Bouřky 14.7.2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No teda neskutečný!
Člověk stráví při třech "dvojkách" bezmála 3 dny u radaru sledováním každých 5 minut a zbytečným vyjížděním za paběrky, aby aspoň něco vykázal za výsledek té marnosti - a pak dnes, při dni, který nikdo nebral vážně, přijede jentak z práce, vyjede na 15-minutový chase, vyfotí s prominutím luxusní fotky bouřky která prošla právě v té správné vzdálenosti a úhlu a zrovna nad Slaným dosáhla maxima, a kterou bych čekal právě u těch dvojek. Konečně letos základna bouřky, se kterou jsem spokojen!
Podrobněji v článku...
Přílohy
N02_4770.png
N02_4783.png
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

tak já bych jen dodal, že to vidím úplně podobně :D . Původně jsem docela váhal, zda vůbec vyjíždět za tou radarově nevýraznou bouřkou, ale přeci jen nebylo třeba jezdit nikam daleko a těch pár blesků na detekci mě přesvědčilo, že aspoň s odlehčenou výbavou vyrazím na Rovina nad Brandýskem... No jak jsem si pak drbal hlavu, že jsem nechal doma timelapsovací přístroj, jehož funkci poté musela převzít zrcadlovka, protože, a snad i naštěstí, se blesky nekonaly, takže jsem se do timelapsu nakonec pustil a dobře jsem udělal...

https://www.youtube.com/watch?v=PNupsMPSpyw

Fotky mám pak prakticky dost podobné jako Michal, tudíž je sem asi dávat nebudu a případně se objeví v našem malém soukromém článku ;)
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Skvělé záběry! Já to zde sledoval jen na dálku, takže to nic moc nebylo, ale tyhlety nečekané mršky kor od severozápadu často na čele něco mají. A vidím to podobně ano, člověk se může zbláznit stráví hodiny a hodiny u radaru, modelů a pak to dorazí v den, kdy to člověk prakticky vůbec neočekává, hold i počasí má smysl pro humor a podle mě si z nás dělá občas srandu.

Ale je fakt, že by už ten HAARP mohl konečně aktivovat ty bouřky pořádné v okolí Prahy.. :D :D :D
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

To je hrozný. Kamkoliv se hnu, tam to všechno umře. Touhle dobou jsme jeli domů ze Sázavy, kde v týdnu akorát zapršelo z kovadlin ze vzdálených bouřek a několika bezvýznamných cb cal. Přitom to není tak dávno, co se tam proháněly supercely... :? Tak vám teda, pánové, aspoň gratuluju k úlovkům :)
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“