Bouřky 4.9.2011

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2011.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Významná zářiová bouřková situace nadělovala i západě, ikdyž zcela úměrně naší bídné oblasti.
Po soumraku naskočily na krajním západě mohutné kumulonimby, ale na radaru to byly jen vysrávky, což nechápu. Asi byl opravdu suchý vzduch. Každopádně jsem pozoroval několik záblesků různé intenzity a v noci pak i pršelo. Možná jsem zaspal slabou bouřku, protože "radar ukázal i blesky. No na září to ujde, jinak bída.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Zdravíčko.
Od nás byla nejprve vidět silná blýskavice z bouřky ještě na hranicemi. Poté z "komplexu" se silně udržela spíše západní část, kdežto část, která šla na nás poněkud zeslábla, ojedinělé výboje osvělovaly předsunutý shelf cloud. Blesková aktivita v našem okolí byla roztroušená po celé linii, bylo těžké najít nejlepší místo, odkud na férovku šlehne blesk, navíc většina blesků byla skryta v mracích. Déšť přišel bez jakéhokoliv ohlášení větrem a střídavě měnil svojí intenzitu od velmi slabého až snad po liják. Do toho občas zablesklo, asi 4 výboje byly pod 1 km. Nejhlavnější se dělo skryto za clonou deště asi 40 km západně od nás. Když bouřka odcházela na sever, tak abych zachytil ty slabé výboje, nastavil jsem ISO 800, no a pak práskl trojitý CG a fotka byla přeexponovaná a zničená. :D Takže z nejlepšího kousku dne zbyl akorát tak bílej flek. Den nebyl příliš úspěšný, ale máme už meteorologický podzim a každá, i slabá bouřka přijde k dobru.
Takže zde fotky a videa:
https://picasaweb.google.com/1149333509 ... rka4592011
http://www.youtube.com/watch?v=k-0u3EOLR-8
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Hoj, v neděli bylo zpočátku skoro jasno, postupně oblačno až skoro zataženo, později v noci až zataženo a přidal se slabý déšť, po 2h bouřka spíše JV od nás a mírný déšť, další občasné slabé srážky i ráno. Tmax 27,8°C Tmin 14,2°C, vítr SSv-V do 4 m/s, srážky Obrázek 3,1 mm.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2011“