Předpověď: Říjen 2009

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš Prouza
Administrátor
Příspěvky: 1149
Registrován: 30 kvě 2007 13:41
Bydliště: Velké Svatoňovice, okr. Trutnov, 370 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Kromě rekordních teplot ukazoval dneska model GFS docela vysoké hodnoty CAPE i LI. K bouřkám ale nedošlo, i když u nás na severovýchodě se v podvečer objevilo několik Cb cal, elektricky neaktivních.
Na zítřek (8.10.) dává Estofex na frontu na SZ až SV Čech 50% šanci na bouřky (zbytek území ČR pak 15% šance) a krajní sever dokonce spadá do levelu 1 s výstrahou na možnost výskytu tornád. Vzhledem k očekávánému ochlazení o víkendu a především po něm je to asi poslední šance na výskyt silnějších bouřek.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Tak nakonec se bohužel skoro žádný bouřky nevyskytly, snad až na pár výbojů v Německu. Akorát v Plzni se 8.10 vyskytla k večeru jedna silnější přeháňka s pěknou fotogenickou černou základnou, na její SZ straně se spouštěly postupně k zemi srážkový pruhy. Déšť byl velmi silnej na říjen, předcházely mu jednotlivě padající velké kapky jako v létě. Celý to provázel zesílenej vítr. Podle kámoše, kterej ten Cb viděl z Toužimi, měla i kovadlinu. Bohužel bouřka z toho nebyla a taky teplý počasí nám letos bohužel definitivně zkončilo, příště asi už jen inverze. :( Snad pak v listopadu příjde nějaká pořádná níže, ty sem často přinášej bouřky i v listopadu, většinou se jedná o bouřky na podružných studených frontách.
PS: koukám že jižní část Slovenska dostala od ESTOFEXU 50% šanci na bouřky a vskutku se tam pár výbojů objevilo. Ani ten déšť různě po ČR nevypadá zrovna slabě. :)

EDIT: tak nakonec tem maj docela slušnou bouřku. :D
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Na studené frontě která za nedlouho projde ČR se v Bavorsku místy vyskytují bouřky! Jak to bude vypadat v Čechách jsem zvědavý. Na jihu se teď docela protrhala oblačnost...
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Vypadá to, že na horách budou snad moct rozjet předčasně novou zimní sezonu. Bude zajímavá kombinace nízkých teplot (na půlku října), severního větru a silných srážek. Jsem zvědavej, jestli se sněžení objeví i tady v Plzni. Přímo u nás v Toužimi to odhaduju z 90% na poprašek mokrý srágory, hlavně ve středu.
Podle mě ale zbytečně brzký ochlazení, mohlo bejt ještě teplo. Sotva začly po deštích růst houby, tak teď znovu přestanou. :? Ochlazení bude jen přechodný a pak to zkončí TV nad východní Evropou a inverzí. :?
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak akutální Aladin docela pohrozil. Zejména SV. Nárazy větru ojediněle až 39m/s, k tomu 15mm/6, na návětrných stranách hor až 30mm, teplota od 500m n. m kolem nuly. Myslím, že okres Bruntál bude mít velké problémy. S problémy se také bude potýkat okres Nový Jičín a samozřejmě Vysočina v čele s D1.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“