Signál supercel

Všechny extrémní projevy - kroupy, tornáda, downbursty, vichřice, povodně patří do této kategorie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

V jednom článku ( http://www.osel.cz/index.php?zprava=1336 ) jsem četl o tom, že supercely elektricky nabíjejí prachové části uvnitř sebe a to vydává elektromagnetické vlny. Píšou tam o zařížení, které by mělo být schopno ty vlny zachytávat a tím by se dal předvídat výskyt a vývoj tornád apod... Ale vůbec se tam nezmínili co za zařízení by to mohlo být, nemáte někdo zdání? To je první otázka a ta druhá je v tom, že v dnešním signálově pokrytém světě (televize, mobilní síťe, wi-fi apod.) je na světě hrozná spousta různofrekvenčních signálů, neovlivňovali nebo neznemožňovali by ty ostatní signály funčnost nebo přesnost toho zařízení?

Pokud sem se někde špatně vyjádřil promiňte ;)
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
djwiktor
Příspěvky: 130
Registrován: 16 čer 2009 15:05
Bydliště: Šaľa - Slovenská Republika
Kontaktovat uživatele:

Ja si myslim ze je to trosku experiment typu, postavime, uvidime a mozno predame..... osobne si myslim, ze k statickemu nabijaniu castic, resp molekul vzduchu dochadza v kazdej jednej burke ( ostatne, z coho ineho by potom vznikol blesk). takze toto, ak by sa samozrejme nesledovalo X dalsich parametrov, nema zmysel.. a ak by sa sledovali dalsie parametre, tak uz je to uplne to iste, ako sa robilo aj doteraz, napr odrazy na radare a pod.. ale to je len moj nazor. ;)
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Vím, že pro detekci tornád se zkouší seismograf a prý velmi úspěšně.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Spíš pro lokalizaci než detekci ne? Co vím, tak tornáda by před tím než začnou působit hmotný škody neměli mít žádnou stopu, kterou by měl být seismograf schopen najít. Nebo se nsad pletu v seismografech ? :D
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Odpovědět

Zpět na „Extrémní projevy v meteorologii“