Bouřky 23.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
sawyer

23 črc 2009 21:02

POZOT POZOR POZOR!!!! Že by ta první „bouřka“ byla jenom taká předehra? :devil: :devil: :devil: teď slyším vzdálené hřmění (celkem hlučné) a blesková akticita taky není nijak pozadu :rock: :rock: ale dívám se na CHMU a posle satelitu by přes nás momentálně žádné mraky jít neměly... :?: :?:
EDIT: Velká pravděpodobnost že to zasáhne i nás...v Mikulově už prší a když to jde přes Mikulov, tak jde přes nás! Břeclaváci máme se na co těšit...snad! :devil: :devil:
EDIT: KU*EVSKÁ Pálava...C4 na ňu :@ :@ :@ :@ :@ :@ dnes už zničila druhou bouřku...kazi svět
Naposledy upravil(a) sawyer dne 23 črc 2009 21:32, celkem upraveno 2 x.
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Typek
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 21:07

Mara píše:Zdravim, malé video z dneška : http://www.youtube.com/watch?v=6i62caCOkY8
Strašná závist nyní panuje tady u mě;) jinak doufám že se alepon neco objeví i tady u nás 15km od SK :D i když než aby to zlámalo zbylou půlku parku co nepolámaly SC z 15.8.2008 tak to všechno radeji uvidím jenom jako obrázky a videa z youtube ;)
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Tom
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 21:23

Bouřka nás přechází náraz něco nad 40 km/h mírně prší je to bouřka bez extrémů no nic končím mějte se....
chaser
Bydliště: Police nad Metují.....okres Náchod...Královéhradecký kraj

23 črc 2009 21:28

Mara píše:Zdravim, malé video z dneška : http://www.youtube.com/watch?v=6i62caCOkY8
Zdravim....v Polici nad Metují taky shelf cloud...mám ho na profilu,,bohužel foceno foťákem z mobilu takže kvalita nic moc. Jinak foukal větříček celkem dost..skoro jako hurikán s tím deštíkem....nejspíše downburst že...
storm_ice
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 21:43

David Rýva píše:Jinak druh věc, poslední update neplatí už, stáhl bych tu 3jku z Moravy bo lajna chcípla dost brzo ale po výpadku elektřiny na serverovně se nejde vůbec dostat ke správě předpovědí ani do databází!!!!
mno já si řikal že se sem nejde dostat .. imho foto/video bude?

jinak tu po bouřce přechodné zmenšení oblačnosti, později o5 občas slabý déšť/přeháňky spadlo už jen 0,5 mm, večer díky zmenšené oblačnosti na dálném SZ, byla pěkně osvícená oblačnost + duha a mammaty. Teplota se tu drží stále na 19°C. Sem zvědavej jestli ještě něco dorazí z německa nebo to pojde.

PS: bouřka má bouhužel i obět .. "V Hrádku nad Nisou našli lidé pod větvemi, které polámal prudký vítr, mrtvou ženu. Zemřela v místním parku, potvrdila policie i záchranáři".
Danti
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 21:53

Tak na severu je to ted v jednom ohni, zvláštní skoro každou vteřinu jeden blesk, ale detektor tomu moc neodpovídá.
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 22:00

Qw3Rtzui0p píše:
meteo.estranky.sk píše:Dávid Rýva

Smutné. :cry: Krupobitie nebolo?
zbytecnej spam,kdyby ses podival na radar tak vidis ze kroupy v bource byly
jinak ja pozoruju na JZ blyskavicu u par Anvil crawleru bylo a priblizuje se :)
Celkom sranda, ze David krupy v tej burke nemal :-)
ing.richard kubala
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 22:02

pozdravuje z Bratislavy nam sem prisla paradna burka , počet bleskov hlavne v oblakoch je nespočítatelný , skoro bez prestavky , proste paradasvetelne divadlo , najskor bezvetrie a potom bol v svetztle viditelný vorovný pas nízkej oblacnost a s ním prisli narazy vetra , nie som odborník ako vačšina z Vas a ttak to nevim pomenovat ale je poriadna
prajem úspešný lov
vas amatersky pozorovatel Richard
Tomas Pucik
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 22:05

Inak my sme podnikli vyjazd len lokalny a to v ramci juznej Moravy - chytili sme vsak peknu burku pri Znojme s nadhernymi modro-fialovymi bleskami a shelf cloudom v zapadajucom slnku :-), takze si nestazujeme.

Potom sme z kopceka v severnom Brne pozorovali celkom schopnu blyskavicu z burok na severe a zapade. Nasledne nas zasiahol outflow s pomerne silnymi narazmi vetra, urcite ku 25 m/s, pretoze bolo pomerne narocne to ustat :-)
hasi

23 črc 2009 22:09

Přechází nás jádro které se utvořilo pod druhou lajnou. Už není tak silné, ale přívalák slušný a větr obrovský.

To D. Rýva : když sem uviděl u Kolína tu korálku na niti tak jsem si hned říkal že to bude asi vnořená HP supercela.
Není mě jasný to tornádo - je to potvrzený nebo ne (vizuálně ?). Sranda že ses zmínil o těch podlážkách z lešení. Dnes sem je odpoledne radši sundal ze všech třech pater lešení ;)

edit : :o teď se dívám že ta mrcha šla fakt prakticky přes město. Tak pokud se to tornádo vyskytlo v té době musela o tom vědět spousta lidí a škody by museli být velké.
sawyer

23 črc 2009 22:20

U nás teď byla silná vichřice a od Pálavy jde zase něco...nedělaám si naděje...Pálava má skóre 3 zničené bouřky za 24 hodin!
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
Qw3Rtzui0p

23 črc 2009 22:25

sawyer píše:U nás teď byla silná vichřice a od Pálavy jde zase něco...nedělaám si naděje...Pálava má skóre 3 zničené bouřky za 24 hodin!
Palava je hezka ale bourkam neprispiva,znam to tam babicku sem mel v milovicich a vetsinu vzdycky rozezen,jinak tady je asi po bource jeste poprchava celkem solidni sprcha s vetrem takze se tahaly provazy vody momentalni teplota 19°C
hasi

23 črc 2009 22:31

... a na Slovensko možná vstoupila zregenerovaná sc (hp?) z rakouska. Tak už valí přes třetí stát. Ale to je v té oblasti úplně běžný.
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 22:51

Tomas Pucik píše:
Qw3Rtzui0p píše:
meteo.estranky.sk píše:Dávid Rýva

Smutné. :cry: Krupobitie nebolo?
zbytecnej spam,kdyby ses podival na radar tak vidis ze kroupy v bource byly
jinak ja pozoruju na JZ blyskavicu u par Anvil crawleru bylo a priblizuje se :)
Celkom sranda, ze David krupy v tej burke nemal :-)
Já ne ale kámoš necelý 2km jižně ode mně měl 2cm kroupy...
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
sawyer

23 črc 2009 22:53

Qw3Rtzui0p píše:Palava je hezka ale bourkam neprispiva,znam to tam babicku sem mel v milovicich a vetsinu vzdycky rozezen,jinak tady je asi po bource jeste poprchava celkem solidni sprcha s vetrem takze se tahaly provazy vody momentalni teplota 19°C
Jo no to máš pravdu že je pěkná, ale bouřkově nepraktická..
EDIT: U nás se pěkně bláská a hřmí...dnes už potřetí!!! Tak snad do třetice všeho dobrého...začalo i pěkně pršet tak snad...
EDIT2: Minulo nás to :@
Naposledy upravil(a) sawyer dne 23 črc 2009 23:43, celkem upraveno 2 x.
Břeclav, Haškova 7!
Obrázek
David Rýva
Člen AMS
Kontaktovat uživatele:

23 črc 2009 22:58

hasi píše: To D. Rýva : když sem uviděl u Kolína tu korálku na niti tak jsem si hned říkal že to bude asi vnořená HP supercela.
Není mě jasný to tornádo - je to potvrzený nebo ne (vizuálně ?). Sranda že ses zmínil o těch podlážkách z lešení. Dnes sem je odpoledne radši sundal ze všech třech pater lešení ;)

edit : :o teď se dívám že ta mrcha šla fakt prakticky přes město. Tak pokud se to tornádo vyskytlo v té době musela o tom vědět spousta lidí a škody by museli být velké.
To mám visuálně jen bo sem to sám viděl, ale jen krátce ale bylo vidět široký bílý cyklonálně rotující kužel pod základnou Cb a dost tam byly srážky ale aj kolem toho takže nevím jestli to někdo postřehl. No nevidět to tak si myslím, že šlo o dost silný downburst ač nebylo v něm rozhodně tolik deště "co obvykle" a ten vítr co dělal a aj zvuky u toho.. no celkově to bylo dost zvláštní ale musím zejtra na průzkum na jih, bo to hlavní šlo jižně. Mj. kámoš píše, že ještě teď tam na jihu města nejde elektřina ani pouliční osvětlení dokonce.

Jinak bylo to dvě minuty před příchodem hlavního pásma srážek opět se silným downburstem a větrem, tentorkát už bez takových srand jako ostrý změny směru větru doprovázený kvílením apod, prostě nárazy z jednoho směru od západu ač hučelo to taky dost teda ten vítr. V tom hlavním pásmu na J Kolína už padaly aj 2cm kroupy.
Kolín-Zálabí
Radarové oddělení ČHMÚ, Praha-Libuš
Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Amatérská meteorologická společnost o.s.
ESTOFEX - European storm forecast experiment
http://www.youtube.com/skywarncz
wosicz

23 črc 2009 23:04

Mezi Prahou a Kolínem nejezdí vlaky, spousta tratí je nebo byla zablokovaná stromy i okolo, takže není vyjímkou vlak zpožděný 4 hodiny.
Jinak ta druhá lajna se rozpadla těsně před náma jak na potvoru. Nejdřív přišel vítr, takže jsem se raději přemístil dál od vedení a stromů. Pak asi až po půl hodině teprve přišly srážky a to teda bylo spíš jen pokapávání, žádnej přívalák se nekonal. Blesků pár bylo, ale většina byla schovaná kdesi v mracích a byly dost daleko jak ode mne, tak jeden od druhýho, takže sem jich moc neulovil, ale něco mám a zítra to naházím na rajče ;)
Přeju více štěstí lovcům na východě a jihovýchodě!
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
Matěj Grék

23 črc 2009 23:19

Tak jo, Ostrava si taky užila... právě tu mám takovou ne příliš silnou bouřku... pár CG... většina CC, na čele přívalák se silnějším větrem (ne více než 15 m/s).
Lovec bouří

24 črc 2009 00:46

Tak jsem se vrátil z malého výjezdu. Letos 2. nejlepší bouřka na blesky. Takových 20 CG sem viděl, takže jsem spoko, na můj region paráda. Nárazy větru 12-15 m/s. Mírný déšť. Byly pěkně nasvětlené oblaka od blesků.
Tomáš Prouza
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

24 črc 2009 06:39

Když nejede stormachaser za bouřkou, přijde bouřka ke stormchaserovi. Zůstal jsem jako vždy doma a z toho co mě potkalo se vyklubala "Bouřka roku 2009" a možná i bouřka desetiletí. Nemohl jsem sem napsat dřív, protože vítr nalámat na mnoha místech stromy na elektrické vedení, takže nás pak postihl 9 hodinový výpadek proudu do 4 hodin ráno.

Každopádně tady máte ode mne: http://meteosvatonovice.rajce.idnes.cz/ ... 23.7.2009/ - a to jen z času kdy ještě bylo možné fotit. Všecko začalo mammaty na čele bouřky, následoval incus s pěknými crawlery. Pak už horní hrana shelfu, celý shelf s arcusem - to jsem fotil z pole a pak utíkal domů když se začal zvedat vítr. Chvíli foukalo tak do 10 m/s ale v 18:35 dosáhly nárazy větru ke 30 m/s a vzápětí po několik bliknutích nás proud opustil. Pršelo přiměřeně, za první bouřku jen 11 mm. Blesky byly relativně daleko, spíše CC a bylo jich více na zadní straně bouřky po 19. hodině.
Vítr polámal stromy, ze spousty dalších ulámal větve a jsou mi známy i škody na budovách.

Druhá bouřka přišla od JZ po 20. hodině a přinesla velký počet pěkných blesků a 5 mm srážek. Vítr nestojí u této bouřky za zmínku.
dobrmanek

24 črc 2009 06:43

Na noční bouřky: No comment. Bouřky byly všade okolo a to co šlo na mňa, tak to chcíplo. Srážky jen 7,8 mm. :? Včerejšek aspiruje na propadák roku společně se situací, kdy se tady zdržela teplá fronta a bylo po bouřkách. Obrázek
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
-petr-
Kontaktovat uživatele:

24 črc 2009 06:46

U náš shelf cloud ,,,,náraz přes 100 km/h ,,a silnej déšt ,,,blikaly světla ,,a všude lítali vetve
Janek
Kontaktovat uživatele:

24 črc 2009 06:53

Nějak nevím, co napsat. Usnul jsem totiž někdy kolem 18:00 a spal až do 3:30. Podíval jsem se z okna a viděl jsem na střechách kaluže a říkal jsem si, co tu asi přešlo (budík, rodiče ani hromy mě neobudili :( ). Po zpětném podívání se na radar jsem se ale uklidnil - na chvíli jen silně pršelo.
Propadák opět šílený; nechápu, proč to Vysočina tentokrát pokakala?! Vždyť CAPE měla být největší v pásu přes Vysočinu. Nějak přestávám věřit frontálním bouřkám. Ještě že tu byl květen a hlavně červen. 8-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Tom
Kontaktovat uživatele:

24 črc 2009 07:21

Tady taky jako celek propadák oproti Čechám trapárna první lajna se rozpadla na Vysočině a druhá už se na nic moc nezmohla.Při druhé vlně zajímavý spíš déšt tak akorát napršelo 10 mm vítr v ní 40 km/h po půlnoci pomalu klid.Gratuluji "STROMKAČERŮM" :lol: :lol: v Čechách na radaru to vypadalo děsivě....
Rosina

24 črc 2009 08:06

Tu v Rosine bola v noci okolo 01:00 búrka, zrážky 7.2 mm, vietor do 20 m/s.

Čo sa dá dnes očakávať? Vytvorí sa niečo?
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“