Aplikace Meteoradar CZ pro iPhone/iPod/iPad

Odkazy na nové zajímavé stránky nebo události na internetu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Obrázek Meteoradar CZ

Obrázek

Zařízení: iPhone, iPod Touch a iPad
Kde: AppStore - http://itunes.apple.com/app/meteoradar- ... 09420?mt=8
Cena: ZDARMA
Autoři: Kryštof Celba, Lukáš Ronge, Jan Šlesinger
Veškeré informace naleznete na připraveném webu aplikace: http://radar.bourky.cz/iphone.

Společně s několika kamarády jsme připravili pro majitele iPhonu, iPodu, iPadu aplikaci pro zobrazování radarových snímků ze sítě CZRAD. Jedná se o nativní aplikaci (ne webovou stránku) která je funkčně téměř zcela totožná s webem http://radar.bourky.cz/.

Aplikace obsahuje velké množství nastavení, jako je změna jasu a kontrastu mapy a radarových snímků, přesná lokalizace pomocí GPS pro určení Vaší přesné polohy, nastavení počtu stahovaných snímků a mnohé další funkce. Naše aplikace navíc plně podporuje iPad i HD rozlišení pro iPhone 4 a neustále pracujeme na jejím vylepšení.

Verze 1.0 - úvodní verze (čeká na schválení)

- Podpora iPhone, iPhone 4, iPod, iPad
- Libovolný posun a zoomování mapy
- Nastavení průhlednosti radaru
- Nastavení jasu Google mapy
- Animace radarových snímků
- Zvolení počtu snímků ke stažení
- Podpora GPS lokalizace a multitaskingu

Připravujeme...

- Podpora kompasu - natáčení mapy dle pohledu
- Optimalizace nahrávání snímků
- Zobrazení dat z profesionálních meteorologických stanic
- Zobrazení kvalitních webových kamer po ČR

Obrázek
Obrázek

Snad bude aplikace při konvekci užitečná, lidé ji ocení a bude se líbit :-)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak už nám nezbývá než si pořídit jeden z produktů od nakousnutého jablíčka :) .
Matej55
Příspěvky: 9
Registrován: 15 říj 2010 20:12

Škoda len, že všetci teraz robia všetko len pre Apple zariadenia, čo sú podľa mňa len imidžovka. Kto chce multimediálne zariadenia siahne po iné OS.
Dočkáme sa aj aplikácie pre najpoužívanejší OS v súčastnosti na svete: Symbian ? alebo hneď po ňom Android a Windows Phone?
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Matej55 píše:Škoda len, že všetci teraz robia všetko len pre Apple zariadenia, čo sú podľa mňa len imidžovka. Kto chce multimediálne zariadenia siahne po iné OS.
Dočkáme sa aj aplikácie pre najpoužívanejší OS v súčastnosti na svete: Symbian ? alebo hneď po ňom Android a Windows Phone?
To je jednoduche, Apple a pripadne Android poskytuje velmi kvalitni SDK pro programatory, kdezto u ostatnich se to moc neda rict. Podle me je Symbian uz skoro mrtva platforma, neb Nokii ujel vlak a dohanet se to bude velmi pomalu no a mnoho lidi pro tuhle platformu uz nevyviji. Windows Phone, nikdo z nas ten nema (kdo by taky chtel Windows v telefonu :-) ) takze rovnez vyvoj bude slozity.

Takze kdyz to shrnu...
Apple - Ano, aplikace bude existovat
Android - Ano, aplikace jiz existuje - http://www.barbos.cz/android/meteor-met ... icky-radar
Symbian - Zacatek vyvoje... Uvidime, jak se to bude vyvijet...
Java Mobile - k dispozici jednoducha interni aplikace
Windows Mobile - Nevim o nikom, komu by se chtelo primo pro tuto platformu neco napsat... A myslim ze uz neco zakladniho pro prohlizeni radaru existuje...
Matej55
Příspěvky: 9
Registrován: 15 říj 2010 20:12

Symbian - Zacatek vyvoje... Uvidime, jak se to bude vyvijet...
Tak toto sa mi páči.
Že by bol Symbian mŕtvy ? :lol: To pochybujem. Ono je síce pravda, že Nokia mení stratégiu. Symbiany v súčastnosti dáva do telefónov strednej a najvyššej kvality. V súčastnosti to nie je mŕtve. Vlajková loď N8 tiež ide na Symbiane. Mám ju a neviem, v čom je mŕtva. Určite toho zvláda viac ako iPhone. To je však debata o inom. Symbian ale Nokia už neplánuje dávať do telefónov vyššej, ale skôr nižšej a strednej triedy. Výhodou Symbianu je, že keď sa aplikácia raz napíše, tak je kompatibilná aj niekoľko rokov s ďalšími generáciami Symbianu. Keďže Nokia mení stratégiu, tak skôr bude Symbian ešte využívanejší. Nie každý si kupuje drahý telefón, ktorý má Symbian. Najdrahšie telefóny už budú mať systém Meego, ktorý zasa zlé SDK nemá: http://meego.com/downloads/releases/1.1/meego-v1.1-sdk
Myslím, že tento svetový podiel OS hovorí za všetko:
Obrázek
Takže sa teším.....
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Matej55 píše:
Symbian - Zacatek vyvoje... Uvidime, jak se to bude vyvijet...
Tak toto sa mi páči.
Že by bol Symbian mŕtvy ? :lol: To pochybujem. Ono je síce pravda, že Nokia mení stratégiu. Symbiany v súčastnosti dáva do telefónov strednej a najvyššej kvality. V súčastnosti to nie je mŕtve. Vlajková loď N8 tiež ide na Symbiane. Mám ju a neviem, v čom je mŕtva. Určite toho zvláda viac ako iPhone. To je však debata o inom. Symbian ale Nokia už neplánuje dávať do telefónov vyššej, ale skôr nižšej a strednej triedy. Výhodou Symbianu je, že keď sa aplikácia raz napíše, tak je kompatibilná aj niekoľko rokov s ďalšími generáciami Symbianu. Keďže Nokia mení stratégiu, tak skôr bude Symbian ešte využívanejší. Nie každý si kupuje drahý telefón, ktorý má Symbian. Najdrahšie telefóny už budú mať systém Meego, ktorý zasa zlé SDK nemá: http://meego.com/downloads/releases/1.1/meego-v1.1-sdk
Myslím, že tento svetový podiel OS hovorí za všetko:
Takže sa teším.....
Mozna uplne mrtvej neni, to nerikam, ale myslim si, ze na to jak dlouho uz Nokia Symbiany do mobilu dava, tak se s tim dalo udelat vic... Mel jsem tu cest prijit do styku se Symbianem na N73 a N95 a na obou mobilech mi to prislo docela dost pomale... Nevim, mozna subjektivni pocit... ale prislo mi to tak... :-)

Nicmene se pokusime aplikaci pro Symbian udelat, ale pro Win mobile asi ne... Javovou verzi i Symbianovskou ma na starosti Tom Kozel, tak uvidime co se mu podari, ale rad by udelal na Symbian obdobu radar.bourky.cz/Meteoradar CZ tj google mapy s vrstvou radaru + nejake veci okolo... Ale kdy to bude hotovy, to fakt nedokazu rict... :-)
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Mě to celkem mrzí že to je jen pro Iphone. Já mám Windows phone, takže smůla no....Ale chápu že by to bylo obtížné dělat do jiných mobilních systému, právě díky těm programům v kterých se to tvoří. Byl bych dokonce schopen zaplatit, ale moc lidí ten windows phone nemá, takže vás plně chápu. ;) Ale ještě mě napadla jedna možnost, zkusím se podívat po nějakém emulátoru který by to dokázal spustit :)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Aplikace byla nečekaně po třech dnech Applem schválena a je již k dispozici na App Store :-)

http://itunes.apple.com/app/meteoradar- ... 09420?mt=8
Uživatelský avatar
TiborCsörgei
Člen AMS
Příspěvky: 7
Registrován: 01 čer 2007 20:57
Bydliště: Blahová, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Ahoj...
Je to pekna aplikacia a hlavne uzitocna. Uz to mohlo prist aj skor, no je to pekny vianocny darcek. Ja osobne iPhone pouzivam na komunikaciu a nie kvoli "imidžu". Ked som v terene, poterebujem vediet co sa deje na oblohe, dat vediet inym pozorovatelom kde sa nachadzam a komunikovat s ludmi.
nooon
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2011 10:41
Bydliště: Poland

Hello, is possible to make this software on Symbian (java) ?
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

nooon píše:Hello, is possible to make this software on Symbian (java) ?
Sorry, we are not planning to develop Java version of this application - for example because of Google does not provide Maps API for Java. In internal purposes we have very small Java app for downloading and displaying radar data as simple image, but it is not public, maybe later...
Bigjoey
Příspěvky: 1
Registrován: 16 čer 2011 06:44

Je nějaká aktuální informace zda bude aplikace i pro symbian?
Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 1
Registrován: 22 črc 2011 09:14
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Zdar, pracuju na aplikaci pro platformu Samsung Bada, tedy pro telefony Samsung Wave (S8500) a Samsung Wave II (S8530). Potřeboval bych dořešit nějaké drobnosti - může mě někdo z autorů iFouňácké verze kontaktovat přes SZ ?

Obrázek

http://www.valachnet.cz/lvanek/software/bada/radar

Díky,
L.V.
Odpovědět

Zpět na „Novinky na internetu“