Stránka 1 z 1

Bouřky 24.4.2014

Napsal: 24 dub 2014 07:20
od Tomáš Prouza
Ve čtvrtek 24. dubna 2014 je nízká pravděpodobnost (15%) výskytu bouřek na celém území ČR i Slovenska. Vyšší pravděpodobnost (50%) výskytu bouřek je pak na většině území ČR (kromě krajního západu a východu) a v nejsevernějších oblastech Slovenska. Bouřky by měly být neorganizované a pulzního charakteru. Na severu Čech se mohou objevit i bouřky silnějšího charakteru, doprovázené krupobitím, přívalovými srážkami a nárazovým větrem.

Předpověď ESTOFEXu:

Obrázek

Text: http://www.estofex.org/cgi-bin/polygon/ ... recast.xml

Ke sledování vývoje situace a sdílení informací vás opět všechny zveme (a žádáme o účast) na IRC kanále amsos, na který se snadno a lehce dostanete poklikáním na následující odkaz: http://webchat.quakenet.org/?channels=amsos

Registrovaní uživatelé nechť zanesou svá pozorování na http://report.bourky.cz/

Do tématu na fóru přispívejte především shrnutím situace, popisem, fotografiemi, videi, případně odkazy týkajícími se řešené situace. Děkujeme.

Re: Bouřky 24.4.2014

Napsal: 25 dub 2014 12:44
od Amerika
Takže včera jsme znova inkasovali a dá se říct jeden z letošních zatím nej. bouřkových dnů. Odpoledne nás přecházely dvě slabé bouřky, Slaný vyšlo do mezery mezi nimi a spadlo jen asi 0,2 mm. Vzhled bouřek nic-moc. Asi 15 hromů ve vzdálenosti průměrně tak 5 km. Pak na východě v dálce vznikl nový cébák, ale cestou k nám už se rozpadl. Bylo ale pěkné pozorování, včetně jednoho velkého congestu, který vytvořil kovadlinu a vzápětí se odříznul a zbyla jen malá kovadlina a virgy.
Nejzajímavější to bylo asi večer, kdy se něco blížilo od SZ a byly vidět i blesky. Následoval bohužel rozpad. Před tím na celém V obzoru se při stmívání zformoval pás cumulů, které vypadaly dost pěkně. Dokonce měly i shelf cloud. Už to vypadalo, že by mohl vzniknout Cb. Nakonec ale opět následoval rozpad.

Re: Bouřky 24.4.2014

Napsal: 28 dub 2014 20:12
od Prdek
Jelikoz jsem tenhle den jel z Brna do Litomysle, vzal jsem to pres Vysocinu s tim, ze cestou potkam nejake bourky. To se sice splnilo, celkove jsem "ulovil" 4 bourky, ale nic extra zajimaveho to nebylo. Dve byly u Velkeho Mezirici, jedna u Chrudimi a posledni az navecer doma v Litomysli. Videl jsem par celkem peknych CG i CC blesku, ale co se tyce struktury to opet bylo o nicem. Az posledni Litomyslska jednohromovka se pokusila o jakysi utrapeny arcus, ale nic prevratneho to nebylo.

Reporty:
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1047
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1048
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1049
http://report.bourky.cz/index.php?page= ... ow&id=1050
pan3e.jpg