Bouřky 4. a 5. 4. 2017

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2017.
Odpovědět
Nameless42
Příspěvky: 36
Registrován: 08 črc 2014 14:22
Bydliště: Veltruby (okres Kolín)

Zdravim :hai: .

Tak po startu z noci na 03.04 máme další pěkný zářez :rock: . A to tak trochu nečekanej. Nečekal jsem, že ty bouřky co se rozvíjely na SV a V Moravy se doplazí až sem a že ještě předvedou takovou pěknou elektrickou show.

První záblesky jsem zaznamenal nějak po 20:15, když jsem se vracel na kole domů a to nejenom nějaký "utopenci", ale i pěkný CG-čka tam šlehaly. Pak kolem 21:00 už byly slyšitelný i první hromy. Když jsem konečně přijel, tak jsem se podíval na radar a ono se sem od V hnala pěkná multicela a rozhodně nevypadala, že by slábla. Takže následovala rychlá sprcha a pak jsem popadnul výbavu a vyrazil do terénu. No a když jsem to konečně všechno rozbalil a nastavil si spoušť ................ tak jsem zjistil, že jsem si nevzal akumulátor do DSLR :@ . Takže jsem zase všechno zabalil a letěl jak k.k.t zpátky. Když jsem se konečně vrátil a zase to rozbalil .............. tak už začalo pršet. To už bylo skoro 22:30 a kvůli tomu akumulátoru jsem se připravil a několik hodně pěkných CC a CG-ček. Pak následoval samotný přechod té multicely a 2 hodinové focení aspoň z verandy. Naštěstí ta je orientovaná právě na S a SV a tam šlo zrovna to nej. Takže blesky mi pěkně lezly do záběru jak na stříbrném podnosu :D.

Projevy ty jinak byly obyčejný. Tj. jenom vydatnější srážky, které přechodně slábly a pak zase zesilovaly. A samotná elektrická aktivita byla čistě kvantitou slabá. Max tak 1 - 2 výboje do minuty, ale zato ty výboje byly často intenzivní a pěkně se ukazovaly v plné kráse a nebyly schovaný jenom v dešti.

Pak ještě po 01:00 se sem něco blížilo zase od V, ale než to sem došlo tak to chcíplo. Takže jsem to už zabalil.

https://goo.gl/photos/tSXNo6B8UFDJ8JFF8
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2017“