Focení bouřek ve 3D Anaglyph

Jak vlastně fotit bouřky - vzdálené či ty, co jsou nad námi ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Dříve jsem dělal 3D anaglyph fotky, ale nenapadlo mě ve 3D nafotit takovou bouřku....Už jste to někdy zkoušeli? :) Každopádně to vyskoušim až bude nejaka pekná bourka...
Snad se sezóna 2012 povede...
jaro
Příspěvky: 50
Registrován: 23 říj 2008 17:44
Bydliště: Žilina

3D efekt ( posun medzi videním pravého a lavého oka ) vyniká pri sledovaní blízkych predmetov. Pri natáčaní alebo fotení vzdialených objektov 3D efekt stráca význam.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

jaro píše:3D efekt ( posun medzi videním pravého a lavého oka ) vyniká pri sledovaní blízkych predmetov. Pri natáčaní alebo fotení vzdialených objektov 3D efekt stráca význam.
Leda by se posun mazi očima zvětšil natolik aby to mělo smysl ;)
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Skusal som fotit a nasledne prepracovat do anaglyfickeho R/C 3D snimku, pri blizkych objektoch a objektoch s kontrastnymi hranami problem nebol, ale pri cumuloch a Cb-cku uz 3D efekt zanikal, a nepomahalo ani nejak extra ked sa menil posun cervenej. Moj nazor je, ze pri foteni burok vecsinou hladame miesta s dobrym vyhladom kde proste v ceste nic nestoji.. ak by stalo, tak by aj 3D efekt vynikol lepsie, lebo by mozog vedel porovnat oblaky a tie objekty ktore su po ceste..
jaro
Příspěvky: 50
Registrován: 23 říj 2008 17:44
Bydliště: Žilina

Tomáš Římský píše:
jaro píše:3D efekt ( posun medzi videním pravého a lavého oka ) vyniká pri sledovaní blízkych predmetov. Pri natáčaní alebo fotení vzdialených objektov 3D efekt stráca význam.
Leda by se posun mazi očima zvětšil natolik aby to mělo smysl ;)
Presne. Ak zvačšíme vzdialenost medzi očami ( kamerami ) tak asi 1 km, efekt 3D by bol vynikajúci. Zostáva zosynchronizovať kamery.
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Jojo máte pravdu, co takový 3D shelf cloud....ale zorganizovat to by byla práce.... :?
Snad se sezóna 2012 povede...
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

v podstate by to nemusel byt problem.. stacia vysielacky za par korun, dobra poloha jednotlivych fotakov a najme ale rovnake fotaky...
Uživatelský avatar
T.O.M.M.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2010 05:58
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

V Iphonu jsem měl aplikaci, která takové fotky dokázala vyfotit. A výhoda je, že si v létě pořídím Ipod touch. (to je skoro stejné, jako Ipohone) Tak, až si ho koupím, nainstaluji si tam tu aplikaci a zkusím s tím vyfotit bouřku.
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

No tak já konečné zpracování fotek udělám v PC, jelikož je to mnohem lepší. Existují nato celkem kvalitní programy a trochu pochybuji, jak to chceš zpracovávat v tom iPhonu nebo v podobném zařízení, protože to je někdy i na hodinu práce ty fotografie dát do správné pozice. Dál jsme se tu bavili o tom, že mezi těma dvěma snímky musí být velká vzdálenost, tedy fotit to ve dvou lidech. Nakonec pozor na správné pozice snímků, když budou umístěny špatně, nutí tě to šilhat a výsledný 3D efekt pak stojí za prd.... Toť jen mé zkušenosti... ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
T.O.M.M.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2010 05:58
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Ty fotky z iphonu vypadaly fakt dobře. Najdřív jsem vyfotil jednu fotku a pak druhou kousek vedle. Pak se ty fotky daly dohromady a šlo tam i jednoduše nastavit ty fotky vedle sebe. ten program byl vážně skvělý.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jenom mně u toho napadla jedna věc. To že popojdeš kousek vedle je nejspíš úplně zbytečný, protože takovýhle vzdálenosti nemůžou hrát roli - jak už bylo řečeno. A to už jen z toho důvodu, že během té doby mezi jednotlivýma fotkama se mraky posunuly o vzdálenost mnohonásovně větší, takže to buď vůbec nemá smysl, nebo ten efekt byl způsobenej spíš postupem mraků. Nejspíš to ale nemá vůbec vliv a to že to vypadalo skvěle bylo asi něčím jiným. Kdyby to bylo focený z naprosto stejnýho místa, vyšlo by to řekl bych nastejno.
Odpovědět

Zpět na „Fotografování konvektivních bouří“