Bouřky 15.5.2008 + tornádo u Mohelnice

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak mám pocit že jsem pozůstatky toho tornáda viděl... Vypadalo to jako vertikální kondezační stopa po letadle... Chvíli jsem na to koukal, ale netočilo se to, tak jsem jel dál... To bylo chvíli před pátou odpoledne na SZ, což by asi odpovídalo Mohelnici...

Tornádo v Litovli, Tromba u Uničova, Tornádo v Dubicku u Mohlenice... Tak už asi vím kam půjdu vyhlížet tornáda ;)
Naposledy upravil(a) Tomáš Římský dne 15 kvě 2008 18:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Dnes se nic význačného u nás nedělo, teda krom ranních mammat. Odpoledne se od západu nasouval rozpadající se Cb, který utnul veškerou konvekci v okolí Větřkovic. Dvě vzdálené bouřky, hřmění bylo slyšet, ale to bylo tak vše. Snad zítra....
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Průtrže, tornado, nepřetržité hřmění.. To vám mám co závidět, jak jsem tušil, bouřka mířící sem za Kolínem přestala s bleskovou aktivitou a rozpadla se, viděl jsem jen jeden blesk CG na jihozápad od mého stanoviště, ani hrom nedorazil, žádné srážky, pouze náznaky mamma oblaků. Takže jsem se letos stále nedočkal. :(.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak to tornádo je neskutečný. Snad jedno z nejhezčích, co jsem v ČR zatím viděl... :shock:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Na Moravu "jede" možná 2. vlna bouřek, ale zatím je to slabší. Jsem zvědavý na zítřek, východ ČR má slušné vyhlídky na poctivé bouřky, ale modely s tím pořád míchají.

V Přerově je stále sucho, místy až žlutá tráva a bouřky či přeháňky pořád nikde...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

mno pěkný naštěstí škody minimální všichni to přežili :o) tak já tornádo viděl možná když sem byl malý, ale taky to byla možná tromba, bo si nepamatuju jestli šel vidět kontakt se zemí (bylo to i několik km vzdálené .. takže bych nějaké to repete i uvítal :P
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Barrandov: dnes zde byla slušná bouřka (ta samá co zlila letiště v Ruzyni). Pozorovány pouze CC blesky, zati i přímo nad naším barákem, ale déšť nebyl tak prudký. Pršelo asi 30 minut.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 02:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tady v noci malinko popršelo, bouřka žádná (pouze velmi vzdálená blýskavice) a předpověď bouřek pro Moravu na pátek vypadá špatně :( .

Trombu ani tornádo jsem v životě neviděl a to pozoruji bouřky detailněji asi 10 let a počasí sleduju od roku 1985. Se někdo má... Tedy pokud to někomu neodnese střechu jako mé sestře v Přestavlkách jižně od Přerova v roce 2000 (tornádo F1).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Po 21:00 se od západu přibližovala bouřka, ale jak už to bývá zvykem nedorazila. V nočních hodinách se několikrát zablýsklo do 3 km, srážky byly slabé, nějak nás to podjelo. :(
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

To mě v noci vzbudila bouřka asi po 2 hodině. Jeden úder velmi blízký pod 100m. Pršelo minimálně.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak druhá várka srážek sem už nedošla, i když to vypadalo nadějně, ale tak počítal sem s tim jako s tou horší variantou a po 10 mm z bouřky si ani moc nestěžuju a s celkem velkym očekáváním, se těšim na odpoledne a večer tak snad nebude zklamání :P ;)
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

No, někdo se má. U nás v Bohumíne nic zvláštního. Párkrát zahřmělo a trochu pršelo, ale nic významného. Ale mám pár zajímavžch fotek vzdálených Cb, jen jsem je ještě nedala na web.
Think like a proton: always positive. :-)
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský : Měl sem nějaké takové tušení že by v noci mohlo ještě něco přijít, a tak jsem nechal rolety odtažené a okno otevřené, aby mě případná bouřka vzbudila. Ale bohužel, spal jsem jako zabitej.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

ono záleží jak kdy někdy člověka vzbudí jedinej hrom a jindy prospí celou bouřku :) mě takhle vzbudila v březnu bouřka při Emmě
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Tomáš Římský : Měl sem nějaké takové tušení že by v noci mohlo ještě něco přijít, a tak jsem nechal rolety odtažené a okno otevřené, aby mě případná bouřka vzbudila. Ale bohužel, spal jsem jako zabitej.
Já v poslední době špatně spím :) A vzbudila mě taková rána, že to muselo třísknout do jednoho z okolních domů...
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

No,tak včera 16.5. alespoň něco tady v Pce asi 5ti minutová bouřka.Blesková aktivita spíše jen v mracích bohužel máme stanoviště odkud lze špatně pozorovat :x ale jinak dobrý šlo to asi 2km od nás(dle toho co jsem si vypočítal :) ).Mno jinak opravdu poslední dobou bouřky nic,moc. :evil:
Nech to řádně bouří!
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

No to mi povídejte, jsem taktéž z Pardubic a letos tu ještě nic pořádného nebylo. Včera jsem naštěstí byl večer v Ústí nad Orlicí, tam jsem se už konečně dočkal aspoň slabší bouřky.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

No,taky jak rychle ta bouřka přišla tak se bohužel i rychle rpzpadla :evil: .
Nech to řádně bouří!
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Nemůžu sem nenapsat a neblejsknout se se svým mém nejlepším úlovkem (byť to teda bylo hodně o fous). Toho mohelnickýho krasavce sem měl tu čest vidět na vlastní oči. Byla sice jen ef nulka pozorovaná z hodně velký vzdálenosti, ale pořád můžu říct, že jsem na vlasní oči a k tomu z okna vlasního pokoje viděl a vyfotil tornádo :P
Snímky z mýho kapesního fotostrojku visí zde:
http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
já jsem ten všímavý pozorovatel z Bludova ;)
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“