Bouřky 22.7.2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Zatímco celá Evropa jen hořela, tato část Čech po celé 2 dny s ocelovou jistotou nedala vzniknout ničemu a co přicházelo se už z dálky v Německu soustavně rozpadalo - a tak po celé 2 dny... :? Možná nějaká inverzní vrstva, ale proč se to tak často dělá zrovna nad náma a proč se to při pohybu atmosféry neodsune, Nechápu...

Naštěstí na úplný závěr se atraktivita počasí zlepšila - i díky tomu, že nebyl bordel z kovadlin, které se před náma z dálky i s bouřkama vypařovaly. V první řadě nádherná bouřka v Německu. A pak - poprvé v životě jsem na vlastní oči viděl sprity. Od bouřek z Polska. Na 95% to mucely být ony. Jen je mi divné, že byly docela vysoko - nejméně 10-ti násobek výšky kovadliny. Blikla najdřív kovadlina a pak v zlomku vteřiny něco nad tím ve tvaru jakoby pár padáčků chmíří od bodláků. Bouřka už byla tou dobou ale docela slabá.
Zde je fotka jiné bouřky - hlavního výsledku dne.
Přílohy
N02_4896.png
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

To aby člověk ponocoval, i když se zrovna na pohled nic neděje. Dobrý! 8)
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, po dlouhé době plných fiasek a nechuti k bouřkám jsem to v sobotu zase opatrně zkusil a nebylo to nakonec špatné. I když byl cébák až někde u Chemnitzu tak šel celkem dobře pozorovat, ale jako vždy, plusák nevylít :-)
Přílohy
Cb od Loun
Cb od Loun
Cb od N. Strašecí
Cb od N. Strašecí
Cb od N. Strašecí
Cb od N. Strašecí
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Jihozápadně ode mě se vytvořila pěkná sql, ale díky dešti před ní nešlo nic fotit. Tak jsem zkusi fotit blesky na zadní straně bouřky a naštěstí se podařilo.
Přílohy
blesk 3.jpg
blesk 2.jpg
blesk.jpg
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“