Bouřky 22.6.

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2013.
Odpovědět
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Přes Brno právě přešla první bouřka dnešního dne. Déšť středně silný, hodně drobných záblesků skrytých v mracích a do toho jednotlivé údery CG. Nejbližší pod 100 m, bílé bary, generovaly takové světlo, že ani s použitím největší clony nejsou na fotkách dobře vidět jednotlivé kanály.
K tomu nádherné a velmi silné hromy. Po stránce el. aktivity naprostá spokojenost.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak kolem Černotína bouří už od 3: 15, ale hlavní linie teprve přijde. Vypadá nebezpečně a obsahuje kromě spousty blesků také monumentální húlavový límec, který je ještě ale celkem daleko.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

V Přerově celkem brutální časně ranní dvouhodinová bouřka :o (spíše bouřky, těžko šlo ale multicely odlišit), plno CG všude kolem a zřejmě i přímo do baráku (nebo u sousedů), přívalový déšť dal 67 mm vody, jinak ale struktura nijaká, vítr mírný, prostě "vyvýšené" bouřky.
V okolí Přerova jsou jezera vody, stála i trať Přerov - Hranice zřejmě kvůli bleskům (porucha zabezpečovacího zařízení).
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak nakonec mě to obešlo bokem, ale struktura tady byla parádní, hlavně poslední vlna, která měla na sobě opravdu skvělý shelf, přes který občas proletěl CG blesk. Jinak trochu popršelo a nyní zase narůstají cumuly.

Report a pár fotek z videa: http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=722
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
brejlobara
Příspěvky: 74
Registrován: 17 kvě 2008 07:17
Bydliště: Pardubice

Po opravdu hoodně dlouhé, několikaleté pauze se vracím opět mezi vás vážení koegové. Nějako nebyl moc čas se teď věnovat bouřkám kvůli škole a taky i trochu vymyzela chuť..No nicméně dneska to ráno vypadalo nad Pardubicema vcelku slušně, bouřka mně vzbudila cca. ve čtvrt na čtyři ráno, vcelku blízkým a silným úderem a téměř okamžitě na ot začalo velmi intenzivně pršet, mám pocit, že mi chvíli do okna bubnovaly i kroupy, ale to is nejsem jistý. Blesková aktivita byla..nu, řekněme průměrná, něco málo z toho, co jsem viděl, bylo většinou CG tak do vzdálensoti cca. 2-3km. Ráno jsem měl vstávat v pět, takže už jsem samozřejmě neusnul. Když jsem po páté vyšel z baráku, už bylo po všem a zem pozvolna začala osychat. Co jsem koukal na radar, jednalo se opravdu o opravdový "Blitzkrieg" rychlý nástup, intenzivní projev, rychlý rozpad. Musím ale říct, že se jednalo asi tak o pátou, nebo šestou bouřku co mně vzbudila takto těsně nad ránem..Je to pro mně opravdová rarita..tady na Pardubicku většinou bouří kolem půlnoci...
Nech to řádně bouří!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2013“