Problém s "Hot pixely" -Nikon D3200.

Víte jak na to ? A na co si dát pozor ?
Odpovědět
Nameless42
Příspěvky: 36
Registrován: 08 črc 2014 14:22
Bydliště: Veltruby (okres Kolín)

Zdravim :hai: .

Rád bych se na něco zeptal. Respektive to bude namířeno hlavně na lidi, kteří zde fotí s Nikony třídy d3x00.

Jde o to, že při dlouhých expozicích mám na fotkách docela dost těchto jasných (červených, modrých, šedivých) pixelů, které jsou furt na tom samém místě (viz. odkaz na výřez z fotky níže). Výraznější jsou hlavně při expo. nad 30s a jsou jich tam asi tak 10-ky. No a já teď nevím jestli to má smysl posílat do opravy nebo jestli to je u těchto "levnějších dslr" normální. Za chvíli mi už konči záruka takže se musím rozhodnout co nejrychleji. Já už ji dokonce posílal do servisu vloni z toho samého důvodu o kterém zde teď píšu, jenže to moc bohužel nevydrželo.

Jaké máte zkušenosti s tímto problémem? Taky jich tam máte hodně jako já? Předem díky za rady.

Tady je ten výřez z fotky. Trochu jsem to upravil aby to bylo lépe viditelné.

http://dext3r.rajce.idnes.cz/nastenkaII/#DSC_0001.jpg
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

já sice Nikona nemám, ale trpí tím asi časem každá zrcadlovka. Můj více jak 3 roky starý Canon EOS 5D Mark III je sice profi stroj, ale při nočních expozicích trpí úplně stejným problémem. Někdy je to fakt oser to retušovat, ale je otázka, zda je to na reklamaci. Mám pocit, že je dokonce nějaký počet v toleranci, při kterém reklamaci neuznají :-/. Ale je-li stroj v záruce, možná to stojí za pokus. Já jsem smířený s tím, že budu muset noční fotky už jen retušovat. Pravda je, že to je vidět o to víc, čím je větší teplo a vyšší ISO...
Odpovědět

Zpět na „Fotografování blesků“