Stormchasing v TV

Jak vlastně fotit bouřky - vzdálené či ty, co jsou nad námi ?
Odpovědět
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Pro ty, co mají kabelovku, nebo satelit, tak zatím každou středu ve 21:00 je na Discovery dokument o stormchasingu v USA... Viděl jsem zatím jeden díl (minule mi to uteklo), ale bylo to zajímavé. Nic nového se asi nedozvíte, ale mají tam parádní záběry tornád a bouří. Postavili si takový obrněný vozidlo VKT (Vozidlo pro Konfrontaci s Tornádem) a chtějí s ním natočit záběry uvnitř tornáda. Celý dokument je vlastně o tom, jak se o to snaží... Dnes je třetí díl, nevím, jak to bude dál, ale kdo to ještě stihne, tak doporučuju!!!
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Šeba píše:Pro ty, co mají kabelovku, nebo satelit, tak zatím každou středu ve 21:00 je na Discovery dokument o stormchasingu v USA... Viděl jsem zatím jeden díl (minule mi to uteklo), ale bylo to zajímavé. Nic nového se asi nedozvíte, ale mají tam parádní záběry tornád a bouří. Postavili si takový obrněný vozidlo VKT (Vozidlo pro Konfrontaci s Tornádem) a chtějí s ním natočit záběry uvnitř tornáda. Celý dokument je vlastně o tom, jak se o to snaží... Dnes je třetí díl, nevím, jak to bude dál, ale kdo to ještě stihne, tak doporučuju!!!
tak teď už je pozdě, ale pátrám a koukám je to ještě dnes v 1.55 a pak 19.7. v 0:00 a 20.7. v 9:10
Uživatelský avatar
T.O.M.M.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2010 05:58
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Jo, to jsem viděl. S tim autem se chtěli dostat do prostřed tornáda a nakonec se jim to i povedlo. Měli tam skvělé záběry.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Nějaké takové auto mají asi i tady.
http://www.extremeinstability.com/2010-5-22b.htm
Uživatelský avatar
T.O.M.M.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2010 05:58
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Obrázek
Je to skvělý auto, ale v česku to by bylo k ničemu. Počet tornád v ČR by se dal spočítat na prstech.
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Pokud je to ten dokument, co myslím, tak ten se dá stáhnout na "ulož.to". Mám ho stažený a jmenuje se to: Do vnitra tornáda z roku 2005. (popřípadě slovensky - do vnutra tornada 2005)...

Ovšem pokud to není ono, tak se omlouvám, alespoň jsem Vám ale poradil další dokument, který lze zhlédnout.
Odpovědět

Zpět na „Fotografování konvektivních bouří“