistrovaní) uživatelé mohou pouze číst, psát příspěvky ne.

Ještě mě napadlo, jestli by měl nové registrace schvalovat administrátor, nyní si to autorizuje sám uživatel (kontrola emailu), ale to pouze v případě, že se to nějako zvrhne.

A pak ještě asi promažu lidi, kteří jsou neaktivní - 0 příspěvku a registrace před 2008-06-01 a pak poslední aktivita přes 2008-01-01.
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 09:03

gerykm píše:Já se ale sám přiznávám, že někdy píšu o blbostech :oops: ...

Diskuze asi nebude nikdy na "znalostní" úrovni Davida Rývy, Tomáše Púčika a jiných, ale jakousi úroveň by mít měla.
Michale pls. mě si za "vzor" vážně neber, by ses divil jaký já mám díry ve vědomostech a to i kolem bouřek :oops: :roll: .. mám se ještě hoooooodně moc co učit ;)
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
Štěpán Krejsek

25 srp 2008 09:21

Lukáš Ronge píše:Nastavil jsem tedy, že anonymní (neregistrovaní) uživatelé mohou pouze číst, psát příspěvky ne.

Ještě mě napadlo, jestli by měl nové registrace schvalovat administrátor, nyní si to autorizuje sám uživatel (kontrola emailu).

A pak ještě promažu lidi, kteří jsou neaktivní - 0 příspěvku a registrace před 2008-06-01 a pak poslední aktivita přes 2008-01-01.
To mazání uživatelů by bylo dobré nastavit automaticky, pokud to jde. Jinak by se to muselo dělat průběžně každý rok. Navíc pokud jich bude přibývat rychleji, což není vyloučeno, bylo by to stále víc práce.

S tím množstvím příspěvků se to opravdu přehání. Zrovna já jsem takový dobrý případ. Takže se pokusím do budoucna nehltit diskuze.
Naposledy upravil(a) Štěpán Krejsek dne 25 srp 2008 09:33, celkem upraveno 1 x.
DukE

25 srp 2008 09:25

Souhlas s velkým poklesem úrovně. Dřív jsem si vždy rád i zpětně pročítal diskuzi k určitým situacím. Dnes se mi to vůbec nechce číst :cry: . Opravdu přehršel příspěvků o ničem, často jen spekulace - ve skutečnosti třeba ani nekáplo... Těžko říct, jak se tomu bránit. Uživatelů opravdu hodně přibylo. Chat nebo IRC by možná pomohlo.
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 10:18

Tak abych se vyjádřil. Úroven příspěvků na tomto foru se mě zdá přiměřená. Samozřejmě že všechny příspěvky nemůžou být zhola k tématu vyskytne se tu mnoho takových přiznám se i já, že píšou o něčem jiném nebo dávají takzvané vsuvky. Je to na adminech jak si to zařídí jestli založí nové téma či dají nejaké otázky na registraci....
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 10:24

tom522 píše:...Je to na adminech jak si to zařídí jestli založí nové téma či dají nejaké otázky na registraci....
Ne! Myslím, že to není hlavně na adminech, ale na soudnosti všech přispěvovatelů :!: . Chudáci administrátoři - času opravdu nemáme tolik, abychom vše sledovali.

kamera videa fotografie
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 10:47

Spíše by se (časem) mohlo založit téma typu "Zhodnocení bouřkové sézony 2008" nebo tak nějak, protože výše uvedené téma nebylo jednoznačné.

kamera videa fotografie
tom522
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 10:49

gerykm píše:Spíše by se (časem) mohlo založit téma typu "Zhodnocení bouřkové sézony 2008" nebo tak nějak, protože výše uvedené téma nebylo jednoznačné.
Tak ho můžu založit. Je konec srpna a bouřková se zona je prakticky u konce. V září už se pravděpodobně nic velkýho konat nebude a pak už je konec.
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Janek
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 11:04

Atmosféru na fóru dusí hodně zbytečné zakládání témat, jinak trošku přibyly příspěvky off topic. Humor je, k věci taky spousty příspěvků.
V prvním testu mě dostal pannus :oops:, v druhém je chybička - Baufortova stupnice má 13 stupňů spolu s bezvětřím :!: :D
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 11:14

Mě v testech taky dostal pannus pak altocumulus a pak jsem ještě zbrkle označil jednu odpověď :(
Ale všeobecný test na 100% ;)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 11:49

Prvně děkuji za pochvalu :) , u mě je to zaprvé tím, že si libuju spíš v přesném popisu něčeho než okecávání problému a zadruhé tím, že jsem admin svého fóra plus moderátor velkého herního fóra (kde chodí kolem 2000 návštěvníků denně), tudíž vím co pro fórum není dobré a jak se tomu vyhnout.
Je jasné, že kvalita příspěvků kolísá s rostoucím počtem přispěvatelů a pokud nechceme držet uzavřenou komunitu, musíme se s tím zčásti smířit. Já většinou přispívám jen tam, kde mám k problému co říct, případně mě něco zaujalo (proto mě moc neuvidíte u předpovědí a modelů, protože jsem spíš praktik pozorovatel).

Tady by možná neuškodilo pár moderátorů, kteří by hlídali jak samotný obsah příspěvků, tak rozdělovali témata ve kterých se objeví offtopic - a ten nemusí mít vždy formu spamu, často se tu stalo, že v průběhu diskuze se objevila myšlenka, která si zasloužila svoje nové vlastní vlákno.
A dále by možná bylo dobré (především v hodnocení jednotlivých bouřkových situací) projít jejich obsah a s odstupem času odstranit posty s (nyní již) nulovou hodnotou (např. "už se to blíží, jdu se podívat ven") a ponechat pouze ty, jenž mají vztah k již proběhlé události (např. popis přechodu bouřky a při ní pozorovaných jevů, případně odkazy na fotky, mapy atd.) Tím se značně scvrknou topicy s 25 stranami postů.
Případně zavést pro tyhle případy jeden oddíl, kde by se psal nějaký stručný popis a druhý na pokec. I když nějaký ten chat nabo IRC by se pro významnější bouřkové (ale i jiné) situace hodil.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 12:03

Tomáš Prouza: Souhlasím, ale nevím, jestli někdo z nás má na toto čas. Já teď píšu "načerno" z práce, protože teď nemáme moc do čeho píchnout (to se ale změní) a doma mám manželku a 2 malé děti... Občas na toto fórum kouknu a něco opravím či smažu, ale jinak vůbec nestíhám...

kamera videa fotografie
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 12:26

Sice to možná bude znít neskromně, ale klidně bych se o to pokusil.
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 13:34

Abych pravdu řekl, tak je na tom toto fórum ještě hodně dobře. Ale na druhou stranu je pravda, že na pročítání 20 stran ze dne kdy se něco děje není čas a člověk tak těžko hledá to co tam chce najít, ale věřím tomu že v zimě, když se nic nebude dít, mě to může zabavit. Nechce se mi věřit, že by se tady našli nějací dobrovolníci, kteřý by procházely všechny příspěvky a promázavali zbytečnosti (to bude hodně časově náročné). Spíš bych to viděl aby admin dal někomu kdo moc zahlcuje nějaké upopzornění a pak ban. Já jen doufám, že se najde takové řešení, které všeci uvítáme a nebude mezi náma dělat zlou krev.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 18:49

nj ten chat by byl ideální .. kdyby byl 8-) ostatně při Emmě se takhle pár lidí sešlo na xchatu ;) já tam mám zaregistrovanou místnost meteorologie, ale bohužel tam nikdo nechodí, tak je nestálá a musim jí vždy založit :cry:
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 19:17

gerykm píše:Já se ale sám přiznávám, že někdy píšu o blbostech :oops: ...

tak já si myslim, že to ani nemusí být jen co odborných znalostech, ale tak nějak i co kdo předpokládá (jasně, že by byla blbost zakládat při inverzi forum o bouřkách, to tu snad nikdo nezaloží :lol: :lol: ) Když už se tu psalo o tom, že se bouřky nakonec nedostaví a forum je zbytečné, tak tu bych se snažil hlavně dodržovat zakládání fora, aby se forum o aktuálním počasí nezakládalo den nebo i více předem, na to by měla sloužit předpověď ;) je pravda, že teď jak je tu víc lidí, tak se často k tomu přidají i další věci nepříliš související

PS: přiklánim se za forum, kde si můžem stěžovat jak tu nebouří a neprší :oops: :lol: :lol:
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 19:44

Tomáš Římský píše:Mě v testech taky dostal pannus pak altocumulus a pak jsem ještě zbrkle označil jednu odpověď :(
Ale všeobecný test na 100% ;)
hmm první test v poho u druhého jsem chtěl dát schválně 13 bft no a já blbec se ještě v rychlosti uklepnul na psychometr místo anemometru :oops: :lol: :lol:

jinak ten test je fajn, kdyby byl čas třeba v zimě, mohlo by se tu něco udělat konkrétně s bouřkama :P :oops: záleží na čase a chuti ;)
Štěpán Krejsek

25 srp 2008 20:07

Nějak nemohu objevit v členech toma522. Instinkt mi napovídá, že to má co do činění s úrovní jeho příspěvků zde na fóru.
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

25 srp 2008 20:23

Štěpán Krejsek píše:Nějak nemohu objevit v členech toma522. Instinkt mi napovídá, že to má co do činění s úrovní jeho příspěvků zde na fóru.
Ano, na chvilku nás opustil, aby si uvědomil jak se chovat :|
Štěpán Krejsek

25 srp 2008 21:55

Tomáš Prouza píše:Sice to možná bude znít neskromně, ale klidně bych se o to pokusil.
Taky bych se nabídnul. Víc lidí víc udělá.

Do neděle budu na výletě, ale potom bych se mohl přidat.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

26 srp 2008 06:17

Vidím, že Tomáš Prouza udělal pořádek v tomto fóru a tímto mu moc děkuji! Jen by mě zajímalo, jak bude dál stíhat upravovat, přesouvat či mazat různé naše nesmysly a bláboly :? ...
Lukáš Ronge píše:
Štěpán Krejsek píše:Nějak nemohu objevit v členech toma522. Instinkt mi napovídá, že to má co do činění s úrovní jeho příspěvků zde na fóru.
Ano, na chvilku nás opustil, aby si uvědomil jak se chovat :|
Já s Lukášem souhlasím. "tom522" snad zmoudří a třeba z něj ještě bude dobrý stormchaser.

kamera videa fotografie
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“