Bouřky 29.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Dnes to vypadá velice zajímavě. Právě jsem zaznamenal první dva hromy z právě vzniklé bouřky jen pár kilometrů východně ode mně. Jdu se na ni podívat zblíska 8)
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak to asi bude stat za to!
To abych si chystal stativ a fotak. :rofl: :rofl: :rofl:
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Minulych 18,5°C rosneho bodu a bylo opravdu dusno. Ted se venku dycha mnohem hure :? Mam tu nyni 19,5°C rosneho bodu a to je prave poledne.

EDIT: Nyni kolem 12:15h mam rosny bod 20°C!!
Naposledy upravil(a) vecerapl dne 29 čer 2009 11:21, celkem upraveno 1 x.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Já již mám první dnešní dnešní, včerejší bouřku za sebou :). Před půlnoci se od východu přibližovalo bouřka a těsně okolo půlnoci, přišlo vyvrcholení. Blesk a v témže okamžiku rána jako by mne u hlavy bouchnul granát. Jednoznačně nejbližší úder tohoto roku. Rovněž mnoho úderu mezi 1 - 2 km, většinou CG. Srážky na této bouřce 12,5 mm.
Nyní převládá "cenzored" deka ze stratu a nechce se rozpustit.
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 29 čer 2009 11:21, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Ojoj toto zase narůstá na radaru pod těma Hanušovicema to nějak stojí nojo nemá to kam jít znám to tam kopce dělaj své při cestě na západ dnes to bude zase zajímavý asi no o tom dusnu ani nemluvím při 24C 75% vlhkost a skoro 19C rosný bod mluví za vše sekal jsem trávu ale leje ze mě už jak z vrchu :D
Naposledy upravil(a) Tom dne 29 čer 2009 11:27, celkem upraveno 2 x.
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak se mi nezdá detektor, který za polsedních několik desítek minut nevyplodil ani jeden nový blesk, což je divné, protože dle radarů a družic by tam buňky být měly.
Naposledy upravil(a) Danti dne 29 čer 2009 11:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, u nás nesnesitelné dusno. Je tady slabý opar, teplota vzduchu 26°C. Na obloze vetšinou cu con, polojasno. Uvidím co příjde,ale doufám konečně, že něco příjde. :twisted:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Danti píše:Tak se mi nezdá detektor, který za polsedních několik desítek nevyplodil ani jeden nový blesk, což je divné, protože dle radarů a družic by tam buňky být měly.
Taky mi to připadá divné. Myslím, že asi detekce vypadla. No aspoň že jede radar ;)
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Sumperk, Zabreh, Moravska Trebova - zde jsou privalove srazky a nevypada to tam zatim moc dobre. Srazky zesiluji a vubec nejsou v pohybu :@
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

vecerapl píše:Sumperk, Zabreh, Moravska Trebova - zde jsou privalove srazky a nevypada to tam zatim moc dobre. Srazky zesiluji a vubec nejsou v pohybu :@
Hm taky na to koukám tam se to zarazilo o ty kopce máme chatu pod Hanušovicema v Raškově zvedá se to tam z nějakých 360 m.n.m. až k 1000 m.n.m. tak vím jak to tam je se to seklo a jak píšeš srážky zesilují na místě...
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

U mě zatím klid, ale na Moravě už se začínají tvořit pěkná jadýrka, zatím bez bleskové aktivity :)
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Lukáš píše:Zdravím, u nás nesnesitelné dusno. Je tady slabý opar, teplota vzduchu 26°C. Na obloze vetšinou cu con, polojasno. Uvidím co příjde,ale doufám konečně, že něco příjde. :twisted:
tady taky,hele jen tak btw co je rosny bod? a jak ho zmerim?
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Ted se nesmí srážky vytvářet severně od této oblasti, to by byl asi velký problém.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Qw3Rtzui0p píše:
Lukáš píše:Zdravím, u nás nesnesitelné dusno. Je tady slabý opar, teplota vzduchu 26°C. Na obloze vetšinou cu con, polojasno. Uvidím co příjde,ale doufám konečně, že něco příjde. :twisted:
tady taky,hele jen tak btw co je rosny bod? a jak ho zmerim?
Mrkni na odkaz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Rosn%C3%BD_bod většina poloprofesiálních amatérských stanic má výpočet rosného bodu a tyto stanice rosný bod automaticky zobrazují.No podle těch vzorečků by se mě to nechtělo vypočítávat :lol:
Naposledy upravil(a) Tom dne 29 čer 2009 11:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tady v Praze je stále oblačno až skoro zataženo, teplota 22°C. Bouřky začaly naskakovat a to je dobré znamení, narozdíl od včerejška. Nicméně by chtělo, aby se ten sajrajt rozpustil jinak se obávám, že tady toho moc nebude... Detekce určitě vypadla, protože od 9:20 UTC nebyl zaznamenán jediný blesk.
Uživatelský avatar
Typek
Příspěvky: 62
Registrován: 13 srp 2008 08:59
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm 375m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Aktuálně 22.5°C 80.9% rosný bod 18.9°C a od slovenska se sem tlačí Cu con
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Uživatelský avatar
Ctiborv
Příspěvky: 41
Registrován: 11 kvě 2009 18:08
Bydliště: Řídeč, podhůří nízkého jeseníku, 30 km S od Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Ehm, tak ten radar vypadá hodně drsně - znovu train effect, a přitom inicializační bouřka stojí na místě.
Řekl bych, že nad obcí Hrabišín za poslední 2 hodiny spadlo minimálně 50mm srážek, a asi to tam začne být hodně nebezpečné!!!
Meteostanice WS 2350. Data ze stanice : http://ctibor.borec.cz
Ze střední moravy zdraví Ctibor Venus
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Ja mam bratra v zabrehu na tabore tak se tam asi ma no,snad ho to nevyplavi,jinak tady prevlada Co cun a teplota 26.7°C je tu velke dusno
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Za chvíli čekám nějakou upravenou výstrahu na CHMú pro to Šumpersko protože to tam fakt dobře nevypadá.....
Edit: aaa ona už tam je i pro Královehradecký,Vysočinu
Naposledy upravil(a) Tom dne 29 čer 2009 11:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Ctiborv píše:Ehm, tak ten radar vypadá hodně drsně - znovu train effect, a přitom inicializační bouřka stojí na místě.
Řekl bych, že nad obcí Hrabišín za poslední 2 hodiny spadlo minimálně 50mm srážek, a asi to tam začne být hodně nebezpečné!!!
Přesně tak CHMI už vydal IVEJ, jestli se to tam zdrží ještě nějaký čas, je zaděláno na další průser.
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Ondris píše:Přesně tak CHMI už vydal IVEJ, jestli se to tam zdrží ještě nějaký čas, je zaděláno na další průser.
Srazky se zatim tam drzi porad. Drzim palce at to dopadne v poradku.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:
Ctiborv píše:Ehm, tak ten radar vypadá hodně drsně - znovu train effect, a přitom inicializační bouřka stojí na místě.
Řekl bych, že nad obcí Hrabišín za poslední 2 hodiny spadlo minimálně 50mm srážek, a asi to tam začne být hodně nebezpečné!!!
Přesně tak CHMI už vydal IVEJ, jestli se to tam zdrží ještě nějaký čas, je zaděláno na další průser.
Já musím teda fááákt pochválit v posledních dnech CHMú protože ta pružnost je suprová well done
Kvapa
Příspěvky: 44
Registrován: 30 čer 2008 21:10
Bydliště: Moravská Třebová

Moravská Třebová pleve a krutě
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Kvapa píše:Moravská Třebová pleve a krutě
Foto/ video / webkam? Je neco k nahlednuti k situaci, pripadne popis? At jsme pripadne vsichni v klidu.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tom píše:Já musím teda fááákt pochválit v posledních dnech CHMú protože ta pružnost je suprová well done
No jak kdy. Třeba u povodní v okrese Jeseník byl vydán IVEJ pouze na jednu řeku a ne na sérii srážkově silných bouřek v celém okrese. Ale je to vždy o konkrétních lidech na CPP (RPP). Ale celkově chválím ;-).

Jinak já stále čekám na první letošní trochu silnější blízkou bouřku (ale povodně nechci). :? Tady je to letos zatím totální "stormachaserský" propadák a není co fotit - zatím.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“