Bouřky 24.6.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

V Brně pozorována po 22:30 blýskavice z buněk narůstajících východně od města. Velmi silné záblesky bílé barvy bez hřmění, cca 1 do minuty, odhaduji to na CG blesky. U mě beze srážek, pouze zesílení větru.
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Černotín chytl okraj vznikající lajničky, která se pak zformovala východně. Trochu zapršelo, blýskalo se zejména na jihu a východě (pěkné CC i CG blesky). Zajímavý byl silný vítr foukající od jihozápadu.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
novotny
Příspěvky: 207
Registrován: 13 bře 2010 09:56
Bydliště: Nové Strašecí (okr. Rakovník)
Kontaktovat uživatele:

Včera jsem pozoroval na Brněnsku blýskavici a bylo vidět i pár samotných CGček. V noci kolem třetí byly naopak na Lounsku a zřejmě i jinde minimálně hodinu vidtitelné NLC, asi nejlepší co jsem za poslední 2 roky viděl, ale přes únavu jsem neudělal ani jednu fotku.
Mé nej fotky počasí, krajiny, přírody apod. - http://500px.com/TomNovi
Má videa na youtube - http://www.youtube.com/TomNovotny88
Uživatelský avatar
marty
Příspěvky: 57
Registrován: 07 črc 2011 09:10
Bydliště: Považská Bystrica

Tak dnes v noci opäť krásny budíček a príjemné prekvapenie :)
MCS sa už nad nami začínal rozpadať, aj el. aktivita bola biedna, avšak priniesla so sebou nárazový vietor s msx. nárazmi cca 15 m/s a silný lejak, ktorý trval asi 5 minút, za nami už MCS stratil el. aktivitu a slabol

Keď si odmyslím tú slabú el. kativitu, ostatnými prejavmi asi najlepšia búrka tohto roku zatiaľ

Bolo to príjemné prekvapenie a ja si píšem 16-tu čiarku :)
switzzy
Příspěvky: 29
Registrován: 24 kvě 2010 21:02
Bydliště: Vyškov na Moravě 256 m.n.m.

Tak nějak jedno z dalších no "milých" překvapení letoška. :)
Vzhledem k tomu, že jsem měl náročný víkend, kdy nebyl čas na sledování momentů tak jsem ji moc potvůrku nečekal. Bouřka nás však obešla asi o 5-10 km jižněji. Přecházela poměrně výrazná jádra s mírnou bleskovou aktivitou. Škoda že většina blesků byla letos ,,už klasicky" schována za vodou. Možná mě teď mrzí, že jsem přece jen foťák pro jednu dvě fotky nevytáhl, neboť jedno CC zároveň s CG parádně nasvítilo jak celý mrak tak srážkové pole přičemž samotný CC byl čistě viditelný :?

Srážkově víceméně do 0,2 mm a nečekaně zesílil vítr sic už na sucho. Možná výtok z možného downburstu o kterém se tu diskutovalo.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Přerov bouřky minuly asi o 10 km JV - nečekal jsem nic, příjemné překvapení. Kromě silnějšího větru se nic zvláštního nedělo, některé blesky byly ale pěkné, viz půlnoční "balkónovka" níže. Četnost asi 2 do minuty, většinou CC.
IMG_3383.jpg
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Michale, stejný blesk jsem pozoroval i já, jen z přesně opačné strany, tak byl vidět jen ten zemní výboj. To CC bylo schované za deštěm.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“