Změnit velikost textu   Verze pro tisk

Bouřky 9.6.2018

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2018.

Bouřky 9.6.2018

Příspěvekod Amerika » 09 čer 2018, 21:59:59

Dnešek byl ve Slaném bezesporu zatím nejlepší den sezóny!
První dějství příšlo už v noci, coby jakýsi pozdní nájezd včerejších slibovaných bouřek. Sice tady nespadla ani kapka, ale na focení dobrý. byly to první letošní noční bouřky - viz foto. Akorát jsem to trochu zaspal, protože jsem nečekal, že předpovědi Aladina, které poslední dobou připomínaly tahání čísel ve sportce, konečně měly nějaký reálný základ. Výsledkem bylo několik pěkných cébáků nasvícených blesky.
To hlavní přišlo ale až odpoledne. Šel jsem si nejprve zaplavat na rybník, přičemž jsem pozoroval, jak se kolem rozjíždí dvě bouřky. Pak se to najednou prudce začalo rozvílet a tak jsem rychle ujel. Zasálha nás bouře stupně 1 přímo středem a asi 3 radarové snímky po sobě (3x5min) to zde neukazovalo nic než bílý nebo hnědý pixel! Stejnou dobu padaly i kroupy (do 0,8mm). Srážky dle ČHMÚ v bouřce 30, celkem 40mm.
Více bude v článku.
Přílohy
N03_1830.png
N03_1764 (1).png
N03_2106.png
Amerika

Re: Bouřky 9.6.2018

Příspěvekod Rosnič » 10 čer 2018, 08:51:00

Včera jsem si teda nadělal na hlavu. Noční bouřky jsem sladce prochrápal, odpoledne jsem sice věděl, že se něco chystá, jenže zkouška je zkouška a o příchodu bouřky jsem se dozvěděl, až když nám ve zkušebně v Rynholci do hraní začaly blikat žárovky. Pak už jsem jenom občas vyběhl na verandu se podívat na to nadělení s 5mm kroupama a slejvákem, jakej tady dlouho nebyl. Rozpadající se systém pak k večeru vypustil ještě pár blízkých a pěkných CG a dlouho do noci z něj pršelo.

V pátek to bylo o dost lepší, s kámošem jsme pořádali "tour de beer", foťák jsem měl s sebou, tak jsem úplně v pohodě mohl "sklízet" odpolední cébáky. Bouřka nás přímo nepřešla, ale v sobotu to stačilo.
Přílohy
IMG_0151.JPG
IMG_0161.JPG
IMG_0198.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Rosnič

Zpět na Pozorování v roce 2018