PŘEHÁŇKY-10.12.2011-SHELF CLOUD

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Včera v odpoledních hodinách jsem pozoroval severovýchodním směrem od Říčan postupující přehánku, která na radaru nevypadala nijak zajímavě, tak jako 99% všech jiných, obyčejných sněhových, popř. dešťových přeháněk, tahle ovšem byla jiná zejména svojí fotogeničností. Bylo možné i na celkem velkou vzdálenost pozorovat opravdu majestátní shelf cloud, který se v zimním období neobjevuje příliž často. Jelikož postupovala přehánka mimo oblast mého pozorování, nemohu popsat, jaké byly její projevy, podle bílých srážkových pruhů na zadní straně by šlo soudit, že by mohlo jít o krupky, nebo sněžení, které, pokud bylo, tak rozhodně tam kde přehánka postupovala, rozhodně moc velkou sněhovou pokrývku neudělalo, vzhledem k teplotám. Tento shelf, bude dozajista patřit k těm hezčím, co jsem v tomto roce pozoroval.
Je tu ještě někdo další kdo také tuto přehánku pozoroval?
Přílohy
Záběr na shelf cloud
Záběr na shelf cloud
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Parádní, už aby zase bylo léto..tady severněji je už pár dní sníh, ale břečkovatí
daffka
Příspěvky: 42
Registrován: 25 čer 2009 14:37
Bydliště: Milovice NB

Tahle prehanka sla primo pres nas.Byl jsem tou dobou na kopecku na poli a sbiral kameni,takze vyhled jsem mel paradni. Z dalky to vypadalo velice efektne. Kdyz to prichazelo,byl videt naznak shelfcloudu,ale slunce svitilo z boku,takze to nebylo moc zretelny. Padaly z toho 30 minut maly krupky o velikosti 2-4mm. Na zemi to nejdriv hned talo,ale pak se to zacalo drzet a misty bylo docela bilo. Mohly bejt pekny fotky,ale nevzal jsem si fotak :(
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“