Bouřky-Noc z 8 na 9.6.2015

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2015.
Odpovědět
Uživatelský avatar
S-ChaserMR
Příspěvky: 105
Registrován: 20 srp 2011 10:54
Bydliště: Říčany u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Zdravím z Říčan u Prahy!
Po poměrně dlouhé odmlce, vlastně nejlepší shelf tu byl naposledy někdy v dubnu, ten zimní typ...Tak v noci z 8 na 9.6 se to vykompenzovalo i když samozřejmě v noci, kdy je focení poněkud složitější (ještě, když blesková aktivita nebyla nijak valná).
Všechno to začalo kolem 2:00 cca. Stále jsem hlídal radar a nevypadalo to nijak zajímavě, ale potom se v dálce od Prahy cosi rolovalo, rýsovalo, nedalo mi to, vzal jsem igelitku přístroje, stativ a šlo se....Od Prahy valil opravdu monstrozní roll cloud, který občas byl ozářen bleskem. Bohužel jak to tak u rollů bývá, roloval si to opravdu velmi rychle, třetí kosmickou :D ...Tak jsem se snažil alespoň něco zachtyti, už nebylo možné stihnout doběhnout někam dál abych to měl celistvější, i tak se táhnul příliž na sever, kde už by ho Praha moc nenasvítila...Věřím, že pokud by tento kousek razil přez den, mohl to být, troufám si říct, jeden z největších rollů vyfocených v ČR, bohužel noc to velmi zkomplikovala. Jak jsem psal, projevy během přechodu, nic dramatického, slejváček asi tak 20 min, pak postupně dorazilo i to co šlo od jihu, od Šumavy, takže se to nakonec všechno pomíchalo, smíchalo a už jenom déšť s občasným bleskem. Ale když byl už blízko, musím řici, že ta temnota od Prahy byla opravdu nepopsatelná, bylo to temnější než ta nejtemnější noc, prostě jak, kdyby tam byla černá díra. :D

Konec řečí, zde fotky:
(U fotek byl upraven kontrast i světlnost, aby roll cloud více vyniknul, neměl jsem moc času na nastavování
fotoaparátu, celé to totiž trvalo cca 5 min)

Kompilace vývoje:
rolll.jpg
A zde pokus o panorama, musel jsem to spojovat ručně až v počítači:
DSCF3665.jpg
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2015“