Bouřky 4. 4. 2018

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2018.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Začátek sezóny (leden se nepočítá :) ) nasadil laťku hodně vysoko. Odvážná předpověď ESTOFEXu a diskotéka, za kterou by se nemusela stydět půlka léta. A ty arcusy, co se vyrojily na fejsu...
Já se musel spokojit "jen" s bohatou bleskovou nadílkou, co na tom, že drtivá většina blesků byla schovaná v mracích a že asi ze sta fotek bylo něco vidět jen na čtyřech. Při přechodu se jižní křídlo fronty rozpadlo úplně, trochu zapršelo, trochu fouklo, než jsem uklidil kolo a nádobí, už byla zase skoro jasná obloha. Ještě jsem si pohrával s myšlenkou jet pozorovat bouřku jdoucí po Krušnohoří, ale na to, jaká začala bejt zima (a pozdě), toho už bylo dost.

Kolem a kolem, na začátek dubna rozhodně nadprůměrná situace. Jen tak dál, a hodně štěstí do letošní sezóny 8)
Přílohy
IMG_9635.JPG
IMG_9690.JPG
IMG_9641.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Ahoj,
Plzeň to sice přímo netrefilo, ovšem i tak z toho byla krásná blesková podívaná severozápadním až západním směrem, doprovázená vzdáleným, zvučným hromobitím. Blesky byly opravdu velmi výrazné, skoro jako někdy uprostřed léta po vedrech. Přechod linie přeháněk přes Plzeň byl ale už neaktivní, se silným větrem a mírným deštěm. Více bude v článku. Situace si to zaslouží...

https://www.youtube.com/watch?v=-dWA8ht ... e=youtu.be
Přílohy
Autor: Lubomír Opalecký
Autor: Lubomír Opalecký
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak tady na Kladensku jsme po 2 zimních bouřkách (ani na jedné jsme nebyli doma :lol: ) zahájili zvolna podobně jako loni vzdálenou blýskavicí. Ač tedy párkrát jsme měli pocit, že slyšíme i hrom, což se nám ani nechce věřit, neboť bouřka byla od nás 70 km! :o Blesková aktivita tam na západě byla opravdu slušná, že by se ani červen nestyděl ;) a za fotky, které se pak odtamtud objevily už vůbec ne :lol: ... Pořád jsme doufali, že něco málo dorazí i k nám, ale nestalo se. SF, která tyto bouřky přinesla se u nás projevila na sucho pouze zesílením větru. Vzhledem k tomu, že fotit u nás nebylo co (v příloze je jen jakýsi outflow, který vypadal jako shelf), sáhli jsme na chvíli po anemometru a během cca 10 min jsme se dopracovali k průměru skoro ke 12 m/s a největšímu nárazu 17,4 m/s.
Přílohy
IMG_7720x.jpg
Uživatelský avatar
Sheik
Příspěvky: 57
Registrován: 13 kvě 2012 11:09
Bydliště: Kladno

Zdravím v novém roce a přeji všem lovcům úspěšnou sezonu. Letos mě zatím zastihla zimní bouřka ve Slaném, kdy asi třikrát uhodilo někde velmi blízko. Za zvukový projev se vůbec stydět nemusela :)

Ve středu 4. dubna jsem věřil, že by se něco dalo ulovit. Vyrazil jsem proto v podvečer na místo s výhledem na vzdálenou bouřku na Plzeňsku, doufajíc v nějaké přiblížení velmi aktivního systému. Moje představa byla, že se to částečně protrhne a praší tam nějaký plusák v pozadí s rudě nasvícenou oblohou :D

Bohužel nedošlo ani na jedno, takže
mám jen pár letošních prvních "chudáčků" focených přes teleobjektiv. Pak ještě jakýsi vzdálený pseudo shelf nebo tak něco. A nesmím zapomenout ani na silný nárazový vítr. Loni jsem takový fičák zažil jen jednou. Na začátek sezony pěkná předehra :)
Snad to nebude to nejlepší, co mě letos potká :D
_MG_6414.JPG
_MG_6477.JPG
_MG_6456.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2018“