Bouřky 6.7.2015

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2015.
Odpovědět
Uživatelský avatar
D.Erban
Příspěvky: 14
Registrován: 15 kvě 2015 12:05

Tak opět po měsíci na den se zadařilo :)
Sice jsem kolaboval v autě 7,5 hodin z Ostravy do Aše. Vedro, přicházející bouřka na západ a 500km před námi, asi to znáte :D
Když jsme okolo 1. hodiny přijížděli do Aše, tak přišla první vlna. Než jsem otevřel bránu a dostal jsem se do baráku, tak jsem byl zmoklej jak myš a docela slušně podělanej, protože co blesk, to okamžitě rána, slejvák jak hovado a silný nárazy větru.... no nářez. Dojeli jsme k rozhledně a zjistili, že vyměnili zámek od mříže. Flexu jsme s sebou neměli, tak jsme učinili rychlý přesun do Horních Pasek. Ztratili jsme úplně zbytečně 20 minut, ale pak jsme za to byli odměněni. Párkrát nám sprchlo, jinak jsme si necelé 2 hodiny užívali parádní show :)
Myslíte že se jednalo o supercelu? Přehnalo se to okolo půl 3.-3. hodiny. Těšim se na další příspěvky. Zítra to vypadá hodně nadějně..... :)
fotky: http://khonas.rajce.idnes.cz/Nebe_2015/#IMG_9934.jpg ->
Přílohy
Supercela?
Supercela?
IMG_9995.jpg
IMG_0015.jpg
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak dneska nad rána přechod vysrávky, která nedala ani 2 mm srážek a v Praze chcípla :@ Naprosto stejný scénář všech bouřek letos. Nemá někdo data proč (nejen) letos bouřkám chybí organizace? Včera to byl vývoj adhoc, bez nějakého pravidla. Asi se dám na bouřkovou turistiku, protože tohle je děs.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Valnou část noci jsem čekala na lajnu od západu a sledovala jsem diskotéku na webkách. Bohužel jsem se zde na Žižkově ničeho podobného nedočkala, neboť to klasicky zheblo před Prahou. Nicméně za svítání zde naskočila buňka, která mě stačila kolem 5:00 vzbudit tak, abych alespoň přes okno vyfotila poslední blesk této krátké bouřky. :)
Přílohy
IMG_5794 – kopie.jpg
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Ahoj
No uběhly snad 3 týdny, co jsem doma slyšel poslední hrom. Ale nakonec se i přes tradiční skepsi povedlo. Původně jsem si tedy myslel, že systém chcípne a ujede do Saska, nakonec dorazil sice v rozbitějším, ale velmi slušně fungujícím stavu. Na čele bouřky byl tedy náznak slabého šelfu, ten ale pak mizel. Příchod byl provázen solidním větrem, který mě překvapil svou konstantní intenzitou. Při něm se zároveň oteplilo asi o 4°C. Bouřka sama o sobě ale nešla moc rychle. Nejlepší na bouřce byla ale ta blesková aktivita. Tolik CG blesků nebylo od bouřky 28.7.2013. K tomu moc nepršelo, tak jsem natáčel ze střechy auta, bez toho, abych se bál promočení techniky. Absence deště mě překvapila. Bohužel sucho dále pokračuje. Jen co odešla první vlna, šla severním Karlovarskem hned druhá s podobným bleskovým představením vlastně už v ranních hodinách. Uvidíme, jak si povede středa. :)

https://www.youtube.com/watch?v=6Gp3moEVqpg
Přílohy
DSC_0329.JPG
DSC_0303.JPG
DSC_0295.JPG
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Koldda
Příspěvky: 14
Registrován: 17 kvě 2015 09:25
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Tak bouřka o sobě dávala vědět už okolo 22. hodiny SELČ (5. 7.) kdy se blýskalo na západním horizontu, docela jsem se obával, že než dorazí do Karlových Varů tak se rozpadne, ale nakonec se tak naštěstí nestalo a po 1. hodiny SELČ (6. 7.) bouřka opravdu dorazila. Byl vidět i lehký shelf cloud a i slušné množství CC i CG blesků. Bouřka byla hodně pěkná, letos asi jedna z nejhezčích… :)
100_1379.JPG
100_1366.JPG
Další foto zde: http://boureunas.rajce.idnes.cz/Pozorov ... ._7._2015/
Storm spotter a dobrovolný hasič =)
Yany1
Příspěvky: 46
Registrován: 22 kvě 2015 08:12
Bydliště: Černíkovice Plzeň-sever

Zdravím.
Moc pěkný úlovky, mě se ještě nepovedlo udělat prezentovatelnou fotku. Netušil jsem, jak je to bez techniky těžký.
U nás sprchlo den před tím 5.7. Kolem 15:30. Prudký silný, krátký déšť a bylo vidět i pár CG směrem na SV. Vše trvalo max hodinu.
Snad se něco podaří tento týden.
Canon EOS 450 D, stativ
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

V Neděli jsem byl na koupáku a z lehátka jsem pozoroval vývoj konvektivních mraků v odpoledních hodinách. nakonec došlo i na bouřku, ale jen s pár slabými hromy a taktéž pár kapkami co ani nevytvořily souvisle mokrý povrch.
Nad ránem vpondělí mně vzbudil hrom a ukázalo se že slabá ranní bouřka nás podjela. Měl jsem z toho jen pár záblesků a vzdáleného dunění. Přeháňka mířící na nás za focení nestála.
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Já strávil víkend na Živohošti. Toho dne se veškerá aktivita odehrávala nad Příbramí, jenže i těch 30 km stačilo na to, aby bouřky, když už se začaly pohybovat ke Slapům, okamžitě zdechly. I když, ta druhá bouřka aspoň stihla předvést pár CC blesků a slabý déšť. No, od těchhle končin jsem čekal víc.
Přílohy
IMG_4173.JPG
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2015“