Bouřky 18.8.2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravím.
Není moc co psát. Z toho komplexu jsem z Černíkovic pozoroval jednu buňku na západním obzoru, druhou bleskově aktivnější na jižním, která se "zadrhla" na Šumavě. První blesky jsem pozoroval kolem 20:15. Vše se odehrávalo daleko, pro mou techniku nedostupné. Ve 22:00 se zvedl vítr a začalo pršet, čas zabalit. Bouřka sice přešla přes nás, ale už vymlácená. Dohromady čtyři blesky, pak umřela úplně. Další se nastartovala kolem 23 daleko na severu.
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Tento den jsem podniknul s Lubošem Opaleckým krátký výjezd na západ od Plzně na pozorování blížící se supercely. Ta vypadala zpočátku velmi impozantně, po přechodu hranic ale tradičně chcípla. Následovala ještě jedna noční bouřka s vydatnou blikačkou. Den pak zakončilo derecho v jižních Čech, u toho jsme ale bohužel neměli tu čest být.

I přes slušný materiál to ale byl pouhý odvar z toho, co jsme mohli mít. K té supercele jsme se asi měli přiblížit více. Jaksi jsme naivně doufali, že to přežije až k nám. Český les zajistil opak. Pokud jde o ty jižní Čechy, tak ty byly v dobu, kdy jsme už tušili další vývoj mimo naší možnost se tam dostat. Vědět to, jak se věci budou vyvíjet, tak tam vyrazíme hned po té supercele. Jo mít tak křišťálovou kouli :D

https://www.youtube.com/watch?v=WGT_srQWXBg
Přílohy
Foto: Luboš Opalecký
Foto: Luboš Opalecký
Foto: Luboš Opalecký
Foto: Luboš Opalecký
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tuhle situaci radši nebudu příliš komentovat, stručně řečeno zázrak (v podobě realizace stupně 2) se tady opět nekonal a pro Čechy jakoby předpověď silných bouřek zase neplatila. Přešla jen suchá kovadlina s bouřkami, které by se daly udělat klidně při stupni nula. Zde jsem se vyřádil aspoň na focení CC blesků na zadní straně jedné takové bouřky.
Přílohy
N02_6571.png
N02_6594 (2).png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“