Bouřky 6.5.2012

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2012.
Mira Zacpal
Příspěvky: 34
Registrován: 12 zář 2010 08:04
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Dáša píše:
Stormhunter píše:Ahoj,Miro poznává se podle rotace na radaru a podle délky životnosti bouřky,většinou je to jedno jádro,které je celkem aktivní co se týče blesků,srážek,krom LP supercel,kterým srážky tak trochu chybí :)

A sukovfe velmi pěkné fotky :)

Já bych byla s tím určením podle radaru trochu opatrná. Pokud nemáte k dispozici dopplerovská data, což běžně nemáme, můžeme sice onu buňku podezírat, ale nemůžeme ji s jistotou určit. Nestandardní propagaci může mít i dobře vyvinutá multicela,která se propaguje do boku. Více by asi mohl říct David Rýva. Jinak přestože LP supercely produkují méně dešťových srážek, mohou produkovat docela solidní kroupy, tudíž i na radaru se může jevit jako buňka s vysokou odrazivostí.

Jinak se taky přidávám s gratulací uživateli sukovf. Nádherný úlovek, který jsme tu rozdhodně ocenili :)
Děkuji za odpovědi. Chtělo by to někoho do terénu:)) Tam se to vždy lépe chápe...:)
Uživatelský avatar
Prdek
Příspěvky: 138
Registrován: 10 čer 2009 19:55
Bydliště: Litomyšl - 360 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Taky se pridavam s gratulaci k paradnim ulovkum supercely....
Ja jsem tenhle vyjezd bohuzel naprosto dodrbal. Vyrazil jsem totiz k druhe podezrele vypadajici bunce pobliz Chrudimi, o ktere jsem si myslel, ze by mohla zesilit. Jenze se stal presny opak, tesne pred mym prijezdem naprosto ukazkove chcipla :twisted: V tu chvili zacinala SC na jihu nabirat na sile, ale na vyjezd smer Brno bylo uz tuze pozde....snad se priste zadari vic ;)
Přílohy
Chcipla bunka u Chrudimi
Chcipla bunka u Chrudimi
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Jan Drahokoupil píše:Také blahopřeji. S údivem jsme to tu sledovali, ale naživo by to jistě bylo mnohem lepší :cry:
Jo a krom toho ta bouřka v Rakousku byla taky supercela: http://www.skywarn.at/forum/viewtopic.php?f=6&t=13242
Tak to neříkejte.
Byl jsem na výletě nad Velkým Mezičíčím a vyskytnul jsem se na místě kde SC začala zrovna nabírat na síle. Ovšem na její týlové straně. Krom dunivého hřmění a srážek z jednolitě šedé kovadliny jsem zaznamenal akorát pravděpodobný downburst když už byla několik km daleko.
Pokud není k dispozici net a auto, moc oslnivě to nedopadá, i když si mohu říci, že jsem byl jedním z těch šťastných.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Krupobití v Jindřichově Hradci
http://www.youtube.com/watch?v=mfoKvCqt-x8
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2012“