Spolupráce se Skywarnem

Vše co se týká SKYWARNu CZECHoSLOVAK.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:
hasi píše:to skywarn :

Co mohlo zapříčinit rozpad squalline a totální rozklad první vlny bouřek nad moravou ? Vrstva CIN v téhle dynamice by to přece nikdy nemohla dokázat ? Derecho z loňského roku si vysočiny ani nevšimlo.

Zaujímavá otázka. Vždy ide o organizáciu systému búrok a ako ju dokáže naplniť. 25.6.2008 sa vytvorilo bow echo ktoré postúpilo ďaleko až nad Slovensko. Tohto roku systém nenadobudol takú organizáciu ale skôr postupoval ako séria vĺn v rámci búrky, takzvaný Line-Echo Wave Pattern. Búrka akcelerovala nad východné a stredné Čechy, no potom zanikala.

Jedným z problémov mohol byť, že prevládalo JZ prúdenie, pričom búrky postupovali smerom na Z. Silné bow-echá vyžadujú silnú kolmú zložku prúdenia vzhľadom na orientáciu rozhrania. Tentokrát až taká kolmá byť nemusela a hodne zrážok a chladnej vzduchovej hmoty mohlo byť odnášanej smerom na sever od búrky. Takto sa nevytváral silný bazén chladného vzduchu, ktorý by pri výraznej západnej zložke vetra tlačil búrku dopredu. Pri prechode búrky cez Moravu vôbec bol bazén vzduchu už veľmi slabý a nárazy ledva ku 20 m/s, čiže si myslím, že práve tento faktor mohol zohrať rolu v rozpade systému. Ak je búrka slabá a nedokáže regenerovať poriadne na prednej strane, vysoká CIN jej môže robiť problémy.

Zaujímavé je, že akonáhle sa dostavila synoptická podpora pre búrky ( maximum IPV v 300 hPa a brázda v 500 hPa), znova vznikla lajna búrok s postupom na východ. Myslím, že práve chýbajúca podpora synoptická a slabý bazén studeného vzduchu zničili prvú vlnu búrok.

Skywarn vydával dva updaty: jeden pre stredné/východné a severné Čechy, druhý pre zbytok územia. Budeme sa zaoberať tým, ako oba splnili kritériá na Stupeň 3.

Re: tom522 : Odkedy spolupracuješ so skywarnom?
Asi takto, proč bych nemohl s vámi spolupracovat když se o bouřky už několik měsíců dá se říct aktivněji zabývám a členem SKYWARNU dokoce je jen 13. letý kluk po několika měsících akrivního pozorování, ale jakože nepodcenuju jeho znalosti a taky aktivně se snažím zapojovat do analizování, rozboru budoucí bouřkové situace, či komunikuji se členy SKYWARN.Znalosti bouřek zatím nemám na expertní úrovni, ale už bych si dovolil říct středně mírně pokročilé, hlavně poslední dobou mě to zabralo a hodně sem se přiučil a práce vašeho týmu mě celkem zajímá a rád se připojím třeba i nějakou radu, v budoucnu bych se chtěl stát i členem SKYWARN a tak bych mohl pokračovat. ;)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

tom522: Zdravé sebevědomí je určitě dobré, ale člověk nesmí sklouznout k pýše. Myslím, že opravdový meteorolog má velkou pokoru k dění na obloze, protože ani v dnešní době nedokáže průběh počasí stoprocentně předpovědět. Ale o to je tento vědní obor krásnější a zajímavější... ;-)

Pochopení fyziky atmosféry - to jsou léta dřiny, dřiny a zase dřiny a také trpělivosti a skromnosti.

Nějak jsme odběhli od tématu... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Tom522:

Teší ma tvoj záujem samozrejme ale spoluprácu si predstavujem trocha inak. Za spoluprácu by som považoval výpomoc s tvorbou webu, po prípade rady, návrhy alebo nejaký feedback k naším predpovediam.

Mne vadí jedna vec na veľa dnešných začínajúcich meteorológoch ( sám sa považujem ale za začiatočníka!) a to že mimoriadnym spôsobom opomínajú klasickú meteorológiu. Dneska je veľmi veľa užívateľov, ktorý si napríklad zapnú Lightning wizard mapy a z toho čítajú rôzne parametre a často bez toho, aby chápali, o čo ide. Mnohí sa orientujú len na to, čo je spojené s búrkami a to proste nie je dobré. Atmosféra má mnoho aspektov a vôbec by nebolo od veci sa najprv naučiť, aké sily tvoria cirkuláciu v cyklóne, čo je to Hadleyho bunka, čo to vlastne znamená zmiešavací pomer a podobne.

Neverím, že niekto pochopí supercelu, kým neprejde týmito základnými vecami. Ale môžem sa mýliť. To len na margo tej spolupráce, Tome. Proste potrebuješ zvládnuť hlavne tie základy a potom skús prejsť tým ďaľším.

Ale tvoje sebavedomie obdivujem - venujem sa búrkam už nie prvý rok ale za stredne mierne pokročilého by som sa nedovolil označiť. Možno taký, intermediate. Niečo viem ale rozhodne mám ešte veľké rezervy. Ale to človek často zistí až vtedy, keď čumí na oblohu alebo na radary a nechápe, čo zase atmosféra vykutila, aby obišla predpoveď :-D
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

tom522 píše:
hasi píše:to skywarn :

Co mohlo zapříčinit rozpad squalline a totální rozklad první vlny bouřek nad moravou ? Vrstva CIN v téhle dynamice by to přece nikdy nemohla dokázat ? Derecho z loňského roku si vysočiny ani nevšimlo.
Hoj, já sice ještě nejsem členem SKYWARN, ale dá se říct, že s nimi nějakým způsobem spolupracuji a taky jsem se ptal Majy, proč ta lajna nevydržela dal nad Moravou a tak brzo a rychle chcipla už nad východem Čech a Vysočinou a nakonec pokračovala spíše v Polsku a Rakousích izolovaně jako shluky cel. A řikala, co jsem si myslel přibližně i ja, že ta lajna konvergence postupně chcipla a ty bouřky co šly na ty zoně konveregnce pak vycucali frontě veškerou energii, jinak by třeba byly i lepší bouřky nad Moravou z ty už skutečný fronty, co šla potom, pač modely sem davaly taky slušnou šanci i na superceli myslim. Hold v Polsu a Rakousku už to ty dostatečný podmínky pro rozvoj mělo, ale Morava zas ostrouhala. Tom Půčik říkal, že se vytvořila nad střednými Čechami vytvořila mezoměřítková tlaková níž na které pak vznikaly bouřky a postupovali jako MCS squall line až do vychodnich Čech a Vysočinu, kde prakticky zanikly. Určitě to ale nebyly ty prave frontalni, ikdyž kolem Kolína a tak nadělali pěknou paseku. No, bude se to muset ještě asi celé analizovat, jen doufejme, že příští situace přenese něco dobrého i do Moravy nakou tu včelku. I SKYWARN vydal jak už sem psal pohotově na Moravu 3. stupen, takže nepředpokladal, že to bude tak rychle dokytek. Bohužel se, ale tak stalo.... :?
EDIT: Taky jsem uvažoval nad tou vysokou CIN (Do cca 150) , ale ta nebyla podle mě zas tak vysoká aby se nedala prorazit a CAPE hodnotytu byly dost vysoky podle GFS a dalšich modelů...

Ahojky,

Pokud se zbytkem skywarnu spolupracuješ stejně jako se mnou - občasným psaním na icq - tak takhle spolupráce asi moc nevypadá. Také obdivuju tvoje sebevědomí. Já osobně mám před sebou ještě spoustu práce, abych se mohla považovat aspoň za začátečníka. :D Vážím si tvého zájmu a držím ti pěsti :)
Think like a proton: always positive. :-)
Uživatelský avatar
David Rýva
Člen AMS
Příspěvky: 624
Registrován: 30 kvě 2007 15:40
Bydliště: Kolín-Zálabí/ Praha-Dejvice
Kontaktovat uživatele:

Hmm co k tomu dodat, tohle téma mně vede dost k zamyšlení se.

Sice bouřky sleduju už uplně od malička, což je už přes 20 let a tak nějak víc se jim věnuju kolem 10 let. Stejně je pořád co se učit, počasí porát dokáže překvapit. Třeba minule se stalo to či ono a teď je tu podobnost tak radši zareaguju abych něco neopominul a ejhle, ono je za půl hodiny všecko jinak a vidím počasí se mnou zas pěkně zametlo. Ale i po stránce vědomostí myslím, že zdaleka nevím tolik co Tomáš a jak řekl on sám " sám sa považujem ale za začiatočníka!". Myslím, že u mně to platí dvojnásob.

Musím ale říct, alespoň za sebe, že práce na SkyWarnu mi dala hodně zkušeností. Tím, že člověk se snaží dělat předpovědi bouřek a hledat to či ono, co mi napoví jak se situace bude vyvíjet. Ešli mám čekat isolovanější bouřky nebo spíš komplex, či postupně obojí a podle toho a dalších podmínek v atmosféře se snažit dopídit čím a kde ta či ona situace bude hlavně nebezpečná. To dává člověku hodně, taková praxe. A není to jen nějaký koumání si nad něčím doma sám pro sebe. Za tu dobu co tohle děláme si už spousta pozorovatelů v Česku ale aj na Slovensku zvykla sledovat naše předpovědi, stejně tak vím, že máme nemálo přístupů od ČHMÚ. To dává člověku navíc další, někdy ne uplně příjemnou, ale pro náš další růst v oboru nezbytně nutnou stránku věci a tou je jistá zodpovědnost za výsledky, tedy za to to "co pustíme ven". Protože, pokud něco nevychytáme tak je tu kritika z venčí, která nás o to víc nutí zjistit kde byla chyba, byla situace natolik nepředvidatelná nebo to byla naše chyba kdy jsme něco přehlédli.
Ale v meteorologii je tomu tak, že žádná předpověď není nikdy asbsolutně 100%, některý situace jsou tak složitý, že odhadnout i co bude jen za hodinu je mimořádně náročný. To je ale to co na druhou stranu počasí činí tak zajímavým, vždy dokáže něčím překvapit a to i ty nejzkušenější lidi, do kterých já mám teda hooodně daleko ;)

Každopádně tím nechci ale odradit lidi, kteří jsou na úplném začátku s meterologií jako svým koničkem či snad vysněným budoucím povoláním. Je to velice dlouhá cesta a celoživotní učení se a poznávání, ale přeci, v životě je to tak se vším. Celý život se učíme být lepšími lidmi, schopnějšími ve svém oboru nebo v osobním životě, přicházejí vzestupy a pády a nejinak je tomu i tady. Kdo z nás, kterým je přes 18 let a papírově jsme dospělí, může říct, že jsme skutečně dospělí, tzn. vyrovnaní, zodpovědní a 100% spolehliví lidé. Lidé, jež mají opravdu jasno v pořadí různých hodnot v jejich životě, jež se nenechají naštvat někdy i maličkostmi, nenechají se zvyklat touhou po odplatě a pomstě? Já upřímně musím přiznat, že i tady nemálokdy pokulhávám. :oops:

I tohle je něco co se mi na meteorologii líbí, ta podobnost s životem, počasí člověk poznává po celý život, někdy počasí je příjemné, jindy by před ním člověk radši utekl. Ale chtě nechtě, počasí nás provází celým naším životem a někdy i takové zdánlivě drobnosti jako přeháňka, dokáží spustit sled událostí, který nám definitvně změní zbytek života. Tak přeji všem ať jsou to změny jen k lepšímu a hodně úspěchu těm, jež se počasí rozhodli věnovat. ;)
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz maltepe escort istanbul escort maslak escort ataköy escort beşiktaş escort bakırköy escort beylikdüzü escort
pocasicko
Příspěvky: 9
Registrován: 06 dub 2009 10:05

:clap: já tleskám Davidovi. Popsal to velice pěkně a s nadhledem. Pod to se klidně podepíšu, není skoro co dodat. Jen přidám takovou poznámku. Hodnocení předpovědí meteorologů skutečně ukázaly, že dlouhodobá zkušenost je jedna z vlastností, která významně ovlivňuje výslednou předpověď meteorologa. Skutečně z hodnocení předpovědí vyplývá, že čím delší (desítky let) zkušenost, tím lepší jsou předpovědi od daného meteorologa. ;)

A přece jen ještě jedna myšlenka, na kterou mě přivedl David. Počasí skutečně ukazuje a také v tom je jeho krása, jak není pouze černé nebo pouze bílé. Stejně jako v životě není vše jen černé nebo bílé, ale často je to něco mezi tím. Přesto, že se nás média (viz třeba Nova, ale i další) snaží o černobílosti světa často přesvědčit. ;)
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Hoj, protože sem si asi omylem smazal příspěvek poměrně obsáhlejší pro vás na foru, když sem musel rychle vypnout net a měl ho v úpravě, tak vám aspon řeknu, že všichni máte pravdu, ale nepodcenujte se! Všichni ze SKYWARNU jste experti v ČR oblasti bouřkové vědní disciplíny. Asi nikdo z dalších meteoamatéru toho o bouřkách neví víc. Nebo aspon já žádného takového neznám. Musím se taky držet trochu přizemi. Ikdyž sebevědomí je zdravé a SKYRWARN potřebuje nováčky, kterým bych se v budoucnu rád stal, protože čím víc lidí na tom bude dělat a vám pomáhat tím pro SKYWARN určitě líp, protože pro všechny meteoamaéry a stormachery odvádí skvělou práci! Co by sme si bez vá počnuli? Hodně ste pro rozvoj a poznání kolem konvekce udělali! Ale chce to zlepšit znalosti, já jsem určitě začátečník, ale meteoliteratury mám doma poměrně dost, tak jen se zabořit dostudie klasické i "bouřkové" meteorologie a budu zas o kus dál! Ale člověk se vlastně o počasí učí a poznává ho celý život, protože mu nabízí věci zajímavé, famozní na pohled, ale i životu nebezpečné dokud do něj třeba neuhodí blesk. :) Tak at se vám daří a rozvíjejte se, už nynější úprava webu o vaší snaze skvalitnit rozvoj předpovědí bouřek v ČR svědčí a hodně meteoamatérů i lajků to uvítá a české stormacherské scéně to jen prospěje... Všichni však víme své :)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
556036
Příspěvky: 87
Registrován: 25 lis 2007 10:53
Bydliště: Slovensko

Prácu Skywarnu si mimoriadne vážim, ich predpovede sú oveľa lepšie popísané ako predpovede štátnych inštitúcií sr a čr. Vysvetľujú a objasňujú súvislosti pri vzniku mimoriadnych poveternostných situácií a tak dávajú možnosť aj nám laikom aspoň trochu nahliadnuť do tajov meteorológie a aspoň trochu pochopiť, ako sa veci v súvislosti s počasím majú. Osobne sú mi ich predpovede bližšie ako suché tvrdo zovšeobecnené predpovede vydávané ústavmi. Taktiež vynikajúce sú aj výstrahy, oveľa lepšie ako tvrdo a sucho zovšeobecnené, niekedy aj pridriemané informácie štátnych ústavov. Týmto chcem povedať, nech tím skywarnu tvoria ľudia, ktorí danej problematike skutočne rozumejú. Hold vydávať predpovede nie je jednoduché, je to obrovská zodpovednosť. Aj mňa sa veľa ľudí, susedov aj spolupracovníkov - pracujem v poľnohospodárstve, pýta aké bude počasie v najbližšom čase, dosť na mňa dajú, ale sakra si rozmyslím čo im poviem, pretože to môže mať veľa následkov, prešvihnutých termínov prác, vplyv na kvalitu produktov atď... Verím v zodpovedný prístup Vášho tímu, pretože Vami publikované predpovede vychádzajú. Som rád, že čítanie týchto a súvisiacich stránok, porovnávanie jednotlivých predpovedí, mi veľmi pomáha získavať vlastný odhad nad vývojom danej situácie. Som rád, že nehrabete na svojom piesočku a spolupracujete s ľuďmi zo zahraničia - napr. estofex. Príroda je živý tvor a počasie je jej nedeliteľnou súčasťou a "pocasicko" pekne napísal, že nemôže byť čierno-biele. :hai:
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak tak vše podstatné bylo napsáno a nezbývá než pozitivní souhlas ;)
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

MajdaLa píše:
tom522 píše:
hasi píše:to skywarn :

Co mohlo zapříčinit rozpad squalline a totální rozklad první vlny bouřek nad moravou ? Vrstva CIN v téhle dynamice by to přece nikdy nemohla dokázat ? Derecho z loňského roku si vysočiny ani nevšimlo.
Hoj, já sice ještě nejsem členem SKYWARN, ale dá se říct, že s nimi nějakým způsobem spolupracuji a taky jsem se ptal Majy, proč ta lajna nevydržela dal nad Moravou a tak brzo a rychle chcipla už nad východem Čech a Vysočinou a nakonec pokračovala spíše v Polsku a Rakousích izolovaně jako shluky cel. A řikala, co jsem si myslel přibližně i ja, že ta lajna konvergence postupně chcipla a ty bouřky co šly na ty zoně konveregnce pak vycucali frontě veškerou energii, jinak by třeba byly i lepší bouřky nad Moravou z ty už skutečný fronty, co šla potom, pač modely sem davaly taky slušnou šanci i na superceli myslim. Hold v Polsu a Rakousku už to ty dostatečný podmínky pro rozvoj mělo, ale Morava zas ostrouhala. Tom Půčik říkal, že se vytvořila nad střednými Čechami vytvořila mezoměřítková tlaková níž na které pak vznikaly bouřky a postupovali jako MCS squall line až do vychodnich Čech a Vysočinu, kde prakticky zanikly. Určitě to ale nebyly ty prave frontalni, ikdyž kolem Kolína a tak nadělali pěknou paseku. No, bude se to muset ještě asi celé analizovat, jen doufejme, že příští situace přenese něco dobrého i do Moravy nakou tu včelku. I SKYWARN vydal jak už sem psal pohotově na Moravu 3. stupen, takže nepředpokladal, že to bude tak rychle dokytek. Bohužel se, ale tak stalo.... :?
EDIT: Taky jsem uvažoval nad tou vysokou CIN (Do cca 150) , ale ta nebyla podle mě zas tak vysoká aby se nedala prorazit a CAPE hodnotytu byly dost vysoky podle GFS a dalšich modelů...

Ahojky,

Pokud se zbytkem skywarnu spolupracuješ stejně jako se mnou - občasným psaním na icq - tak takhle spolupráce asi moc nevypadá. Také obdivuju tvoje sebevědomí. Já osobně mám před sebou ještě spoustu práce, abych se mohla považovat aspoň za začátečníka. :D Vážím si tvého zájmu a držím ti pěsti :)
Jinak Majdalo. Ty si vzhledem k svému věku v pokroku poznávání bouřek určitě expert a ne nějaký teprvwe předzačátečník jak píšeš! Co vím, víš už toho o bouřkách velmi mnoho i ohledně všeh co se meteorologie týká. Takových lidí potřebujeme co nejvíc a je jen dobře a vážím si toho, že se takové děvče jako ty a v tvém věku, kdy obyčejně holky spíš myslí na kluky a jak vypadají než na studium bouřek, zajímá intenzivně o konvekci a snaží se co nejvíc zdokonalit. Vím, že ses do svého koníčka vždy velmi zabraná a do studium bouřek i psaní předpovědí se s vervou pouštíš a to je jen dobře. Taky se chci od tebe vždy dozvědět co nejvíce, ikdyž často nemáš na icq čas :) . Určitě ses jedním z mojích vzorů ze SKYWARNU a taky si mě už některé věci naučila. Stejně jak David Rýva s kým si nejvíc většinou z vás na icq popovídám a i Tomáš Půčik a ten Tomáš Stanislavský jsou dobrými partnery. Velmi si vaší práce vážím a obdivuji jak čím dál víc mladí lidé mají zájem o práci v ESTOFEXU a intenzivně se zajímají o bouřky, které je fascinují. I mě už odmala fascinují bouřky, také jsem narozen v důsledku bouřky. Možná náké supercely :) . I já mám zájem se co nejvíce v této vědě angažovat a i s vámi spolupracovat. Díky vám se dozvím spoustu věcí z téhle problematiky i zajímavostí, které bych se jinak nedozvěděl. PRO MĚ to je určitý druh spolupráce, ikdyž vám nějak moc nepomáhám, ale třeba jednou budu. Mám vůli, snad i vlohy a jsem dostatečně drzí což mi někdo třeba vyčítá, ale je to potřeba. Drzostí i kritikou se dá něčeho dosáhnout. Třeba David rýva se v této diskuzi asi vážně zamyslel a nebál se vyjádřit co cítí, čehož si cením a má můj respekt. Tuto diskuzy sem taky vyvolal já a částešně i větší diskuzy o CHMU, hlavně jejich výstrahách za co sem dostal i ban. Za mou tvrdou kritiku, ale kritiku, která snad vyplodí ovoce, ikdyž se za ni někdy i omlouvám a je mi líto, co sem psal. Však nikdo nejsme bez chyby! Dovolí si některým lidem v CHMU se zamyslet proč jejich systém je takový, že si na něj lidé stěžují a nějak to napravit. Ikdyž pracovníky jak sem zjistil na vlastní kůži v Brně tam maj výborné a phodové a všechny své problémy taky nemůžou ovlivnit (stát nepřispívá na nová zařízení atd...)! Neříkám, že mé počínání bylo vždy správné, 2krat sem dostal ten ban zaslouženě. Ale ruku na srdce, nakonec vždy to k něčemu bylo. A tak já hodlám pokračovat dál i v této zdravé kritice. Rozvíjet své usilí a myšlenky a nesprávné věci odsuzovat. Mám takovou povahu, ale nestydím se za ni a lidé by ji měli respektovat. Tak to někam dotáhnem, pílí, studiem, snahou a průbojností. Průbojností k lepším zítřkům. K zachránění více žívotům dostatečným varováním před bouřkama a rozvoje celé organizace SKYWARN i ASS A ESTOFEX. Lec celé meteorologické a amatersko meteorologické sítě v ČR. Která by neměla začít upadat a tím byl bych tím velmi zarmoucen. Chci aby náš stát byl známí svou snahou mezi meteorology z celého světa o rozvoj v poznávání dějů a působení počasá. Aby to našer generace někam dotáhla v tomto před robotickém věku, který at chceme nebo ne pomalu, ale jistě nastává a nastane. Zachvíli nebudou potřeba na předpovědi lidé, ale jen stroje.... Aby sme ještě něco dokázaly a já to mám za cíl a jsme na dobré cestě přátelé. To vám garantuji z celého srdce. Jen to chce ODVAHU , PÍLI A VYTRVALOST I ZDRAVOU DRZOST A SNAD DOSÁHNEME SVÝCH CÍLŮ. KVALITNÍ STORMACHERSKÉ A CELÉ METEOROLOGICKÉ SÍTĚ V ČR i okolí! MUSÍME BÝT AMBICIOZNÍ!!!! :P :P :P :P
Naposledy upravil(a) tom522 dne 26 črc 2009 21:09, celkem upraveno 4 x.
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

jEDNODUŠE JSEM NA VÁS PYŠNÝ PŘÁTELÉ A JE MI CTÍ, ŽE SE S TAK SKVĚLÝMA A CHYTRÝMA LIDMA SE MŮŽU SPOLEČNĚ ZAJÍMAT A ZKOUMAT, BAVIT SE A ROZEBÍRAT TENTO TAK ÚCHVATNÝ, GRANDICIOZNÍ A ZÁROVEN PŘÍMO NOBLSESNÍ SE VŠÍ GRÁCIÍ PŮSOBÍCÍ METEOROLOGICKÝ JEV ZVANÝ BOUŘKA A VŠE KOLEM NÍ! V TÉTO TĚŽKÉ A PSYCHICKY VELMI NÁROČNÉ DOBĚ, ŽE. MUSÍME DRŽET VŠICHNI PŘI SOBĚ, V JEDNOTĚ JE SÍLA, JEN TAK NĚCO MŮŽEME DOKÁZATI!!! :D
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Neda me a to a musim si proste rypnout. Pred casem jsi me Tome a jinym dalsim psal, ze nas vsechny objedes a seznamis se primo s nami. Jak vidim, tak z toho padlo, ostatne jsem i rad, protoze nevim ani co by jsi u me delal :lol: Kdyz uz tady pises o skywarn, myslim, ze dulezitejsi budou vyjezdy, kde toho poznas asi nejvice, protoze praxe dava nejvice a musim uznat, ze pri pripadnem vyjezdu se vice seznamis s lidmi.

A rypnout si proste musim, ale nebud az tak vlezly :roll:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Vzniká tu pomalu román o sebedůvěře :lol: a tak bych to asi uzavřel tuto diskuzi několika citáty.

Zdravou sebedůvěru si představuji takto
Velké věci dělají lidé s velkými sny, kteří jdou a své sny uskuteční
nezdravou zase takto :
Mýtus vlastní dokonalosti a přebujelý syndrom „mistrů světa“ je odrazem hlubokého pocitu méněcennosti.
a ještě jak psal Pavel Večeřa o praxi znám jeden citát
Špetka praxe vydá za tunu teorie

Každý si to musí přebrat sám podle svého vědomí a svědomí na co se cítí a zda nepřehání nikoho nejmenuji jen jsem napsal pár citátů tak aby se to někoho nedotklo ;) .Mějte se
P.S. mám rád lidi kteří něco dokázali pílí ale hlavně skromností a takové lidi velice obdivuji- né ty kteří něco "dokázali" ale pak se všude tím ohánějí takové lidi tedy nemusím
Naposledy upravil(a) Tom dne 27 črc 2009 10:36, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Neda me a to a musim si proste rypnout. Pred casem jsi me Tome a jinym dalsim psal, ze nas vsechny objedes a seznamis se primo s nami. Jak vidim, tak z toho padlo, ostatne jsem i rad, protoze nevim ani co by jsi u me delal :lol: Kdyz uz tady pises o skywarn, myslim, ze dulezitejsi budou vyjezdy, kde toho poznas asi nejvice, protoze praxe dava nejvice a musim uznat, ze pri pripadnem vyjezdu se vice seznamis s lidmi.

A rypnout si proste musim, ale nebud az tak vlezly :roll:
No sešlo a klidně si rypnout trochu můžeš. Nejel sem nakonec, protože by to bylo příliš náročné organizačně, finančně, fyzicky a snad i psychicky.... a nevešlo by se mi to do časového rozpočtu prázdnin a ani nevím jestli by mi to rodiče ještě povolili. Byl to moc ambiciozní plán, jen sem si tak najednou namyslel, ale taky moc nedoufal, že se uskuteční. Určitě někdy to, ale třeba s někým uzkutečním, ikdyž asi bude lépe poznávat všechny meteoamaétry postupně a ne hned všechny objíždět hekticky na ráz a taky zrovna, když budu chtít každý nebude mít čas. Muselo by se to složitě plánovat. Taky pravda, co bych u tebe dělal, ale něco bysme třeba vymysleli :lol: . JInak se měj a třeba někdy taky s tebou můžu uskutečnit výjezd, když budu poblíž tebe nebo ty mě.....Měj se :P
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Pri prečítaní včerajších príspevkov od Tom-a som myslel, že ma rozhodí :@. Dneska ale poviem len No comment.

Ospravedlňujem sa za to, akým štýlom tu bol prezentovaný skywarn. Nemyslíme si, že sme najlepší a nechceme tak vyzerať - ale ďakujeme ľuďom za záujem o našu prácu. V tomto fóre a aj v ČHMÚ sa nájde množstvo ľudí, čo tiež má rado búrky, skúma ich a rozoberá. "Búrkológia" v ČR je v plienkach a preto si myslím, že všetci začíname.

Vladimír má pravdu, prax je neuveriteľne dôležitá a tak na výjazdoch ako na predpovediach alebo aj pri pouhom pozorovaní búrok sa človek veľa naučí. Aj keď, teoretický základ určite je potrebný na bližšie pochopenie problematiky.
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:Pri prečítaní včerajších príspevkov od Tom-a som myslel, že ma rozhodí :@. Dneska ale poviem len No comment.

Ospravedlňujem sa za to, akým štýlom tu bol prezentovaný skywarn. Nemyslíme si, že sme najlepší a nechceme tak vyzerať - ale ďakujeme ľuďom za záujem o našu prácu. V tomto fóre a aj v ČHMÚ sa nájde množstvo ľudí, čo tiež má rado búrky, skúma ich a rozoberá. "Búrkológia" v ČR je v plienkach a preto si myslím, že všetci začíname.

Vladimír má pravdu, prax je neuveriteľne dôležitá a tak na výjazdoch ako na predpovediach alebo aj pri pouhom pozorovaní búrok sa človek veľa naučí. Aj keď, teoretický základ určite je potrebný na bližšie pochopenie problematiky.
Ahoj, co by tě mělo zas rozhazovat. Záleží na každém jak to pochopí, ale přísahám ti, že vše myslím jen v dobrém a určitě sem nechtěl nikoho rozohnit. Myslím, že to co jsem napsal není špatné a klidně to můžeš okomentovat, ikdyž obsahle poměrně ano, ale snad i pravdivé. Říkám je na každém co si z toho vezme, ale nechci nic zlo, jen dobro ;)
EDIT: bouřkologie je možná v ČR v plenkách, ale v porovnání s ostatními evropskými státy určitě není nijak zakrnělá, ba naopak si myslím. Pravda, je že sem se včera taky nechal trochu unést, pod nátlakem předchozích příspěvků, ale chtel sem vás jen povzbudit, zdravě povzbudit a určitě sem nikoho neurazil ;)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Odpovědět

Zpět na „SKYWARN.cz“