Bouřky 22. března.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2014.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rosnič
Příspěvky: 182
Registrován: 22 bře 2014 15:58
Bydliště: Stochov

Tak už se dočkalo i Kladno. Právě se tudy prohnala první letošní bouřka, která předvedla dva (asi) CC blesky, 4-5 hromů v minutě a solidní přeháňku a tak v čase mezi 14:30 - 15:30 UTC vcelku důstojně zahájila letošní sezónu. Bylo načase :-)

EDIT:

Tady je jedna fotka těsně před příchodem. Ty srážkový pruhy byly super 8-)
http://i62.tinypic.com/24c6p7l.jpg
Naposledy upravil(a) Rosnič dne 22 bře 2014 22:32, celkem upraveno 1 x.
Z poslední výspy před kladenským okem zdraví Radek :-)
Uživatelský avatar
MiyuGreer
Příspěvky: 32
Registrován: 08 kvě 2013 17:33
Bydliště: Slaný

Zde ve Slaném se taky sem tam blesklo a zahřmělo. Pak se udělal na chvíli klid a asi po půl hodině byly slyšet vzdálené hromy z jihu, které byly zřejmě ze stejného bouřkového jádra jako ty nad Kladnem. Za celou dobu jsem spozoroval pouze jeden dobře pozorovatelný blesk a to hodně plošný CC. Nejbližší blesk podle pravidla tří sekund cca 3km +/- 200m. :D
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Dnes mezi 15:00 až 15:50 jsem na Z od Prahy pozoroval několik přeháněk vypadajích celkem schopně. Cca v 15:30 se dvě buňky JZ od Prahy na krátko dokonce aktivovaly a nabídly několik záblesků a náznak struktury shelf cloudu. Po asi 7 blescích aktivita v buňkách zase utichla a kromě krátkodobých nárazů větru došly jen mírné srážky. Nicméně březnové bouřky jsme v Praze měly naposledy prakticky na den přesně před čtyřmi lety.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Takže Slaný má za sebou už v 2/2 března první letošní bouřku letního charakteru. Příznivě se vyvíjející teploty této doby tomu nasvědčovaly. Ve 3 odpoledne jsme s kámošem naplánovali cestu na kole, nicméně těsně předtím radar začal ukazovat osamocenou přeháňku na příchozí straně. Chvíli jsme tomu ujížděli, pak jsme se schovali v čekárně a právě nad námi (+-3 km) začlo bouřit. Celkem asi 20 hromů do 5 km kolem. Viděl jsem několik záblesků a jeden jasný CG. Jiná vzdálenější buňka pak přešla více jihozápadně. Je to ale bez fotek - struktura nulová. Napoprvé se to promíjí :-)
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Tak já už letos taky odstartoval sezónu, západně od Kladna jsem krátce pozoroval bouřku s pěknými srážkovými pruhy, několika hromy a jedním viditelným CCčkem. Zachytit jsem to neměl čím, ale jinak na začátek dobrý. Po delší době zahajuji sezónu v březnu :-)
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Když jsme se rozhodli vyrazit na DOD ČHMÚ na pobočku do Plzně a sejít se tam s našimi přáteli, tušili jsme, že si z nás příroda určitě zase vystřelí. Nezklamala :lol:
Nicméně užili jsme si i tak a na naskakující konvekci (snad první letošní slušnější) S-SV od Plzně jsme se podívali z Mikulky. Ostatně někdo to těm zbývajícím kolegům v Praze dostrkat musel, že.. ;)
Přílohy
A_postcard.jpg
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Hoj, tak u nás před 16h také jedno zahřmění, i když bouřka nebyla přímo nad námi. Na čele tehdy ještě přeháňky, byla menší húlava s nárazy kolem 10 m/s, srážkově pouze cca 0,5 mm.
Uživatelský avatar
sumie_dh
Příspěvky: 12
Registrován: 02 čer 2011 13:25
Bydliště: Praha Vysočany

Z Plzne pozorovan krasny vznikajici Cb, kteremu se podarilo prorazit vrstvu oblacnosti nad nim. Ale protoze pulka pozorovatelu z Prahy nachazela v Plzni a ja s nimi, bylo to asi tak vse co jsme ten den videli (pozde odpoledne byl na obzoru videt jeste slaby shelf na prichazejicim pasmu oblacnosti).

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
Horse on the road!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2014“