Předpověď: Červen 2008

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

GFS z 12Z vypadá velmi kvalitně... :-) Doufám, že to vyjde!
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:GFS z 12Z vypadá velmi kvalitně... :-) Doufám, že to vyjde!
já myslim, že teď už je nejlepší sledovat situaci a na modely moc nekoukat :) ;) stejně je to tak nějak zhruba a zatim co někde to dá 5 mm o kousek dál spadne 30 a gfs tam dá třeba 25 do okolí ;)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak to teď vypadá na delší bouřkovou pauzu :( . Dnes na JV sice místy bouří a zítra to vypadá v poledních hodinách na místní bouřky v ČR/SR pohraničí, ale pak bude delší anticyklonální a postupně i tropické počasí (minimálně do středy) jen s ojedinělou bouřkou nejspíš někde na horách... Ale aspoň mohou někteří z nás v klidu analyzovat včerejší situaci... ;)

Jinak přeji všem, kdo studují, krásné prázdniny - užijte si to nejen pohledem na oblohu
... :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Jinak přeji všem, kdo studují, krásné prázdniny - užijte si to nejen pohledem na oblohu... :D
A nám pracujícím, případnou krásnou dovolenou ;)
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

už jste to četli? http://zpravy.idnes.cz/nicive-bourky-a- ... _domaci_dp
To mě podržte, předpověď za týden s 60% pravděpodobností od ČHMÚ... Asi si vzali kritiku k srdci :D
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jakto že ALADIN dáva na zítra docela srážky a přitom to všude jinde vypadá že by nemělo pršet.... :?:
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Model Aladin se pro mě stal nedůvěryhodným - v posledních dnech mu toho moc nevychází. I když uvidíme jak to bude zítra vypadat. Podle GFS má být zítra v odpoledních hodinách u nás LI 0 a cape okolo 50, tak se třeba nějaké malé přeháňky objeví.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Model Aladin se pro mě stal nedůvěryhodným - v posledních dnech mu toho moc nevychází. I když uvidíme jak to bude zítra vypadat. Podle GFS má být zítra v odpoledních hodinách u nás LI 0 a cape okolo 50, tak se třeba nějaké malé přeháňky objeví.
Jdu zítra totiž s dcerou na letište, je u nás letecký den... Tak aby mi nezmokl foťák :D
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

To snad není pravda. Pro 2 týdny dopředu dával GFS před 3 dny přes 35°C, teď dává pro odpolední hodiny "krásných" 20°C. Teda tohle jsem ještě neviděl. Asi nudné léto bude, co?! :? Nepočítám středu. :)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

To je hrůza, co předpovídá GFS na popříští týden. Odpolední teploty do 20°C! :( :( Alespoň to vypadá dobře se srážkami...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:To je hrůza, co předpovídá GFS na popříští týden. Odpolední teploty do 20°C! :( :( Alespoň to vypadá dobře se srážkami...
to mám zrovna dovolenou :lol: :lol: :lol: no tak snad bude alespoň co měřit 8-) :lol:
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

tak ČHMÚ vydal varování na dnes, tak uvidíme co se bude dít...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:tak ČHMÚ vydal varování na dnes, tak uvidíme co se bude dít...
Myslím, že nic zvláštního... Bouřky by měly být hlavně v JV polovině ČR (i se střihem větru ve výšce), ale nic extra to podle mě nevypadá a mám pocit, že ČHMÚ už totálně blbne...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jinak výstraha ČHMÚ má stejný stupeň jako ve středu (oni prý na bouřky nesmí použít stupeň žlutý) a dokonce "zasahuje" do většiny republiky. Nechápu. Když někde v nějaké lokalitě spadne 35 mm srážek za 6 hodin (dle ČHMÚ to jsou přívalové srážky...), tak bych výstrahu nevydával.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Jinak výstraha ČHMÚ má stejný stupeň jako ve středu (oni prý na bouřky nesmí použít stupeň žlutý) a dokonce "zasahuje" do většiny republiky. Nechápu. Když někde v nějaké lokalitě spadne 35 mm srážek za 6 hodin (dle ČHMÚ to jsou přívalové srážky...), tak bych výstrahu nevydával.
žlutou zas nesměj a proč :o .. no žlutá by tomu asi seděla nejvíc ... no kdo ví kde se fronta (bouřky) zas aktivule ... jestli to bude kousek za náma tak budu jen nas... :evil: :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:...žlutou zas nesměj a proč :o ...
Cituji:

Arnošt Šír reaguje:23. 6. 2008 (14:49)

Systém integrované výstražné služby neumožňuje meteorologům ČHMÚ (stajně jako meteorologům Armády České republiky) vydávat předpovědní výstražné informace na bouřky s nízkým stupněm nebezpečí - žlutý stupeň...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

A další citát:

David Rýva AŠ napsal: Systém integrované výstražné služby neumožňuje meteorologům ČHMÚ (stajně jako meteorologům Armády České republiky) vydávat předpovědní výstražné informace na bouřky s nízkým stupněm nebezpečí - žlutý stupeň.

Koukal jsem na to a celá ta kritéria v SIVS jsou celkem nešťastně zvolená a i to ohledně platnosti výstrah/předpovědí. Zásadní nedostatek je ale míchání výstrah charakteru předpovědi a aktuálních výstrah dohromady a dělení pouze po krajích. Zejména u středočeského, zbytečně velkého kraje.

Radim Tolasz reaguje:25. 6. 2008 (19:19)
Při připojování se k Meteoalarmu jsme problém "žlutých" bouřkových výstrah na úrovni ČHMÚ řešili a rozhodli, že nebudeme bouřky klasifikovat "Nízkým stupněm nebezpečí". Může to však být předmětem další diskuse. RT
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

No, Skywarňáci to taky neberou na lehkou váhu, stupeň 1 pro velkou část Moravy...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:No, Skywarňáci to taky neberou na lehkou váhu, stupeň 1 pro velkou část Moravy...
Hmm... Je vidět, že se mám ještě co učit... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:A další citát:

David Rýva AŠ napsal: Systém integrované výstražné služby neumožňuje meteorologům ČHMÚ (stajně jako meteorologům Armády České republiky) vydávat předpovědní výstražné informace na bouřky s nízkým stupněm nebezpečí - žlutý stupeň.

Koukal jsem na to a celá ta kritéria v SIVS jsou celkem nešťastně zvolená a i to ohledně platnosti výstrah/předpovědí. Zásadní nedostatek je ale míchání výstrah charakteru předpovědi a aktuálních výstrah dohromady a dělení pouze po krajích. Zejména u středočeského, zbytečně velkého kraje.

Radim Tolasz reaguje:25. 6. 2008 (19:19)
Při připojování se k Meteoalarmu jsme problém "žlutých" bouřkových výstrah na úrovni ČHMÚ řešili a rozhodli, že nebudeme bouřky klasifikovat "Nízkým stupněm nebezpečí". Může to však být předmětem další diskuse. RT
taky si myslim, že to je občas trochu nešťastné .. ale, Může to však být předmětem další diskuse dává naději že se to dá změnit .. třeba po určitých zkušenostech možná za pár tet nebudou výstrahy po krajích ale např. okresech ...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Tomáš Římský píše:No, Skywarňáci to taky neberou na lehkou váhu, stupeň 1 pro velkou část Moravy...
Hmm... Je vidět, že se mám ještě co učit... :?
mno už se něco kupí u Brna .. tam budete mít veselo ... imho aladin dával dost srážek i nad Přerov .. tak se snad gerykm dočká zas nějaké bouřky :P .. já si nejspíš počkám do pátku .. možná ve čtvrtek odpoledne a večer nějaká lokální bouřka .. uvidíme zatim je to celkem daleko
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“