Bouřky 12.6.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Odpovědět
matthiew84

12 čer 2012 10:22

Estofex vydal 2-ku pre územie stredného a východného Slovenska...
Obrázek

Čo vy na to?
Patrik Hriň
Kontaktovat uživatele:

12 čer 2012 12:28

Tak ja dúfam že to bude aspoň tak ako cez noc z Nedele na Pondelok. Kedy prišiel fakt pekný wall cloud, hoc bola tam videl som keď sa blýskalo. A dúfam že taksito sa tu objavý aj Mammatus cloud. :) Zatiaľ je ticho ale myslím že to čoskoro príde :)
Matto754

12 čer 2012 13:01

Zvolen hrmí a všeljako sa to tu skrúca, myslím že bude rušno!
Tomáš.Malek

12 čer 2012 13:34

Poslední bouřku mám přesně z večera 31. května. Vlivem chladnějšího počasí se v červnu nic moc nevytváří i když poslední dny je k vidění konvektivní oblačnost. z ní ale padají jen přeháňky.
pokud se naplní co slibujíí nastane prádelnové peklo. Když se po vydatných srážkách prudce oteplí znamená to obyčejně prudký nárůst bouřkové činnosti.
přesně to se stalo v roce 2009. Po mokrém červnu s povodněmi se na jeho konci a počátku července prudce oteplilo na 28 až 30°C První týden července 2009 byl pozoruhodný. Každý den byl s bouřkou!! častokrát ale přešly 2 nebo dokonce tři denně. Bouřky vznikaly s úžasnou rychlostí dokonce už před polednem a byly velmi silné! Nedalo se jít naproto nikam sotva jsme se odvážili s košíčkem na houby už jsme domů běželi klusem s hromy a blesky v patách!
Byla i bouře kdy se dům doslova třásl a venku létaly plechy, tašky, desky, urvané větve... Při bouřce koncem měsíce července přišla vichřice která zlomila v půli vysoký smrk na naší zahradě jehož špice spadla dva metry od sousedova auta.
Byl to bouřkový měsíc a měl jsem sna dvacet záznamů. Ovšem v novinách bylo psáno o hrozných škodách a viděl jsem i fotky jedné hospody přes jejiž střechu ležely přelámané kmeny smrků které bouře polámala jako svíčky. něco takového snad at se raděj ani neděje.
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

12 čer 2012 13:48

Černotín po sérii přeháněk přešla slabá bouřka s asi 6 hromy.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Mr_Ex

12 čer 2012 14:41

Zlín - právě zde přechází již druhá dnešní bouřka. Prudký déšť, blesková aktivita průměrná. Lokální záležitost.

Mno... po těch týdnech sucha, kdy se nám tu déšť i bouřky vyhýbaly, je to hezká změna ;)
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

12 čer 2012 16:28

Popolední bouřka byla sice elektricky slabá, ale že by po ní zůstalo sucho, to se rozhodně říct nedá: http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=107
Amerika

12 čer 2012 17:26

No teda u nás zatim nic moc. od východu se to pořád trochu zatahuje, vzápětí to zas chcípá. Vlhkost včerejší vydatné bouřky ani ranní mlha se u nás asi nepočítá.
A to vykrojení Moravy z oblasti četných bouřek (viz Estefox) byl asi buď vtip, nebo provokace. :?
smallking

12 čer 2012 19:26

Dnes, po cestě z Brna, nedaleko Mutěnic v 17:53 se nám podařilo zachytit bouřkovou buňku. Zdálo se nám, jakoby se na chvíli vytvořila malinká tromba. Je to možné? Bylo to však docela daleko, tak sme si nebyli jistí. Viz foto.
IMG628.jpg
Clipboard01.jpg
Štěpán Krejsek

12 čer 2012 20:06

smallking píše:Dnes, po cestě z Brna, nedaleko Mutěnic v 17:53 se nám podařilo zachytit bouřkovou buňku. Zdálo se nám, jakoby se na chvíli vytvořila malinká tromba. Je to možné? Bylo to však docela daleko, tak sme si nebyli jistí. Viz foto.
Vypadá to tak, pro trombu typický tvar. Ovšem bez prokázané rotace nevím, jestli bude jen foto stačit.

Tady v Brně jen zapršelo z kovadlin bouřek na pomezí Morava/Rakousko a slyšel jsem jedno zahřmění.
Ondris
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

12 čer 2012 21:15

Severně od nás se na České sibiři po poledni vytvořil pás bouřek a tak jsem snad po 14ti dnech viděl blesk! Celkem byly 3 pěkné CG a dohromady 4x zahřmělo. Pak se bouřka odsunula na SZ a rozpadla se. Zatím dnes u nás nespadla ani kapka, jsme přímo ve středu toho oka, kolem kterého se to točí. Na jižní Moravě už z toho musí být lokální povodně, silná jádra se tam drží celý den...
Dáša
Člen AMS

12 čer 2012 22:11

Dnešní den předčil naše očekávání :) . Bouřky se zde sice projevovali slabě aktivitou, ale zato to doháněli strukturou. Blesk jsem viděla pouze jeden slabý CG na SV, když jsem sbíhala cca koleme 17:30 ze Šestky, poté jsme se přesunuli s Tomášem k Hostivicům, kde nás přešla slabá bouřka - jednohromovka :lol: , zato už měla na letošek pro naše končiny i docela vyvinutý shelf. Výraznější srážky nás minuly JV a na naší pozici se to omezilo pouze na krápání.
Jelikož tato buňka po přechodu našeho stanoviště rapidně zesílila, přidala i na el. aktivitě a příliš rychle se nepohybovala, rozhodli jsme se vydat za ní k Berounu, což vyhodnotila jako pokyn k tomu, aby zdechla :lol: . Na zpáteční cestě naši pozornost upoutala buňka na Slánsku, která se přesouvala směrem ke Kladnu. Do našeho zorného pole se dostala se západem Slunce, počkali jsme si na ni u Jenče a to co předvedla, jsme rozhodně nečekali :devil:

pokus o report : http://report.bourky.cz/index.php?page= ... how&id=116
Přílohy
IMG_0678_panorama – kopie (2).jpg
Naposledy upravil(a) Dáša dne 13 čer 2012 04:36, celkem upraveno 1 x.
Yves
Kontaktovat uživatele:

12 čer 2012 23:33

Dneska se to hodně kupilo, nakonec po 18. hodině se přiblížily bouřky na linii od východu, ale zastavily se pár km od města. :roll: Pak se začaly poroučet směr JV. Déšť následoval až později. Nejbližší CG byl 3 km. Celkem asi 12 hromů. Podivnej náznak na minitrombu jsem zahlédl i já. http://img85.imageshack.us/img85/2010/tromba.png
POČASÍ V TŘEBÍČI NA FACEBOOKU https://www.facebook.com/pocasivtrebici/

Aktivní motorizovaný stormchasing v regionech od Znojemska a Brněnska přes dominantní Třebíčsko po Žďársko, Jihlavsko, Jindřichohradecko.
Mira Zacpal
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2012 08:05

U nás na Břeclavsku se to celý den nahánělo a vždy, když se přiblížila nějaká rádoby aktivní buňka, tak se to rozpadlo. Večer se konečně začalo blýskat (na lepší časy) všude okolo. Následoval silný déšť a dva velice blízké zásahy bleskem do 300m. Celkově to působilo pozoruhodně, vzhledem k rychlosti pohybu jednotlivých mraků, intenzitě srážek a blesků. V jednu chvíli se pohybovala oblačnost od západu a během minuty od jihu. Z radarových záznamů jde vidět, jak se celá oblačnost vývojem stáčela. Celkem hodnotím jako průměrnou bouřku. Rozhodně potěšila:) Fotky bohužel nejsou
dobrmanek

13 čer 2012 08:06

V průběhu odpoledních hodin prošlo nebo se vytvořilo v okolí několik ehmm "bouřek" a tak jsem mohl slyšet aspoň občasné zadunění hromu. Vidět nebylo co, tak jsem doufal sledujíc dění na radaru, že aspoň budou nějaké noční bouřky. Pln optimismu jsem vyrazil autem na lov. Vyhledl jsem si jedno nové pozorovací stanoviště s výbornou dostupnosti a moc pěkným výhledem od západu k severovýchodu. Postavil jsem stativ a čekal, čekal, čekal na zázrak. V dáli se jednou za čas zablesklo, jenže to bylo téměř vše. K mé radosti nakonec vypotila blesk aspoň jedna bližší buňka a tady je výsledek.

jediný "blesk" , ale dopadlo to dobře :lol:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
JURAJk6
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2012 08:15

Včera večer byl ve zprávách na ČT nádherný záběr krásné tromby někde v okolí Uherského Hradfiště. Neví někdo něco o tom?
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Radek Šíma

13 čer 2012 15:53

Aspoň něco :) Fotka z Unhoště směrem na severovýchod, pak se šlo na pivko a po výlezu z výčepu bylo na jihu černo, hřmělo (na místní poměry) jedna radost a viděl jsem dva CG blesky.
Obrázek
"Zhrzenej rosničkář...."
traplican
Kontaktovat uživatele:

13 čer 2012 16:28

JURAJk6 píše:Včera večer byl ve zprávách na ČT nádherný záběr krásné tromby někde v okolí Uherského Hradfiště. Neví někdo něco o tom?
Ahoj, pěkně se to tady včera točilo a nad Kunovicemi byla pozorována a vyfocena tromba:

http://zpravy.idnes.cz/vzdusny-vir-nad- ... zpravy_sot
Tady jsem našel video od Kunovic (možná jiné tromby): http://www.youtube.com/watch?v=CRMBdGColls
Instabiliter

14 čer 2012 00:14

Ahoj
Tak toho dne nás navštívila druhá bouřka v červnu, bouřku jsem ani ten den nečekal, tak situace docela překvapila. Všechny výboje byly ale velmi daleko na západ a hromy tedy slabé, jako bouřka by se to ale počítat mělo. Zde nějaké fotky:
https://plus.google.com/photos/11493335 ... 6677313169
Jinak ale zde letošní rok je nejslabší od doby co pozoruju pravidelně (rok 2007), nejen co do četnosti ale i do síly jednotlivých bouřek, z letoška stále vede "čarodějnická" bouřka z posledního dubna. Snad se to trošku zvrtne příští týden, kdy by měla být fest prádelna. :D
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Monika
Kontaktovat uživatele:

14 čer 2012 14:21

JURAJk6 píše:Včera večer byl ve zprávách na ČT nádherný záběr krásné tromby někde v okolí Uherského Hradfiště. Neví někdo něco o tom?
Snad je to tahle u Kunovic http://zlin.idnes.cz/videozabery-dvou-v ... zpravy_sot
Taky byly záběry "tromby" na Prostějovsku, ale ta už zaklepala se stříškou pergoly, takže dotyk se stavbou tam byl, ovšem ne se zemí. Nevím proto, jak to klasifikovat. Hledala jsem k tomu informace, ale zatím nic.
EDIT: Určice na Prostějovsku: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/tornado ... orave.html
marty

14 čer 2012 21:21

V tento sa deń, sa do Pov. Bystrici večer privalil akýsi zhluk búrok, a mali sme tu ďalšiu bleskovú šow - už 3. za posledné 2 týždne.
Jedno jadro prešlo cezo mňa prinieslo 4 až nechutne blízke údery pod 300 m, a asi ďalších 15 úderov pod 3 km - pripadal som si ako za 2. svetovej, aj ke´d el aktivita bola slabá, tak 2 blesky za minútu 8-)
Búrka sama o sebe nič moc, len krátkodobý lejak.
niekoľko jadier ma obchádzalo, tie už boli el. aktívnejšie

Ospravedlnujem sa ale foto nemám
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“