Toto fórum

Máte dotaz ohledně fungování našich webových stránek ?
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

30 kvě 2007 05:55

Mám dotaz, zda toto fórum nedubluje fórum ze stránek http://www.meteorologie.unas.cz/ a pokud ano, chystá se sloučení těchto webů spolu s webem http://www.bourky.cz (které jsou jaksi mrtvé - doufám, že není mrtvý Roman Maňák...)? Dík.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Jakub Vašut
Kontaktovat uživatele:

30 kvě 2007 09:11

Jenom doufám že tyto stránky budou navždy živé Obrázek
Jan Drahokoupil
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

30 kvě 2007 20:21

gerykm píše:Mám dotaz, zda toto fórum nedubluje fórum ze stránek http://www.meteorologie.unas.cz/ a pokud ano, chystá se sloučení těchto webů spolu s webem http://www.bourky.cz (které jsou jaksi mrtvé - doufám, že není mrtvý Roman Maňák...)? Dík.
Zdravím, tak určitě nechceme kopírovat něčí fórum. Mnoho lidí nám říkalo, že diskuzní fórum je jedna z mála věcí, kterou u nás na webu postrádají, tak jsme se rozhodli ho také zprovoznit. S Tomášem Prouzou jakožto autorem http://www.meteorologie.unas.cz/ a diskuzního fóra zde jsme se dohodli na určité spolupráci – zatím formou odkazů na obě diskuzní fóra, pro rychlejší přechod mezi oběmi. Co se TOPu týče, tak asi už není tajemstvím, že Roman se rozhodl svůj projekt ukončit, což je sice škoda, ale každopádně se to pokusíme zachránit a přesunout to nejnutnější k nám. Tím pádem asi diskuze na TOPu zanikne, ale nechci tu mluvit za Romana a dělat předčasné závěry. Uvidíme, jak to všechno dopadne.[HR]
[u][b]Jakub Vašut[/b][/u] píše:Jenom doufám že tyto stránky budou navždy živé Obrázek
Také doufáme, že tu budeme ještě dlouho a dlouho fungovat. No asi dokud nás to bude bavit, což, pokud můžu mluvit sám za sebe, bude asi až do důchodu Obrázek.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

30 kvě 2007 22:38

No já bych ke "konkurenci" (za kterou to nepovažuji) dodal asi následující: Moje fórum (meteorologie.unas.cz), které vzniklo skoro přesně před 2 lety bylo asi prvním nekomerčním fórem, věnovaným tomuto oboru. Dodnes slouží všem lidem, kteří se zajímají o meteorologii ze "všech stran", případně ji mají za koníčka. Fórum zde na ASS považuji už za vyšší vývojový stupeň, protože tady už se meteorologie dělá už na vyšší úrovni, včetně spolupráce s ČHMÚ, vývojem vlastních aplikací, rozborem meteorologických situací atd. Navíc ASS je spíše zaměřena na ty dynamické meteosituace, kdežto moje fórum je obecné, navíc se specializovanou sekcí věnované domácím meteostanicím (kde se najde dosti velmi zajímavých příspěvků a postřehů).
Toť asi tak vše k srovnání. Takže doufám, že se dozvíme leccos zajímavého jak tady, tak tam.
DukE

01 čer 2007 13:31

Dobrý den, chci se zeptat, jak můžu přispět do vaší fotogalerie.
Diky IL
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

01 čer 2007 13:49

DukE píše:Dobrý den, chci se zeptat, jak můžu přispět do vaší fotogalerie.
Diky IL

Tady je odpověď: http://www.bourky.com/galerie/faq.php

kamera videa fotografie
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

22 led 2008 14:48

Tak fórum na meteorologie.unas.cz ukončilo z důvodů problémů s databází (a ono i s rychlostí) činnost a přesunulo se díky pomoci Lukáše Rongeho na novou adresu http://forum.amaterskameteorologie.cz/index.php a samotný web na doménu http://www.amaterskameteorologie.cz

Zároveň jsme přešli na novou verzi fóra, mající mnohem více možností než předchozí.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

03 čer 2008 09:18

Mám návrh pro administrátory tohoto fóra, aby se u každého uživatele povinně ukázalo odkud je (třeba ve sloupci napravo), protože nás přibývá a často netuším, odkud kdo píše...

kamera videa fotografie
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

03 čer 2008 10:17

gerykm píše:Mám návrh pro administrátory tohoto fóra, aby se u každého uživatele povinně ukázalo odkud je (třeba ve sloupci napravo), protože nás přibývá a často netuším, odkud kdo píše...
tak většina to tam má ... stačilo by i dát povinnost vyplnit bydliště při registraci ... mno ale to zas záleží co to forum umožňuje ... jako muj návrh s otevíráním odkazů v novém okně ;) ale vzhledem k vytížení si budeme asi muset chvilku počat, ostatně u těch měst by měl asi každý ve svém zájmu uvést odkud je :mrgreen:
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

03 čer 2008 10:38

Možná by tam měl být i (dnes už bývalý) okres, protože údaj "Dolní Lhota" asi většině nic neřekne...

kamera videa fotografie
Amerika

03 čer 2008 10:59

gerykm píše:Možná by tam měl být i (dnes už bývalý) okres, protože údaj "Dolní Lhota" asi většině nic neřekne...
Jo přesně tak! Taky mně to napadlo. Obec a nějaký bližší větší město - asi nejlépe teda okresní. Často nějaký vesnice hledám na mapě.
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

03 čer 2008 12:58

Amerika píše:
gerykm píše:Možná by tam měl být i (dnes už bývalý) okres, protože údaj "Dolní Lhota" asi většině nic neřekne...
Jo přesně tak! Taky mně to napadlo. Obec a nějaký bližší větší město - asi nejlépe teda okresní. Často nějaký vesnice hledám na mapě.
tak to samozřejmě také a zas u větších měst by třeba byla dobrá čtvrť, min v pze se to hodí :lol:
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

09 čer 2008 10:25

Navím jak ostatním, ale mně nefunguje vyhledávání (ani pokročilé) v tomto fóru (formulář vpravo nahoře).

kamera videa fotografie
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

09 čer 2008 12:08

no mně to napíše, že to slovo není zadané :o nebo tak nějak
Amerika

02 črc 2008 14:24

Tomáš Prouza píše:Možná by nebylo od věci, aby ti co přispívají pravidelně byli někde sepsaní (nebo aspoň oblast ve které sledují) - něco na způsob registru meteostanic nebo amatérských pozorovatelů 8-)
Já bych to viděl na mapku ČR, kde by každej aspoň trochu aktivní pozorovatel měl tečku a u ní jméno. Zobrazování názvu města v pravym sloupci fora je trochu méně efektivní, zvlášť pro lidi se slabšími zeměpisnými znalostmi naší vlasti :D .
Tomáš Římský
Kontaktovat uživatele:

02 črc 2008 14:39

storm_ice píše:
Amerika píše:
tak to samozřejmě také a zas u větších měst by třeba byla dobrá čtvrť, min v pze se to hodí :lol:
... a nejlíp i GPS souřadnice ve tvaru, aby se dal přesunout křížek u radaru ČHMÚ :D
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

02 črc 2008 15:26

Tomáš Římský píše:... a nejlíp i GPS souřadnice ve tvaru, aby se dal přesunout křížek u radaru ČHMÚ :D
když už jsme u toho radaru .. tak třeba u nás nebo u gerykm stačí koukat kde nejmíň prší :lol: :lol: :lol:
.. ale hodilo by se to to j pravda, občas člově něco neví, kde "přesně" to je (ne že by byl problém to najít na mapě ;) )
Amerika

02 črc 2008 20:43

krťa píše:Ahoj proč jsou dvě témata na bouřky 3-4.7.2008 to je snad nějaké soupeření nebo co?Je to tady už dva dny a nikdo s tím nic nedělá :? :?
No tak témata zakládáme asi rádi - zdá se. Někdy v tom ale děláme trochu nepořádek. Naštěstí se ale nové příspěvky zobrazují červeně, takkže o nic nepřijdeme a to je hlavní. Nikdo s tim nic nedělá, protože to by byla strašná práce tady pořád něco opravovat. Ale většinu důležitých závad administrátoři opraví.
To téma v Předpovědích se týká předpovědí, to v Pozorování zatím asi sice také, ale už zítra se bude psát o konkrétním pozorování, takže smysl to nabyde.
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

03 črc 2008 06:01

Přibývá nás a to je dobře!!! Myslím, že hodně z nás za dobu "diskutování" jsme nabrali spoustu nových poznatků a vědomostí o bouřkách a to hlavně díky tomuto webu. Takže díky patří SkyWarn-teamu, "Brandýsákům", Lukáši Rongemu a dalším!!! U nás nic lepšího na netu není a myslím, že dlouho nebude.

kamera videa fotografie
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

03 črc 2008 07:35

gerykm píše:Přibývá nás a to je dobře!!! Myslím, že hodně z nás za dobu "diskutování" jsme nabrali spoustu nových poznatků a vědomostí o bouřkách a to hlavně díky tomuto webu. Takže díky patří SkyWarn-teamu, "Brandýsákům", Lukáši Rongemu a dalším!!! U nás nic lepšího na netu není a myslím, že dlouho nebude.
tak určitě ... člověk se učí pořád ... i když čim více toho člověk ví o bouřkách, tim spíš bych při ní nejradši někam zalezl. Ale info užitečné a také přidávám díky za info 8-) :P
Nikki

03 črc 2008 12:02

Ahoj, já jsem tu sice krátce,ale také bych se ráda přidala k pochvale. Děkuji Vám, protože díky Vám jsem pochopila spoustu věcí, ať už z pozorování, článků či diskuzi. Každý bouřkový den je tohle forum první co ráno otevírám. A také děkuji, že sem můžu přispívat a číst si tu, i když nemám takové znalosti jako máte Vy. Takže ještě jednou velké díky.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
roman21
Kontaktovat uživatele:

11 srp 2008 17:05

pozeram ze sa rodinka pekne rozrasta uz mame 113 clenov :D
Michal Geryk
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

22 srp 2008 10:54

Možná jste si všimli, že nefunguje vyhledávání v tomto fóru a tak jsem to vyřešil tak, že na www.google.cz kliknu na pokročilé vyhledávání, zadám klíčové slovo a ve formuláři dole napíšu do kolonky "doména" bourky.com a ono to opravdu většinou najde to, co chci... ;)

kamera videa fotografie
Štěpán Krejsek

22 srp 2008 16:01

gerykm píše:Možná jste si všimli, že nefunguje vyhledávání v tomto fóru a tak jsem to vyřešil tak, že na http://www.google.cz kliknu na pokročilé vyhledávání, zadám klíčové slovo a ve formuláři dole napíšu do kolonky "doména" bourky.com a ono to opravdu většinou najde to, co chci... ;)
Vzdálené příbuzné nenapalo nic lepšího, než hodit moje jméno do googlu. Samozřejmě jim to vyhodilo moje komentáře tady z fóra. A oni mi je jak naschvál potom citovali !
Tomuhle bych v životě nevěřil.
Lukáš Ronge
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

23 srp 2008 10:49

Opravil jsem snad všechny chybky co tu byly.... Včetně vyhledávání ;)
Odpovědět

Zpět na „Webové stránky www.bourky.com“