Zimní přeháňky 24.4.2016 a dále

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2016.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Kdo by čekal, že první fotku zimní konvekce této zimy udělám koncem dubna? - a to ještě až teprve po té první letní konvekci??? Zajímavé... Ještě podotýkám, že jsme se dočkali také sněhové přeháňky - která tuto zimu sice úplně první nebyla, ale moc k tomu nescházelo.
Přílohy
_DSC0243.png
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Založit tohle téma mě napadlo taky, ale pak jsem to zavrhl jako zbytečnost... Je dobře, že se toho ujal Amerika, protože rozhodně bylo co fotit a na co se koukat 8)
Přílohy
IMG_6071.JPG
148CANON11.jpg
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,

taky jsem se pokoušel něco fotit, ale žádnej hit to nebyl... respektive se mi nic extra nepovedlo...

Něco už asi splňovalo parametry Cb, ale bylo to samozřejmě bez bleskové aktivity. Jediné, co stálo za to, byly četné srážkové pruhy mnohdy různě pokroucené vlivem proudění. Skupenství v místě pozorování na Rovinách u Brandýska bylo smíšené - déšť se sněhem.
20160424_prehanky.png
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak taková situace mi tu letos zatím chyběla, ale na konci dubna už bych ji nutně mít nemusela :) . Nicméně se stalo a alespoň bylo místy na co koukat (možná ještě bude, kdo ví...).
v neděli odpoledne jsem to zkusila doma u rodičů v Pechově Lhotě u Milevska, kde jsem se nejprve na rozkvetlé louce nechala zasypat celkem slušnou sněhovou přeháňkou s hrudkami - chumelení na rozkvetlé louce je fakt zvláštní :lol: .
A poté jsem se snažila zachytit nejen zadní část onoho pachatele, ale i další okolní přeháňky. Ovšem to nejvýživnější mě stejně potkalo až po cestě autobusem do Prahy (bez možnosti fotit) což jsem tedy protrpěla jen několika zoufalými mobilními pokusy. Nakonec jsem ještě v Praze vyběhla na Chotkových sadech z tramvaje, abych si alespoň z Letné mohla vyfotit nasvícené pozadí jedné z posledních přeháněk dne.
Přílohy
Untitled.png
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Přikládám ještě další pokus ze čtvrtka 28.4. Kolem poledne, když jsem byla v práci, se od JZZ začínala rozjíždět přeháňková činnost a vypadalo to celkem slibně. Některé přeháňky to dokonce dopracovaly až do stadia slabé bouřky. Ačkoliv jsem s sebou měla odlehčenou fotovýbavu včetně triggera, stativ jsem nechala doma a tak jsem se raději pro něj po práci ještě zastavila. Mezitím ovšem jedna várka přeháněk již odjela a zbytek se začal kvapem rozpadat. Takže jsem celkem odstrouhala :) . Jediné, co by v tu chvíli stálo za pozornost, byly pileusy na vzdálené konvekci na severu. Být blíž a mít lepší výhled, asi by z toho mohl být celkem pěkný timelapse ;) .
Přílohy
Untitled 2.png
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2016“