Bouřky 25.8.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Aktuálně pozoruju severně od nás krásně se rozvíjející Cb, dělám si timelapse. V noci se možná dočkáme tady na západě blýskavice, mohlo by taky trochu zapršet, vzhledem k tomu, že nás frontální vlna minula a tu ani nekráplo, je tu pořádný sucho. Zejtra by se mohl dočkat bouřek i zbytek Čech a pozítří snad i Morava. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
seddy
Příspěvky: 94
Registrován: 13 bře 2009 20:28
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

tak se mám vytvořila bouřka na hranici.Co myslíte?
Naposledy upravil(a) seddy dne 25 srp 2009 18:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Jej, téma jsme založili společně ve stejnej čas :lol: , prosim adminy, ať to třeba sloučí nebo jedno z nich vymažou. Dík
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Praha Žižkov - severně si to frčí k východu kovadlina, uvidíme, jestli bude nějaká blýskavice :devil:
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Zdravím z krajního západu! Tak dnes první bouřka u nás.Po půl šesté 3x zahřmělo, byly vidět srážkové pruhy, ale odešlo to hezky na SV. U nás jen pár kapek z kovadliny. Jsem zvědavý na noc. :rofl: V Počasí na ČT1 to přesně řekl p. Žák, :"První bouřka vznikla na Sokolovsku a pokračovala přes Karlovarsko na sever a slábne." Jak ho nemusím, tak mi dnes udělal radost. Někdy jsou i televizní rosničky velice nepřesné, ne tak dnes. :D
Sucháč
Příspěvky: 26
Registrován: 25 črc 2009 11:26
Bydliště: Libochovice (okr. Ltm)

Zdravim, tak ta Dáši kovadlinka byla nad náma, byla krásně fotogenická, ale proudění ve vyšších vrstvách ji odfouklo, takže z toho nic nebude. Ale v Německu za naší jižní hranicí maj krásnej odraz, člověk by si tipnul supercelu :?:
Naposledy upravil(a) Sucháč dne 25 srp 2009 21:52, celkem upraveno 1 x.
Jarda
Příspěvky: 37
Registrován: 15 čer 2009 19:01

Pravděpodobně první blýskavici uvidí na jihu Čech.Žene se tam solidní bouřka.Druhá se valí na západ Čech dle směru postupu SSV.Jedna buňka před hranicí u Českého lesa.Otázka je jestli vydrží :?:
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Sledujte vývoj v prostoru KARLOVY vARY-PLZEŇnebo dále na východ. Tipl bych si, že na tý čáře, co tady teď přešla něco naskočí. Vypadá to na další konvergenční zónu.Vítr přešel ze západního na východní. V tý tmě tady jsou vidět bílé vrcholy cu con.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Sucháč píše:Zdravim, tak ta Dáši kovadlinka byla nad náma, byla krásně fotogenická, ale proudění ve vyšších vrstvách ji odfouklo, takže z toho nic nebude. Ale v Ésteraichu maj krásnej odraz, člověk by si tipnul supercelu :?:
Tak doufám, že máš nějakou fotku ;) . Pravda, nic z toho nebude, žádnou blýskavici jsem nezaznamenala. Jinak ještě, že mamka na jihu sklidila seno :lol: .
Ta západní buňka,kdyby teoreticky udržela směr a nechcípla jen co přeleze kopečky, tak by mohla líznout i Prahu, ale to bych byla příliš velký optimista, to se teď večer už asi nestane. :lol:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No já z toho nějaký fotky mám, ale nejsem zas takovej zápaďák, abych byl přímo u toho. Slunce se chvíli schovalo za to, takže to šlo fotit. Jinak je to bída - koukal jsem na to jak to jenom pomalu umírá, slušnější bouřky zase jenom v okolních státech.
Podle radaru už na frontě asi trouběj na rozpad. :puke:

http://hailstorm.rajce.idnes.cz/Vzdalen ... y_25.8.09/
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

supercela píše:Sledujte vývoj v prostoru KARLOVY vARY-PLZEŇnebo dále na východ. Tipl bych si, že na tý čáře, co tady teď přešla něco naskočí. Vypadá to na další konvergenční zónu.Vítr přešel ze západního na východní. V tý tmě tady jsou vidět bílé vrcholy cu con.
Tak z toho nic není, ale bavoři nám sem posílají zákusek. Už je vidět blýskavice.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:No já z toho nějaký fotky mám, ale nejsem zas takovej zápaďák, abych byl přímo u toho. Slunce se chvíli schovalo za to, takže to šlo fotit. Jinak je to bída - koukal jsem na to jak to jenom pomalu umírá, slušnější bouřky zase jenom v okolních státech.
Podle radaru už na frontě asi trouběj na rozpad. :puke:

http://hailstorm.rajce.idnes.cz/Vzdalen ... y_25.8.09/
Ahoj,

moc pěkný. Taky jsem si toho všimnul, ale mám jen jednu fotku z mobilu. Tvoje jsou každopádně super, tak je, prosím, hoď kdyžtak do galerky, jo?
Dík
Sucháč
Příspěvky: 26
Registrován: 25 črc 2009 11:26
Bydliště: Libochovice (okr. Ltm)

Amerika: Tipuju správně směr SSZ - SZ, cca 19:45? Jestli jo, tak je to ta, co sme pozorovali všichni. Než se ropadla, byla fakt sexy ;) Chytil sem ji bohužel jenom mobilem, tvoje fota sou super.
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

supercela píše:
supercela píše:Sledujte vývoj v prostoru KARLOVY vARY-PLZEŇnebo dále na východ. Tipl bych si, že na tý čáře, co tady teď přešla něco naskočí. Vypadá to na další konvergenční zónu.Vítr přešel ze západního na východní. V tý tmě tady jsou vidět bílé vrcholy cu con.
Tak z toho nic není, ale bavoři nám sem posílají zákusek. Už je vidět blýskavice.
Zase vedle. :devil: Dobrou.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj tu před půlnocí projela kolem ex-bouřka, ale max spadlo pár kapek, aktuálně se zatáhlo a na JJZ je další bouřka, která nás nejspíš podjede, bo moc nevěřim, že se tu něco vytvoří, i když naděje tu je, ale jsme "za lajnou" :( . T poměrně vysoká 19,4°C, vlhkost 80% vítr prom. do 1 m/s
daffka
Příspěvky: 42
Registrován: 25 čer 2009 14:37
Bydliště: Milovice NB

Tak pres nas konecne presla po 3 tejdnech bourka. V 5:30 rano sem se nahodou vzbudil a slysim,ze venku docela slusne prsi.Tak sem kouk z okna,najednou zablesk a rana jak z dela, az se klepaly okna. Docela dobrej budicek. Ale do 10ti minut bylo po vsem.Dohromady tak 10 blesku,z toho 3 bliz jak kilometr.Nic moc,ale potesilo me to.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Udělal jsem na Youtube zhrnutí za tento bouřkovej den. Druhá bouřka přešla jižně od nás kolem půlnoci a postupovala na SV. Za srpen máme 3 bouřkový dny, neni to sice ani průměr, ale s kvalitou bouřek jsem spokojenej. Dodám taky, že podle kámošovo měření spadlo v Toužimi ani ne 15 mm za srpen, nejvíc přinesla bouřka 2.srpna. Je tu velký sucho a nezdá se, že by mělo zapršet v nejbližších dnech.
Zde už video: http://www.youtube.com/watch?v=WSZ777p2ZdA
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“