Bouřky 24.6.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

V 19:30 jsem slyšel z dálky slabé hromy. Ve 20:30 šli slyšet již docela "srozumitelně" a stejně tomu tak bylo i ve 21:30, kdy šli vidět už i blesky. Konečně se tu letos objevila nějaká bouřka, ale bylo mi jasné, že když se 2 hodiny téměř nepohnula z místa, že to bude asi pěkný průser. Bouřka po 22:00 hodině dorazila i k nám, tak jsem téměř do půlnoci sledoval bleskové divadlo. Já jsem si tuhle situaci opravdu užil, byl jsem ve svém živlu, o to více jsem šokovaný s počtem obětí. Jó, když do někoho uhodí blesk, může si za to ten člověk většinou sám, ale když někoho v noci překvapí povodeň, je to docela průser.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak dnes se to po ránu pěkně červená na výstražné mapce a bohužel oprávněně mám docela strach z dnešních bouřek né tady u nás ale na tom SV-V no jedu do Jeseníků tak nevím :? :?
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Já měl docela strach, že se to v noci ještě rozbouří tady nad horama, ale naštěstí nic - viděl sem všeho všudy 3 blesky a to ještě skrz mlhu nad kopcem. Ale hlavně že moc nepršelo. Čím později dnes srážky příjdou, tím spíš to půda aspoň trochu pochytá. No hlavně ať se nic srážkově významnýho neděje v postižených oblastech, to je pak na mašli pro lidi. Si pamatuju jak u nás v 97 přišla druhá vlna, byť mnohem slabší. Spousta lidí se z toho sesypala :(
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

A jeste neco, tak silne srazkove aktivni bourku jsem zazil pred 4 lety koncem kvetna. Tehdsy do toho ale padaly i kroupy o prumeru do 2 cm a poztok se vylil jen asi na 5 minut. Ted to bylo daleko horsi. Sice bez krup, ale srazek naprselo mnohem vic. Odhaduji tak pres 100 mm urcite.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Nechci sem moc tlacit politiku, ale neda me to. Byl jsem v postizene oblasti vcera kolem 13h a musim uznat, ze oblast kolem Belotina, Jesenika nad Odrou a dal vypadala hrozne. Tajil se me dech a ani jsem nepipl. Projizdel jsem tak pomalu, ze jsem mnohdy i zastavoval, protoze ten pocit z krajiny byl sileny.

Nejvice me stve, jak CSSD prosazuje jak je pro lidi apod a pritom Moravskoslezsky kraj, presneji hetman z CSSD jeste nedodal pomoc, kterou prislibil. Ti lidi tam to potrebuji ihned a ne az po nekolika dnech. Je to silene a CSSD timto gestem at tahne nekam. Nemam uz chut :? Fakt se za tu politiku omlouvam, ale zprava ve 12h na CT1 me opravdu nastvala. :devil:
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“