Bouřky 30.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jen tak pro pořádek, na jihu se cosi děje, ale bez blesků... Bratislava si nejspíš užívá....
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Hmm,na jihu pěkně leje, jinak zatím žádná aktivita. Zdá se, že se to od západu protrhává.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm já sem v klidu, tohle se nás zas netýká :roll: jooo ale odrazy tam mají slušné .. no budu dělat, že nezávidim 8-) :lol:
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Vypadá to, že to ČB míjí, tak zase nic. Snad se to na Moravě trochu zlepší.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
traplican

honza.cb píše:Vypadá to, že to ČB míjí, tak zase nic. Snad se to na Moravě trochu zlepší.
Na Moravě je to ještě slabší. Ani neprší. Možná odpoledne. Podle modelů z GFS mi to přijde, že v Rakousku má být supercela, před přechodem na Moravu se z ní má stát zahradnický deštíček či mrholení a po překročení polských hranic opět supercela.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

traplican píše:Na Moravě je to ještě slabší. Ani neprší. Možná odpoledne. Podle modelů z GFS mi to přijde, že v Rakousku má být supercela, před přechodem na Moravu se z ní má stát zahradnický deštíček či mrholení a po překročení polských hranic opět supercela.
a z čeho ten usudek?
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Hehe-to je srandy kopec.
Hydrák označil 90%uzemí jako místa,kde je možnost výskytu intenzivních bouřek.
No nevím, nevím...Jak by se to mohlo dostat až do podkrkonoší. 8-)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Pro mě je dnešek překvapením - o víkendu jsem ale čas na net neměl téměř žádný :( ...
Zatím se opět (pro mě překvapivě) vše podstatné odehrává na Slovensku, tady na stř. Moravě vytrvale "leží" vrstevnatá oblačnost s nevýraznou kupovitou oblačností. Uvidíme, jestli se sluníčku něco podaří. Doufám, že ano ;) .
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Hele, ČHMÚ polevil s územím a prodloužil platnost do 22 hodin. Dobrá, pochvala za reakci na situaci ;) , teď je důležité aby včas reagovaly i média a nevysílali večer ve zprávách varování pro celé území... :?

Doplněno: i text výstrahy mi připadá rozumnější, žeby šli do sebe???
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Pro mě je dnešek překvapením - o víkendu jsem ale čas na net neměl téměř žádný :( ...
Zatím se opět (pro mě překvapivě) vše podstatné odehrává na Slovensku, tady na stř. Moravě vytrvale "leží" vrstevnatá oblačnost s nevýraznou kupovitou oblačností. Uvidíme, jestli se sluníčku něco podaří. Doufám, že ano ;) .
no vypadá to zatim u vás pustě, ale kdo ví ještě neni ani poledne a do večera se toho dá stihnout ;)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Teď jsem byl venku a je tu totální "dusné hnusno"... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:Hele, ČHMÚ polevil s územím a prodloužil platnost do 22 hodin. Dobrá, pochvala za reakci na situaci ;) , teď je důležité aby včas reagovaly i média a nevysílali večer ve zprávách varování pro celé území... :?

Doplněno: i text výstrahy mi připadá rozumnější, žeby šli do sebe???
rozumné to je ... no možná tu četli kritiku ;) :lol: + to co jim posílal gerykm :lol: :lol: .. jinak s teou textovou výstrahou .. ta by měla být souběžně s mapkou ne? mám pocit že to tak šlo kdysi překliknout ... teď jsem to moc nestudoval. Ale jen diskuse a případně připomínky s tim něco budou dělat ... jen nadávat umí každý :D
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Teď jsem byl venku a je tu totální "dusné hnusno"... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
...a protože ČHMÚ dát žlutou nemůže, dává oranžovou, tak je vlastně vše v nejlepším pořádku :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
To bylo myšleno na SkyWarn, ale jejich znalosti a moje jsou nesrovnatelné... :cry:

Aktuálně v okolí Beskyd už to pořádně "roste".
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
gerykm píše:... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
To bylo myšleno na SkyWarn, ale jejich znalosti a moje jsou nesrovnatelné... :cry:

Aktuálně v okolí Beskyd už to pořádně "roste".
nj žlutá by seděla, teď je otázkou jestli tam už není něco extrémnějšího, pak se samo barví podle nejvyššího stupně :P jinak tu Cu med nejčastěji - oblačno a celkem dusno
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Teď jsem byl venku a je tu totální "dusné hnusno"...
Když se dívám na SYNOP ze stř. Moravy, tak tady je i přes zataženou oblohu +25°C a 70% vlhkost :!:.
Prádelna...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
gerykm píše:... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
To bylo myšleno na SkyWarn, ale jejich znalosti a moje jsou nesrovnatelné... :cry:

Aktuálně v okolí Beskyd už to pořádně "roste".

A gerykm ma pravdu :-), Morava a Vysocina dostava zlty stupen mimo V.Moravy a jej horskych oblasti. ;) Postupujuci MCS z rana zjavne zanechal prilis mnoho oblakov a rozvoj burok napriek predpovediam modelov zostava hodne zanedbatelny.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Západně od ČB vznikají zatím malá srážková jadérka. Z viditelných incusů by to mohly rodící se bouřkové buňky. Jestli ovšem při cestě dál do vnitrozemí nechcípnou :roll:
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:
gerykm píše:
gerykm píše:... Ale stejně bych dal na dnešek pro Moravu a Slezsko jen žlutý stupeň...
To bylo myšleno na SkyWarn, ale jejich znalosti a moje jsou nesrovnatelné... :cry:

Aktuálně v okolí Beskyd už to pořádně "roste".

A gerykm ma pravdu :-), Morava a Vysocina dostava zlty stupen mimo V.Moravy a jej horskych oblasti. ;) Postupujuci MCS z rana zjavne zanechal prilis mnoho oblakov a rozvoj burok napriek predpovediam modelov zostava hodne zanedbatelny.
No nevím ještě jak to bude - vrstevnatá oblačnost pomalu z Moravy mizí a tvoří se jakási lajna na Vysočině a na jihu Čech - uvidíme ještě...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

České Budějovice právě přechází jedna z bouřek, o kterých jsem se zmiňoval. Takže celkem silné nárazy větru, silné sážky, blesková aktivita nízká,ale začíná zesilovat. Jinak už měla celkem hezky viditelnou húlavu. Vypadá to, že bude pokračovat směrem na Moravu, kde třeba ještě nabere síly z vlhkého a teplého vzduchu (jak psal gerykm : dusno - hnusno) :D
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no třeba se nad vysočinou utvoří něco významějšího ... záleží i jak se to před tim rozpadne .. já mám klid venku zas vedro polojasno tak 3/8-4/8
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Na meteopressu je napsáno toto: "Bouřky na severovýchodě nadále zesilují, naštestí pro nás ale opuštějí naše území a aktivní budou již zejména na Slovensku. ........." To "naštěstí pro nás ale opouštějí naše území" mě tak rozesmálo :lol:

Jinak u nás ráno nevzhledná šeď, pak se to protrhalo a teď pozoruju jak se oteplilo a rychle narůstá vertikální oblačnost - z okna vidím asi Cu congestus, který hezky roste, dusno u nás neni, příjemně fouká.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Teď se na radaru zdá, jako by pršelo na česko-polské hranici u Bohumína, ale dívám se z okna a žádné pruhy srážek nevidím. Zato ve čtvrtek tady půl hodiny liják v bouřce (chvílemi přívalák), a na slovenském radaru zelená barva. :lol: :? Každopádně ty mraky nad Bohumínem vyskočily rychle! Něco se bude dít. Bohužel je tu stále Cs...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Bouřkám nad Vysočinou a okolím se moc nechce "rozvíjet se" a tak jsou jen sporadické a zatím slabé. Ale neustále se obnovuje buňka u Velkých Karlovic na vsetínsku - tam mají asi vody dost a dost (a poteče to k nám do Přerova po Bečvě).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Bouřkám nad Vysočinou a okolím se moc nechce "rozvíjet se" a tak jsou jen sporadické a zatím slabé. Ale neustále se obnovuje buňka u Velkých Karlovic na vsetínsku - tam mají asi vody dost a dost (a poteče to k nám do Přerova po Bečvě).
Ale je tu změna - protrhává se oblačnost a rostou (zatím) congesty.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“