Bouřky 27.7.2015

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2015.
Odpovědět
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zde v Říčanech šlo velmi dobře pozorovat postupující bouřky od západu, na jedné z nich se s největší pravděpodobností objevil wall cloud, viz fotky. Nemá cenu se tady příliž rozepisovat, spíš pokud máte nějaké fotky z toho dne také tak sem s nimi, jedna ta buňka co nakonec směřovala k severovýchodu vypadala opravdu velmi zvláštně, možná by to projistotu chtělo ač se mě to zdá dost nepravděpodobné někdo prozkoumal na doppleru, time lapse mám, toho wall cloudu, video nějak zpracuji a dám na net, pak budu/em moudřejší.

Zde na počátku:
wallcloud1.jpg
A zde v pozdějším vývoji (jakoby už po odchodu bouřky) Ten útvar hrozně "mlátil do očí" jak barevně tak strukturově, působil jako kdyby vůbec nebyl spojen se základnou ale byl:
panorama.jpg
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Se zpožděním, ale stejně si tady to nitro vyleju :-). 27. 7. 2015 byl pro mě zatím vrchol sezóny. Akorát jsem odcházel z práce (16:15 SELČ), když se přihnala bouřka ostrá jako břitva, s nádhernou strukturou, přídělem CC blesků a s určitě přes 10mm srážek během dvaceti minut. Navíc, i když přešla přes Kladno, tak nejen že nechcípla, ale dokonce ještě nabrala na síle. Škoda jen, že jsem se musel spokojit s pohledem přes autobusy na Zličínském autobusáku.
Přílohy
Prvotní pohled na sever
Prvotní pohled na sever
Už se blíží....
Už se blíží....
Bus-chase :-)
Bus-chase :-)
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Se zpožděním přináším další zprávy o této bouřce. Byl jsem v Práci - na východě Prahy. Přes den bylo vidět i vyvinutější přeháňky - jak kovadliny, tak základny. Jedna taková se přehnala odpoledne přes nás. Zatáhlo se velice výrazně, až to vypadalo i na bouřku. A také to bouřka byla. Oknem jsem viděl asi nejména 10 blesků/hromů. K tomu silný vítr a zajímavá základna s výrazným srážkovým polem a náznakem shelfu. Zmiňovaný možný wall-cloud jsem z Hloubětína nepozoroval. Přišel silný déšť asi na 10 minut.
Přílohy
_7277213.JPG
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2015“