Odvážná "předpověď"

Vše ohledně výskytu bouřek nejen na území ČR.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Velmi odvážná předpověď Pavla Šimandla z ČHMÚ je tady: http://zpravy.idnes.cz/nicive-bourky-a- ... _domaci_dp - tedy pokud jeho vyjádření novináři nezkomolili...
Včera to tak opravdu vypadalo, dnes už zase ne, takže Pavel Šimandl trochu hazarduje se svou pověstí...
Mimochodem podle původních předpokladů z minulého týdne měly přijít bouřky někdy na pomezí čtvrtka a pátku a ve středu ještě mělo být slunečné anticyklonální počasí a místo toho tu bylo (téměř?) derecho...

No uvidíme - každopádně příští týden bude velmi horký a bouřky určitě někde budou, ale kde a jak moc silné...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
hasi
Příspěvky: 206
Registrován: 25 čer 2007 23:00
Bydliště: Sloup v Mor. krasu (okres Blansko)

:) :) hezký, tak promiň
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Já to zase vrazil do předpovědí na zbytek června :)

Myslím že se ČHMÚ snažili vzít si naši kritiku k srdci :lol:

P.S. Nemělo by tohle téma být spíš v předpovědích? Adminéééé :D
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:Já to zase vrazil do předpovědí na zbytek června :)

Myslím že se ČHMÚ snažili vzít si naši kritiku k srdci :lol:

P.S. Nemělo by tohle téma být spíš v předpovědích? Adminéééé :D
asi si tu četli fora 8-) :lol:
Tak po kritice, která asi přišla je tu snaha o nastínění možného počasí, alespoň my víme, že to může být uplně jinak ... to zas jen někteří budou tvrdit jak ten a ten psal že přijdou ničivé bouře .. no necháme se překvapit ... nadějně to vypadá 8-)
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Až moc dobře znám jaké lidi v České republice máme. Nikdo se jim nikdy nezavděčí. Prostě neměl bych odvahu takhle něco říkat týden dopředu.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Jo a to ještě včera ve zprávávh na N@VĚ povídali že podle meteorologů nás další silné bouřky zasáhnou už tento víkend :lol:
Jestli tohle není poplašná zpráva tak už nevím...

viz konec tohodle: http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=27.06 ... 38v=139988
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jakub Vašut píše:Až moc dobře znám jaké lidi v České republice máme. Nikdo se jim nikdy nezavděčí. Prostě neměl bych odvahu takhle něco říkat týden dopředu.
no právě, ale zmínil se tam myslim o úspěšnosti 65% ne? to už je pak problém samotných lidí, že neuměj poslouchat
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Nejvíc se mi líbí, jak teď dělají "bububu" týden dopředu jen proto, že předtím ukrutně zaspali a snaží se za každou cenu udržet důvěryhodnost. Tímto jí ale mohou také ještě více podkopnout(když to náhodou nevyjde).
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:Nejvíc se mi líbí, jak teď dělají "bububu" týden dopředu jen proto, že předtím ukrutně zaspali a snaží se za každou cenu udržet důvěryhodnost. Tímto jí ale mohou také ještě více podkopnout(když to náhodou nevyjde).


No zas mě napadlo do 3 dnů předpověď pak výhled ... mám pocit, že tu každý čeká, že meteorolog z ČHMÚ bude vědět jak bude za týden, jako by předpovídal na zítra. Prostě dával výhled na možné silné bouře .. ostatně nebyl asi jediný, ale pravděpodobnost 65% tedy něco málo pravděpodobnější, že bude než nebude. Je jasné, že jak se bude pátek přibližovat, předpověď se zpřesní, ted to vypadá, že to tak horké nebude, ve čtvrtek to může být jinak .. to už pak záleží na ČHMÚ jak přesnou vydá výstrahu ;)
Odpovědět

Zpět na „Bouřky a konvektivní jevy“