Bouřky 25.6.2010

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2010.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
tak u mě na Sokolovsku se ukázala z Německa hezká SQL , pěkně to hřmělo ze všech stran, ale výbojů jsem viděl fakt jenom pár všechny CC. Pozoroval jsem shelf-cloud (součástí byl i mrak který mi připomínal wall-cloud, ale neprojevoval rotaci, rád bych jestli někdo nevíte co to je ;) ). Pár minut po shelf přišel silný nárazový vítr, na silnicích zůstává dost vody a prší ještě teď (asi tak půl hodiny po přechodu shelf). Nárazový déšť byl krátkodobý, pak ho vystřídal déšť klasický. Sice bouřka nepatřila mezi nejlepší, ale stála za výjezd.

Tady jsou dva obrázky, připravuju videjko, to sem hodím potom ;-)

Obrázek

Obrázek

Ze sokolovska zdraví Nandal!! :D
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

I když mě bouřky minuly, musím uznat že nárazy větru byly celkem slušné, u mne tedy spadlo jen pár kapek, ale alspon neco. ;) Každopádně to vypadá že už se to začíná rozjíždět a věřím, že tohle léto nám předvede co umí ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Rozjíždět se to začíná, ale opravdu teda hodně pomalu, asi tak jako v březnu. Doufám že léto ukáže co umí, protože jinak je to zatím nejhorší sezona co pamatuji.

Já dnes pozoroval jednu přeháňku, zasáhly nás celkem dvě. Srážky celkem asi 1 mm.
Na to že jsme měli podle ESTOFEXu stejnou šanci jako Itálie, dostali jsme bouřky asi o 3 třídy slabší.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Souhlasím s Amerikou. I pro mě je tahle sezona dost slabá a vše, co dosud za něco stálo, se mě vyhnulo jak na jihu (a to byl tenkrát Ondris s tou supercelou jen kousek ode mně :swear: ), tak i v Praze :( .
Dnes jsem akorát zaznamenala dle podrobné mapy detekce, že moje bydliště na jihu (u Milevska) jedno z mála dnešních jader přešlo. V Praze Dejvicích dnes akorát 5 minutová, středně intenzivní přeháňka bez el. aktivity. :yawn:
Uživatelský avatar
Storm Hunter
Příspěvky: 50
Registrován: 09 kvě 2010 16:20
Bydliště: Jižní Čechy - České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Tak včera zase asi 10 minutová přeháňka.. Nuda ale mám pár hezkých foteček

http://stormhunter.rajce.idnes.cz/Prehanka_25.6.2010/

Tato sezona je hodně slabá.. Oproti minulé to neni nic..
Uživatelský avatar
PetrVrba
Příspěvky: 65
Registrován: 09 kvě 2010 12:31
Bydliště: Západní Čechy, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Tak minulou sezonu jsem se stormchasingu ještě nevěnoval, tak jsem bouřky nepočítal...rozhodně za tuhle sezonu mě chytli maximálně 2 velké bouřky a jinak většina z nich doslova zanedbatelná...jo vypadá to chudě :D
Moje osobní stránky www.stormchaser7.estranky.cz
Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

Tak v Plzni se vyskytly celkem dvě bouřky (spíše slabší). Na některých docela silně pršelo, ale bylo to velmi lokální.

To nejzajímavější dorazilo kolem 18:00 - přeháňka (dříve bouřka), na které se vytvořila tromba:

http://diskuse.in-pocasi.cz/25.6.2010.jpg

Zabrala ji částečně i kamera ČHMÚ:

Obrázek
Šmouha v levém horním rohu. Zdroj: chmi.cz
Naposledy upravil(a) PrantlD dne 26 čer 2010 16:04, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Trochu mi to připadá jako čára od letadla. Máš nějaký fotky před a po?
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tahle sezona stoji za hovno. Jen jedny poradna boure a to jeste k tomu vecer, takze ze struktury nebylo nic. Ale zase je pravda, ze je hodne shlefcloudu, wallcloudu a tromb. Takze se to vyrovnava.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Prošel jsem si minutové snímky z webkamery v Plzni a nic co by se podobalo trombě tam není...
Uživatelský avatar
PrantlD
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2008 10:03
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Trochu mi to připadá jako čára od letadla. Máš nějaký fotky před a po?
Podle pozorovatele určitě směřovala dolů (bylo to vertikální). Dost to zkresluje to prosvětlující slunce.

Ta kamera je nastavena trochu jiným směrem. Jen na přiloženém snímku je něco vidět, ale už to bylo tři minuty po pozorování.

---- Edit -----

Po podrobnějším zkoumání asi o trombu nepůjde. Opravdu to bude asi jen čára od letadla, ale je tam hodně zajímavě umístěná. Co je v rohu na té webkameře nevím (je to schované za srážkami, takže je to dost nevýrazné, ale nehrávalo by to té trombě).
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2010“