Změnit velikost textu   Verze pro tisk

Kulový blesk ???

Vše ohledně blesků a jevů souvisejících.

Kulový blesk ???

Příspěvekod Michal Geryk » 13 čer 2008, 10:18:34

Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS o.s.
 
Příspěvky: 1442
Registrován: 30 kvě 2007, 05:50:56
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod storm_ice » 13 čer 2008, 17:38:38

u nás byl když jsem byl malý, takže si moc nepamatuju. Pamatuji si ho jako silný blesk a hrom, který rozdrčel snad na 10s okenní tabulky .. vlastně teprve až potom jsem se dozvěděl, že cca 500 m od nás uhodil kul. blesk a zapálil střechu. jenže to je 15 let a z toho si člověk skoro nic nepamatuje.
Uživatelský avatar
storm_ice
 
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008, 09:50:49
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod traplican » 17 čer 2008, 07:09:54


Když blesk, tak kulový! :lol: :lol: :lol: Čárové blesky jsou na rozdíl od kulových vzácné anebo neškodné, aspoň soudě dle novin. Ostatně, v v tomže internetovém deníku vyšel i článek o autě, které jezdí na vodu: http://video.novinky.cz/sekce/video/doporucujeme?videoId=2321 :lol: :lol: :lol:
traplican
 

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod dobrmanek » 17 čer 2008, 15:54:54

traplican píše:

Když blesk, tak kulový! :lol: :lol: :lol: Čárové blesky jsou na rozdíl od kulových vzácné anebo neškodné, aspoň soudě dle novin. Ostatně, v v tomže internetovém deníku vyšel i článek o autě, které jezdí na vodu: http://video.novinky.cz/sekce/video/doporucujeme?videoId=2321 :lol: :lol: :lol:


Trapiclan: V jednom litru vody se skrývá mnohem více energie, než v jednom litru benzínu. Jen tu energii z té vody zatím nedokážeme získat nijak efektivně, alespoň zatím. A i tohle auto je jedna z možností jak neplatit za benzín 40 Kč, což bude brzo realita. Na jednu stranu je to dobře, že bude drahý benzin, protože bude obrovský tlak na masovou výrobu aut s alternativními pohonnými jednotkami a na druhou stranu to bude ještě nějakou dobu trvat, takže penízky se budou kutálet do ....... .
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
dobrmanek
 
Příspěvky: 720
Registrován: 23 čer 2007, 09:56:05
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod Nikki » 02 črc 2008, 07:43:25

O kulovém blesku mi vyprávěl děda. Pracoval jako předseda JZD a později jako důchodce chodil na kravín hlídat. Tenkrát prý viděli lidi kulový blesk - tedy jestli to byl. Bylo to za silné bouřky, lidi říkali že viděli žlutozelenou kouli která sjela po el. vedení z venku až dovnitř do kravína, pak pokračovala po zábradlí u kterého byly řetězem připoutané krávy a dvě to zabilo. Ta svítící koule prý pak sjela po zábradlí k zemi a zmizela. Děda to neviděl na vlastní oči, jen ty mrtvé krávy. Ti co to viděli už nežijí, takže se není koho zeptat. Mohl to být opravdu kulový blesk?
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
Nikki
 
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008, 18:38:18
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod Klas Jaroslav » 24 čer 2009, 15:13:27

O kulové blesky se zajímám několik desetiletí.Všechna vyprávění o setkání s kulovým bleskem ,až na jednu vyjímku,začínala tím,že objevil svítící objekt.O uvedenou vyjímku se postaral ve Francii inženýr,který pozoroval bouřku na svojí verandě.Příběh je starý přibližně třicet roků.Uvedený pozorovatel spatřil objekt,který se snášel na zábradlí balkonu a zde zůstal uchycen.Pozorovateli se jevil jako jakýsi rosol.Za malou chvíli objekt začal zářit av krátkém čase explodoval .Po přečtení těchto informací jsem tomuto příběhu moc nevěřil.Až po mém uskutečnění objevu, v roce 2003 ,s názvem:"Anomální vlastnosti ledu" jsem pro popsané našel snadné vysvětlení.Když připustíme,že údajný rosol byl ve skutečnosti,slepencem elektrických ledových dipólů,na jejichž povrchu byly ,v dostatečné míře, přichyceny molekuly ozonu a kysličníků dusíku,pak je vysvětlení snadné.Po uchycení značně zchlazeného tělesa na zábradlí se začala styčná plocha tělesa od zábradlí ohřívat.Tím se aktivoval rozklad vyšších kysličníků dusíku.To napomohlo dále rozkladu ozonu a nižších kysličníků dusíku.Proto začal objekt zářit. Popis ledových dipólů a jejich chování je na webu http://mujweb.cz/www/a vyboje další podrobnosti ve wikipedii na stránkách Wikipedista diskuse Klas Jaroslav
Klas Jaroslav
 
Příspěvky: 26
Registrován: 28 kvě 2009, 21:24:56

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod Klas Jaroslav » 24 čer 2009, 15:37:19

Další velice zajímavé setkání s kulovým bleskem popsala jedna učitelka,asi před osmi lety,v časopise:"Chvilka pro tebe".Při výletě s dětmi,se setkala s kulovým bleskem,který po chvilce explodoval.Po explozi měli děti,na nekrytých místech, zarudlé jakési,křížky hvězdičky a vločky.Za pár dnů jim uvedené podráždění pokožky zmizelo.Jí samotné po výbuchu trochu zesvětlely vlasy.Toto popsané lze též vysvětlit tak ,že uvedený kulový blesk byl slepencem elektrických ledových dipólů,na jejichž povrchu byl uchycen ozon a kysličníky dusíku,přičemž některé ledové dipóly se pospojovaly do tvarů křížku,hvězdiček a vloček.Po rozmetání do okolí se některé uchytily na dětské pokožce.Rozkladem ozonu,kysličníků dusíku a případně reakce těchto látek s vodou se vytvořily látky které poleptaly citlivou dětskou pokožku.Rovněž kyslík z těchto látek působil,na vlasy učitelky, stejně jako používaný peroxid vodíku na bělení vlasů.
Klas Jaroslav
 
Příspěvky: 26
Registrován: 28 kvě 2009, 21:24:56

Re: Kulový blesk ???

Příspěvekod dyamemills » 03 říj 2012, 12:44:55

ahoj
I když jsme všichni obeznámeni s bleskem, se odhaduje, že mezi jeden z 30 a jeden z 150 lidí na celém světě věří, že viděli koule blesků vznášející se nad zemí, plovoucí skrz zdi a dokonce i zabíjet lidi [zdroj: National Geographic]. Příběhy těchto zářících koulí jít až tak daleko záda jako středověk, možná dokonce jako daleká záda jako staří Řekové. Nicméně, zaznamenaný případ nenastal až do 18. století, kdy byl Georg Richmann, průkopník ve výzkumu elektřiny, zabil tím, co je věřil k byli kulový blesk.
dyamemills
 
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2012, 12:13:24


Zpět na Blesky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron